Македонски Идол

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Кој и да победи Иван или Мики нема да ми биде криво, ама Дејан не...

Иначе ја мислам дека го местат Дејан :ROFLMAO:
 
П

Пепси_

Гостин
Не го следам Идолот многу но сето е "шминка" и ногу вештачко сработено од страна на организаторите и ги држат натпреварувачите под строги контроли и со договори на лист што да прават што не дрн дрн.Ова ми го кажа учесничка која се откажа пред гала вечерите или како ги нарекуваат незнам бидејќи им побарале да потпишат некој договор со некои банални правила што таа го одбила тоа и си замина. :)
За мене овие ептен се префорсирани и не се кој знае какви пеачи како што ги прикажуваат и фалат....а многу претерано фалење и форсирање не е на арно.
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.151
Поени од реакции
5.915
Не го следам Идолот многу но сето е "шминка" и ногу вештачко сработено од страна на организаторите и ги држат натпреварувачите под строги контроли и со договори на лист што да прават што не дрн дрн.Ова ми го кажа учесничка која се откажа пред гала вечерите или како ги нарекуваат незнам бидејќи им побарале да потпишат некој договор со некои банални правила што таа го одбила тоа и си замина. :)
За мене овие ептен се префорсирани и не се кој знае какви пеачи како што ги прикажуваат и фалат....а многу претерано фалење и форсирање не е на арно.
Не криј, кажи која е таа учесничка и што им барале. Сите не' интересира.

Иначе околу финалево.

Во прв круг најдобар ми беше Дејан (верувале или не). Едноставно, најубаво звучеше дека пее стара македонска песна. Мики аранжманот го направи многу празен и не ми се свиѓеше, иако вокално супер ја испеа, а Иван пак мами (cheater... (n)). Кога се пееше поп, он ја пееше "I Want to Break Free" од Queen, а сега народна песна ја пееше у блуз стил (пошто знаеше дека лошо ќе ја отпее). Ама за разлика од минатиот пат, сега се заеба. А на Дејан таман му легна песната. Малце лошо почна, ама одма после првата строфа се оправи и одлично продолжи и заврши.

А за вториот круг само ова ќе го кажам. Ако дуетите беа најдоброто нешто што се пеело во Идол, тогаш песните по сугестија од жирито се НАЈЛОШОТО!!! Сите беа катастрофа. УЖАС. Фалшови до небо...

А и овие па А1 не се живи ако нешто не заебат.... Па и со тоа рекламирањето... Абе патетики.
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.888
Поени од реакции
14.439
Суперхииикс,јеаа :)

Едит:Пеце е вистина ѕвер :D
 
Член од
18 април 2010
Мислења
2.656
Поени од реакции
3.570
Браво за Супехикс!
--- надополнето: May 30, 2011 8:23 PM ---
Не го следам Идолот многу но сето е "шминка" и ногу вештачко сработено од страна на организаторите и ги држат натпреварувачите под строги контроли и со договори на лист што да прават што не дрн дрн.Ова ми го кажа учесничка која се откажа пред гала вечерите или како ги нарекуваат незнам бидејќи им побарале да потпишат некој договор со некои банални правила што таа го одбила тоа и си замина. :)
За мене овие ептен се префорсирани и не се кој знае какви пеачи како што ги прикажуваат и фалат....а многу претерано фалење и форсирање не е на арно.
Jас не паметам некоја учесничка да се откажа!?
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Чекаме да слушнеме за учесничката што се откажала?
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
Браво за Супехикс!
--- надополнето: May 30, 2011 8:23 PM ---

Jас не паметам некоја учесничка да се откажа!?
имаше една се откажала заради тоа што морала да оди за Охрид а неможеала да го напушта факултетот, инаку тоа девојче памтам пееше многу убаво, тоа е онаа во плава маица што му пееше на дечкото една песна отд Тоше мислам беше: “Никој како тебе не бакнува“, па Калиопи искоментира: „леле деца како ме разнежнивте“, ич незнам како се викаше, но таа се откажа уште пред театарските изведби.
 

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
Може да каже некој кој што пеел и дали добро испеал? :pos:
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Навивам за Мики, ама искрено не би ми пречело и Иван да победи. Ама како што ми се гледа ... изгледа Дејан ќе победи. (n)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom