Македонски модни инстаграм профили

Член од
7 септември 2016
Мислења
19.793
Поени од реакции
35.157
За да се постигне нешто на светската модна сцена ти треба многу повеќе од меѓуножје, даска фигура (која Катарина ја нема) и просечна убавина :)
... пресудна е висината, ретко има женски високи со пропорционално тело, а симпатична фаца!
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.341
Поени од реакции
27.921
@Acid
А, омилената твоја Кика Авеиро спаѓа ли во категоријата модни инстаграмџики или инфлуенсери? :D
 
Член од
22 јуни 2019
Мислења
817
Поени од реакции
1.296
Ве молам не ја споредувајте топ-моделката и наша форумџика со Дунавка. Или било која моделка со Дунавка.
Дунавка си е најубава уште малце силикон на цицките и ботокс на устата да направе и совршена ќе биде.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.492
@Acid
А, омилената твоја Кика Авеиро спаѓа ли во категоријата модни инстаграмџики или инфлуенсери? :D
Лол девојчево хит ли е станато по интернетов? Не сум во тек. Ја знам лично, знам дека се трудеше да ослабе многу и кога виде не иде, почна да промовира сите да се сакаат какви што се :D Инаку доста паметна девојка е, по интернетов што прави не ја пратам баш.
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.341
Поени од реакции
27.921
Лол девојчево хит ли е станато по интернетов? Не сум во тек. Ја знам лично, знам дека се трудеше да ослабе многу и кога виде не иде, почна да промовира сите да се сакаат какви што се :D Инаку доста паметна девојка е, по интернетов што прави не ја пратам баш.
У живот немам кренато рака на девојче ама оваа кога ќе ја видам ми иде да го треснам мониторов. Стварно ми е антипатична. Уште на времето пред да стане славна коа у Брејнстер продаваше курсеви за фотошип, илустратор и како да направиш свое лого. Ако и го погледнеш каналот, ќе сфатиш дека врска нема од графички дизајн, уште помалку од лого и брендинг. Гласот ми е антипатичен, и баш тоа пошто знаев дека сака да ослабе, а не и одеше па почна демек да се слика по купачи и видете ме дебела ама се сакам.
Не, и јас сум дебел и нема ништо тука за сакање. Напорна работа и диета треба. Не може да си толку overweight и да се сакаш. Сакаш уствари да умреш од водење нездрав живот.
 
Последно уредено:

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.492
У живот немам кренато рака на девојче ама оваа кога ќе ја видам ми иде да го треснам мониторов. Стварно ми е антипатична. Уште на времето пред да стане славна коа у Брејнстер продаваше курсеви за фотошип, илустратор и како да направиш свое лого. Ако и го погледнеш каналот, ќе сфатиш дека врска нема од графички дизајн, уште помалку од лого и брендинг. Гласот ми е антипатичен, и баш тоа пошто знаев дека сака да ослабе, а не и одеше па почна демек да се слика по купачи и видетеме дебела ама се сакам.
Не, и јас сум дебел и нема ништо тука за сакање. Напорна работа и диета треба. Не може да си толку overweight и да се сакаш. Сакаш уствари да умреш од водење нездрав живот.
Да, разбирам, едно е да се прифаќаш себеси, друго е да инсинуираш дека така е здраво.

не знам што да кажам, на Електро студираше девојчево, има(ше) акл, не знам што направи со студиите, ваљда ништо чим фатила фотошопирања на Бреинстери и чуда.
п.с. Тоа Авеиро и е дека е опседната со Кристијано Роналдо, ама апла опседната :D
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.711
Поени од реакции
35.164
Лол девојчево хит ли е станато по интернетов? Не сум во тек. Ја знам лично, знам дека се трудеше да ослабе многу и кога виде не иде, почна да промовира сите да се сакаат какви што се :D Инаку доста паметна девојка е, по интернетов што прави не ја пратам баш.
Јас не би се кладел на ова после сликава, искрено аутфитот тука повеќе ме асоцира на понижување отколку на „мода“.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.128
Поени од реакции
15.959

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.063
Поени од реакции
13.569
Денес го најдов Џо:love:

мене лично баш ми се свиѓа овој стил, стимпанк. Можда не би се облакала вака ама ми се свиѓа

Screenshot 2020-12-15 at 13.11.57.png Screenshot 2020-12-15 at 13.12.07.png Screenshot 2020-12-15 at 13.12.15.png



имам пријатели еден пар тука што имаат стимпанк стил и е малку понагласено од ова и супер сеее!!!!
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.063
Поени од реакции
13.569
На еден профил на инстаграм одбираат најдобар моден женски моден инсфлуенсер нешпо бла бла па ѕирнав некои модни профили. Има некои што веќе се ставени слики,

даниела


шијаковска


мажестик



маринела



ксенија


софрониеска



марис


има многу па ова нека е прв дел


Ама видов дека има и избор за најинстамаж (што и да е ова)
:цицки:


и имаше еден нешо модни фотки става,



а за обој се надевам дека од заебанција го номинирале
:sramezliv:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom