Македонски Идол

Статус
Затворена за нови мислења.

ФлоуБТ

Потпис: Clever Bastard
Член од
17 февруари 2008
Мислења
1.582
Поени од реакции
66
Прслук бе. Жени будали :pos2:
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Овој е новиот Јован Јованов на македонската сцена.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Гарант таа продукција ќе го земе,џеј џеј виа ниа компанија. Жалосно,но вистинито :)

Виктор, Иван Јованов и Денис Екс - Некој глуп наслов.


Ништо чудно. Не гледам други освен овие, кои прават таква музика, како што пее деќково.
 

ФлоуБТ

Потпис: Clever Bastard
Член од
17 февруари 2008
Мислења
1.582
Поени од реакции
66
За кого песна? За отпаднатите или...
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Што беше финтава со смеењето и со аплаузот? ПЛС нека ми каже некоој...
 

Фокси

Talk nerdy to me
Член од
11 октомври 2007
Мислења
2.358
Поени од реакции
1.390
Абе на кој број се гласат? :)
Сакам за оној Иво да гласам.. Ме нарана детено :icon_lol:
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
Ајде да удриме една рецензија.

Прво, добро колку пати жирито ќе повтори дека не згрешиле што ги одбрале овие 20 дечки и девојки. Океј е сфативме сите, сега е време да се удри на критицизам. Мајке ми, не сум чула понекритично жири. На Лаура после онаа катастрофа да и речеш дека била одлична, за мене е поразително за еден човек кој е естраден уметник. Мора да ги критикуваат, не мислам да го глумат Сајмон и да навредуваат, ама дај нека им кажат каде утнале кога гракаат. Нормално е дека не може да бидат перфектни, но мора да им укажат каде грешат, зашто не сме сите луди, грешат и тоа доста. И тоа мора да се корегира. Не може сите 10 да бидат топ подеднакво.

Второ, водителите катастрофа (позната работа).....

Трето, учесниците. Гласав за Биле. Заслужува да оди понатаму, иако отпеа песна од пејачка која не можам да ја смислам, покажа дека може да се трансформира од дама во дива. Тоа е потребно за на сцена. Мислам дека девојкава има нешто посебно кое ќе се развие тек допрва.
Наталија, аман колку пати ја отпеа Hello од Бијонсе ни сама не е свесна. Има и други песни бе девојче. А се мислев дека минатиот пат ќе ја отпее, ама видиш ме зезна, сега ја отпеа. Девојкава пее растура и тука застанува приказната. Нема капацитет за повеќе. Антипатична е, а однесувањето воопшто не ми се допаѓа.
Моментот со Спајдермен куклата ќе го памтам долго време. Се изнасмеав (уа режија).
Нико отпеа како оригиналот. Секоја чест. Но Нико, го нема факторот Икс. Многу е самобендисан и тоа се чита од него, сам си кажа дека не очекувал дека ќе отпадне. Ако оди понатаму му треба итна промена на стајлинг, зашто покрај онакви бонбони како Кристијан, Иво и Иван, ќе остане незабележан.
Виктор е ептен сакан од поширока женска популација. Се виде. Не може да се негира фактот дека остава впечаток, но се прашувам што ќе ни е уште еден нов Џастин? Кога би бил пооригинален за мене би бил полн погодок.
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.578
Поени од реакции
2.563
Гарант таа продукција ќе го земе,џеј џеј виа ниа компанија. Жалосно,но вистинито :)
Не знам што е толку жалосно. Мислам реално, од сите кандидати (машки) овај има најслаби вокални способности. Има појава, и харизма, да, ама ич не ме импресионира со вокалот.

Иначе, покрај Нико, мене од машките најдобро ми пее Денис, а од девојчинава, стварно појма немам, немам фаворит од овие вечерва, сите како трема да имаја, сите ми фалшираја на одделни делови од песните, освен ова последнава I'm so exited што ја пееше. А да, и на сите девојчина згрешени му беа песните (пак, освен на последнава :) )

И не туку ми се нафрлајте одма за ова што го кажав за девојкиве, сепак мое мислење :)
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Добро... вака сеа...Се виде мислам дека овие заслужија да отпаднат минатиот пат, многу слабо вечерва. Али па добар стајлинг (мнозинството) за разлика од прошлите 2 пати... изгледа тоа било финтата добар стајлинг лошо пеење. Ако го изгураат насила оној Мурат не глеам веќе идол! :P

Но пак имам критики. Па добро бе нели финтава е да бидат оригинални а не да имитираат !? Ако има песна од Ријана немора да носи чадор и да има иста фризура ко неа, или песна до Гага и да се унакаже ко истата... :tapp: А звукот беше... убаини, ништо неможеш да чуеш како што треба. И она со прслуците... испаднаа глупи место интересни.

Наталија има страшен глас, но мора да сфати дека за успех на сцена мора да се потруди и да ослабе, и малку да вежба добро однесување. Спајдермен можеби има специфичен глас, но ми е многу антипатичен. Виктор, можда нема некој глас, али го има Х потребното за на сцена. Лаура разочара, а добро испеаа Биле и таа што пееше последна од женските, и го заборавив името.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom