Македонски Идол

Статус
Затворена за нови мислења.

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.522
Поени од реакции
33.702
Го пратев шоуво редовно ама оваа Иванна, лееееееееееј.. кое антипатично суштество само. :nerv: Пластична, нереална, лигава.. Ради неа ми скурчи. Го пратам кога фатам сега, ако е тв-то пуштено на повеќе глас.. инаку памтам уште првиот круг некаде, ептен во очи ми падна оваа со цвикот, пунката малце момичка, Лаура или како и да беше. Навивав за неа, ама гледам отпаднала. Сепак колку и да е аматерско шоуто, имаме таленти. Ај следниот пат подобро, а под тоа мислам други водители. Duuh.
 
M

Moon Child

Гостин
Мислиш нa девојката што ја пееше Hurt ? Оваа?



А не, не оваа е од Гостивар, прекрасно испеа. Дури бев скептична кога кажаа која песна ќе ја пее. Викам оваа нормална ли е, ќе се изгуби на сцената, ама ме наежи додека ја слушав.

Мислев на оваа
Однесување - никакво -.-
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.826
Поени од реакции
15.931
Toa што девојчето е тотално опуштено и на сцена и позади сцена не значи дека однесувањето и е никакво..
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
А не, не оваа е од Гостивар, прекрасно испеа. Дури бев скептична кога кажаа која песна ќе ја пее. Викам оваа нормална ли е, ќе се изгуби на сцената, ама ме наежи додека ја слушав.

Мислев на оваа
Однесување - никакво -.-
И јас го делам твоето мислење за пеењето на девојчево. Биљана е со класа подобра од неа,штета што не влезе.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.589
Поени од реакции
6.945
Мислев на оваа
Однесување - никакво -.-
Хахахаха зае*ан лик е Ема, барем така делува. Шо знам, мене ми е баш кул ..

Синоќа ја утна малце Fuckin perfect и мислев дека е готова .. Нооо сепак помина.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
^ И мене ми е кул девојчето. Јас само за пеењето имав замерка,можеби лош избор,ама сепак помина.
 
M

Moon Child

Гостин
Нема однесување, нема став... Штознам, сепак до вкус е работава. На најавата за Биљана кажаа дека не била од богато семејство, можеби затоа и не помина, немаше кој да гласа за неа... Ај да се надеваме дека ќе ја вратат, искрено девојчето е прекрасно. Мене баш ми се допаѓа иако налетав на некои коментари дека била влезена во филм, прчла била... А каква треба да биде? Да биде моронка, да се глупира? Мене ми е совршена за на сцената, мислам и Тони Михајловски така дека рече. И ако уште еднаш слушнам дека ја пеат песнана Mercy ќе се самозапалам или по можност ќе се преселам на друга планета. -.-
 

GTFO

Pushing the button
Член од
3 април 2009
Мислења
5.654
Поени од реакции
4.579
Најдобар настап според мене :)

 

RaZ-R

Артилерец
Член од
8 ноември 2009
Мислења
3.402
Поени од реакции
2.489
Абе дајте некој линк ако има да ги видам сите кандидати сеа шо се
 
Член од
4 февруари 2010
Мислења
16
Поени од реакции
0
Aх, место Jулиjaнa требaше дa влези Биљaнa
 
Член од
18 април 2010
Мислења
2.651
Поени од реакции
3.550
Aх, место Jулиjaнa требaше дa влези Биљaнa
Вторпат ова го читам денеска и не ми се верува..
Вие луѓе вчера гледавте Идол?
Или зборете само така за Билјана бидејќи е повеќе експонирана,па ајде таа подобро пее..Јулијана вчера растури и заслужено влезе во финале.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
163
Поени од реакции
55
Најубава од сите беше девојката со црвеното фустанче и кадравата коса, сега не знам дали се викаше Јана или Јулијана ама направи топ шоу. Супер испеа, експлодираше на сцена. Најмногу ме нервира Лаура, бидејќи уште кога влезе мислеше дека ќе победи, така се однесуваше.
Од машките мсилам дека Влатко изгледа онака како вистински поп идол. Кул е, опуштен, многу позитивен и секогаш насмеан и кога пее и кога зборува. Од машките ме нервираат Виктор и Денис, мислат дека ја освоиле Македонија со нивниот шарм и малце се влезени во филм. Нико е одличен исто така.
 
Член од
4 февруари 2010
Мислења
16
Поени од реакции
0
Тоа затоа што тебе ти се допаѓа повеќе Биљана?
Крај краеве зошто не гласате бе луѓе?
Вторпат ова го читам денеска и не ми се верува..
Вие луѓе вчера гледавте Идол?
Или зборете само така за Билјана бидејќи е повеќе експонирана,па ајде таа подобро пее..Јулијана вчера растури и заслужено влезе во финале.
Jулиjaнa немa приjaтен глaс, според мене...поголем потенциjaл гледaм во Биљaнa
 
I

Intex

Гостин
Идол - шоуто у кое талентот и соновите кои ги имаш ќе бидат уништени засекогаш.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom