Македонски модни инстаграм профили

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.048
Поени од реакции
13.539
Со огромната употреба на инстаграм и леснотијата за добивање лајкови, голем број на девојки почнаа да ги употребуваат своите профили за истакнување на нивните модни способности :)

Има некои со интереснии фотографии






има некои со супер комбинации








некои постираат видеа




а има и такви со добри атрибути



Дали следите некои од нив? Дали ви влијаат на ваши модни одлуки? Дали ве инспирираат? Дали ги следите за да видите некоја разголена фотка?

Ова е еден профил со рандом девојки со интересн стил :)


БОНУС!
чудни аутфити
.
.

Автоматски споено мислење:

дај дај @Corvus и да се тапа може слободно да си кажеш
 
Последно уредено:

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.326
дај дај @Corvus и да се тапа може слободно да си кажеш
Хахаха, ме насмеа најискрено, фала :love:

Иако ретко произнесувам лични ставови и избегнувам да го правам тоа, ете сега ќе направам исклучок.
Апсолутно не следам модни инстаграмџики и било какви инфлуенсерки, зашто нивната содржина ми е многу неинспиративна и не нудат ништо што ме интересира мене. Ама да, тапа се.
Од друга страна, секаков јавен линч кон овие девојки на социјалните мрежи ми е во најмала рака одвратен, бидејќи не сметам дека некому му штетат со нивното онлајн присуство, и не ја гледам основата да се линчува и хејта некој јавно за неговите избори во животот. Сосема е океј да не ти се допаѓа некој од било која причина, ама јавно исмевање и ширење омраза врз основа на „ова мене не ми се свиѓа“ сметам дека не е во ред. Модата и фотомоделството постојано еволуира и се менува, и ако ова е новата генерација на модели и манекенки, so be it.

Патем, ти посакувам среќа на новата позиција како модератор на подфорумов, се надевам ќе го живнеш колку толку, и браво што уште прв ден почна да го активираш. Истовремено се надевам дека нема да стане дувло на инцели што ќе доаѓаат да пишуваат ствари од типот „hehe kakvo gaze ima ovaa a brat so vikas“ и ќе се развива во насока на safe space за тие неколкумина девојки што останаа на форумов.

All the best <3
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.120
Поени од реакции
15.931
Ја следам само Ангела од модниве, од причина што само нејзиниот стил на облекување ми се допаѓа. Ненападен, елегантен и минималистички. Башка што девојката е модел, знае да позира и како да го постави телото, другите ми го немаат тој профи шмек. Видеата и се исто добро едитирани.
Не гледам некоја инспирација, али сум пробала 2-3 продукти од шминки што ги употребува и ми се допаднале и мене.

За другиве немам што да кажам, пола од ставените не знам ни кои се.
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.048
Поени од реакции
13.539
Хахаха, ме насмеа најискрено, фала :love:

Иако ретко произнесувам лични ставови и избегнувам да го правам тоа, ете сега ќе направам исклучок.
Апсолутно не следам модни инстаграмџики и било какви инфлуенсерки, зашто нивната содржина ми е многу неинспиративна и не нудат ништо што ме интересира мене. Ама да, тапа се.
Од друга страна, секаков јавен линч кон овие девојки на социјалните мрежи ми е во најмала рака одвратен, бидејќи не сметам дека некому му штетат со нивното онлајн присуство, и не ја гледам основата да се линчува и хејта некој јавно за неговите избори во животот. Сосема е океј да не ти се допаѓа некој од било која причина, ама јавно исмевање и ширење омраза врз основа на „ова мене не ми се свиѓа“ сметам дека не е во ред. Модата и фотомоделството постојано еволуира и се менува, и ако ова е новата генерација на модели и манекенки, so be it.

Патем, ти посакувам среќа на новата позиција како модератор на подфорумов, се надевам ќе го живнеш колку толку, и браво што уште прв ден почна да го активираш. Истовремено се надевам дека нема да стане дувло на инцели што ќе доаѓаат да пишуваат ствари од типот „hehe kakvo gaze ima ovaa a brat so vikas“ и ќе се развива во насока на safe space за тие неколкумина девојки што останаа на форумов.

All the best <3
Тамам работа да ги ругаме, претходно немало, сега има некои девојки што промовираат мода и во право си, треба да се охрабрат за да може да одат напред :) ни јас не ги следам, иако работам во модата не сум опседната со тоа. Ама па убаво ми е кога ќе видам некои супероблечени дебојки на скопје се носи профилот на пример, и приметив денес (дека пола ден студирав инстаграмџики ххахаха) дека тие што се на скопје се носи и не се ни дизајнерки ни стилистки, се мнооогу подобро облечени :)

Го имаш ѕирнато профилот?

може инста?
Автоматски споено мислење:

Ја следам само Ангела од модниве, од причина што само нејзиниот стил на облекување ми се допаѓа. Ненападен, елегантен и минималистички. Башка што девојката е модел, знае да позира и како да го постави телото, другите ми го немаат тој профи шмек. Видеата и се исто добро едитирани.
Не гледам некоја инспирација, али сум пробала 2-3 продукти од шминки што ги употребува и ми се допаднале и мене.

За другиве немам што да кажам, пола од ставените не знам ни кои се.
Денес покрај другите ја најдов и неа и да, има многу поедноставен стил ама па од друга страна не мислиш дека за да бидеш моден “диктатор” или како и да го кажам дека би требало да имаш специфичен стил или да нудиш нешто специфично? :)
а е една од реткоте мислам што има и видеа :)
 

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.326
Тамам работа да ги ругаме, претходно немало, сега има некои девојки што промовираат мода и во право си, треба да се охрабрат за да може да одат напред :) ни јас не ги следам, иако работам во модата не сум опседната со тоа. Ама па убаво ми е кога ќе видам некои супероблечени дебојки на скопје се носи профилот на пример, и приметив денес (дека пола ден студирав инстаграмџики ххахаха) дека тие што се на скопје се носи и не се ни дизајнерки ни стилистки, се мнооогу подобро облечени :)

Го имаш ѕирнато профилот?

може инста?
Не го знам профилот прв пат од тебе го слушам, нема да е лоша идеја да го ставиш во воведниот пост, ќе го ѕирнам секако.
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.320
Поени од реакции
27.799
И јас ја следам majestic, уште на времето коа имаше блог со една друга модна инфлуенсерка. Ама се скараа нешто за брзо, драма беше на инстаграм па се одвоија и сеа никад не седат заедно (ова знам пошо сликав по модни ревии). :D
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.048
Поени од реакции
13.539
Ja sledam odaa majestic, ne znam od kade
Mislam od spot na Donplaya ja vidov
Изгледа на интересно симпатична девојка :) ама па на профилот немаше многу мода иако така ја најдов
Автоматски споено мислење:

И јас ја следам majestic, уште на времето коа имаше блог со една друга модна инфлуенсерка. Ама се скараа нешто за брзо, драма беше на инстаграм па се одвоија и сеа никад не седат заедно (ова знам пошо сликав по модни ревии). :D
Опаааа, да имаме и една модна трач тема хахахаха
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.169
Поени од реакции
34.281
И јас ја следам majestic, уште на времето коа имаше блог со една друга модна инфлуенсерка. Ама се скараа нешто за брзо, драма беше на инстаграм па се одвоија и сеа никад не седат заедно (ова знам пошо сликав по модни ревии). :D
Изгледа едната ја отстранила другата :D

Ставајте линкови до профилите или ембедирајре ги сликите преку Медиа копчето, така ќе си има линк до објавата :)
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.048
Поени од реакции
13.539
Не го знам профилот прв пат од тебе го слушам, нема да е лоша идеја да го ставиш во воведниот пост, ќе го ѕирнам секако.
Ама тоа е профил што става рандом девојки, не е една инстаграмџика :unsure:
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.320
Поени од реакции
27.799
Ич не ми текнува како се викаше другата, а мене ми имаше поубав стил и позгодна ми беше. Оваа останав да ја следам пошо беше другарка на еден другар. Ќе пробам да ја најдам :D
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.120
Поени од реакции
15.931
Денес покрај другите ја најдов и неа и да, има многу поедноставен стил ама па од друга страна не мислиш дека за да бидеш моден “диктатор” или како и да го кажам дека би требало да имаш специфичен стил или да нудиш нешто специфично? :)
а е една од реткоте мислам што има и видеа :)
Јас почитувам што девојката е доследна на нејзиниот стил и што од купишта тренди облека, ваљда бира само тоа што знае дека ќе го носи. Другиве, има некои што трупаат на нив се што им нудат гратис, дури и смешни ми се комбинациите, јас пример никогаш не би ги носела истите и не гледам причина да ги следам таквите.
За специфичен стил, мислам дека нема некоја што се двои дотолку, бар во овие што се попознати.
 

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.326
Ама тоа е профил што става рандом девојки, не е една инстаграмџика :unsure:
Да, сфатив.
Ама ако постираат слики од инстаграмџикиве и се фокусираат на мода и стајлинг, може ќе се најде на некој што не сака да гледа разно-разни реклами за казина, коцкарници, и кладилници на личните профилите на инстаграмџиките.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom