Македонски модни инстаграм профили

Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
дур ги гледав си мислев еве оваа мајка и ја норминирала, а оваа другарка и гарант! Леле оваа ако не ја номинирале од заебанција.... :(
Битно се полни самодоверба, иако сликите се далеку од нешто вредно за номинација.
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.731
Поени од реакции
9.782
Слабо, средно жалосно. Просек 4.5/10, со 1-2 исклучоци. Овие ако се најјаки и најпопуларни, сочувство до мажите во МК (n)
 
Член од
22 јуни 2019
Мислења
816
Поени од реакции
1.296
ja sam prost izgleda ne razbiram influnserki i ne sum pameten...ako moze nekoj pameten da mi objasne zasto taka sekogas se slikat so otvorena ili napupcena usta i so sakat da kazat so toa koa se slikat so pogledo na strana?
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.056
Поени од реакции
13.554
ja sam prost izgleda ne razbiram influnserki i ne sum pameten...ako moze nekoj pameten da mi objasne zasto taka sekogas se slikat so otvorena ili napupcena usta i so sakat da kazat so toa koa se slikat so pogledo na strana?
подотворена усна изгледа посекси неголи стисната, затоа што стисната усна имаме кога сме лути, а подотворена кога копнееме по нешто. Луѓето, не жените :) Исто така моделите кога позираат, готографите често им викаат да издишуваат низ мааалку подотрворена уста затоа што тоа го опушта лицето :)

Е сега кај нас зошто ги прчат и ги отвараат вештачки...не знам
 
Член од
22 јуни 2019
Мислења
816
Поени од реакции
1.296
подотворена усна изгледа посекси неголи стисната, затоа што стисната усна имаме кога сме лути, а подотворена кога копнееме по нешто. Луѓето, не жените :) Исто така моделите кога позираат, готографите често им викаат да издишуваат низ мааалку подотрворена уста затоа што тоа го опушта лицето :)

Е сега кај нас зошто ги прчат и ги отвараат вештачки...не знам
Pa dobro da izdisuvat so MALKU podotvorena usta ama ne da ja otvorat kako da se lapnale DILDO(krastavica)...
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.295
Поени од реакции
13.156
Катарина е манекенка со интернационална кариера, со самото тоа што има соработувано со светски дизајнери, има и подобар вкус. Или?
Секоја чест за Катерина,многу фина девојка,имав прилика да jа запознаам пред едно 10 години,али чесно мене не ми се допаѓа(((
Автоматски споено мислење:

Е сега кај нас зошто ги прчат и ги отвараат вештачки
Influenced by Victoria Beckham
Автоматски споено мислење:

ВТОР ДЕЛ модни инстаграмџики
Стока! Пу ти ебем тоа градовите!
 
Последно уредено:

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.013
Поени од реакции
55.301
ВТОР ДЕЛ модни инстаграмџики што ги предложиле за избор



стефани
Прегледај го приврзокот 277348


јелена
Прегледај го приврзокот 277349


никица
Прегледај го приврзокот 277350


ана
Прегледај го приврзокот 277351


штрлеска
Прегледај го приврзокот 277352


наталија
Прегледај го приврзокот 277353


мартина
Прегледај го приврзокот 277354




Има девојки кои ги интересира ова, кои сакаат да експериментираат. Повеќе ми изгледа како да немаме избор огромен за модни комбинации или девојкиве не знаат каде да одат да купат :(
Со исклучок на Спенџарска иако и таа не е нешто кујзне што, овие другиве ни куче не ги лае. Камен не би фрлил по нив.
Истото важи и за тие од претходниот твој пост за кој се жалеше за тажните. :D
 
Последно уредено од модератор:
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Најјаки ми се кога ќе купат нешто oд пoзнaт бренд и на стори му се зaблaгoдaрувaат нa брендoт и му прaват некoјa реклaмa, дa помислат следачите декa се плaтени зa тoa.

Македонските се многу далеку во споредба со оние од Србија и Хрватска каде што ова е развиено на многу високо ниво и дебело заработуваат.

Од хрватките Јелена Вељача и Ела Дворник.
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.056
Поени од реакции
13.554
Најјаки ми се кога ќе купат нешто oд пoзнaт бренд и на стори му се зaблaгoдaрувaат нa брендoт и му прaват некoјa реклaмa, дa помислат следачите декa се плaтени зa тoa.

Македонските се многу далеку во споредба со оние од Србија и Хрватска каде што ова е развиено на многу високо ниво и дебело заработуваат.

Од хрватките Јелена Вељача и Ела Дворник.
абе и ја еднаш пробав така со lush, после неколку пати ми дадоа попуст хахахахахаха
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
Го отворив Манов некојси прееска, што го номинирале во забава делот, солзи ми потекоа на видеата што му се за мајките. :pos:
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.295
Поени од реакции
13.156
Со исклучок на Спенџарска иако и таа не е нешто кујзне што, овие другиве ни куче не ги лае. Камен не би фрлил по нив.
Истото важи и за тие од претходниот твој пост за кој се жалеше за тажните. :D
Пау,пау,пау..:uzi: хахаха
помислат следачите декa се плaтени зa тoa.
Не бе,у им се упикуваат,со надеж за спонзорство,хахаха
 
Последно уредено од модератор:

Kajgana Shop

На врв Bottom