Македонски Идол

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
1 јули 2008
Мислења
2.030
Поени од реакции
2.045
Мики е за Манчестер.. :baeh: Најдобриот е за најдобрите :Р
Озбилно е за Манчестер? Ако ова е точно, ептен ќе ми го направи кефот. Обожавам како пее, според мене дефинитивно најдобар. Фантастично ја испеа секоја песна во идолов. :)

Мики ЗВЕР! Дечково е најбоље, само вистината е друга - нема да победи. За жал...
Не дај Боже, затоа сме ние тука да се потрудиме да не биде така. :)

Виктор и Христијан се фаворити според мене, не затоа што најдобро пеат, туку од други добро познати причини. Ај Виктор барем знае да пее, ама овој малиов ако и вечерва не испадне со ваква конкуренција тапа народ за музика сме.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.656
Поени од реакции
43.500
Озбилно е за Манчестер? Ако ова е точно, ептен ќе ми го направи кефот. Обожавам како пее, според мене дефинитивно најдобар. Фантастично ја испеа секоја песна во идолов. :)
Пред 2 гали мислам оти беше, кога ги носеа на купување.. Мики покажуваше чорапи од Манчестер.. И мислам дека кажа оти е за нив.. :):)

Иначе и според мене Биљана беше најлоша вечерва и очекувам таа да испадне.. :):)
 

Eddard Stark

Lord Snow
Член од
25 ноември 2009
Мислења
1.220
Поени од реакции
2.540
Пред 2 гали мислам оти беше, кога ги носеа на купување.. Мики покажуваше чорапи од Манчестер.. И мислам дека кажа оти е за нив.. :):)

Иначе и според мене Биљана беше најлоша вечерва и очекувам таа да испадне.. :):)
Мики и Иван се фанови на Манчестер :wink:
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
Ај на брзина да пишам...

У глобала ова е најдобрата вечер од концертиве. Сите испејаа многу добро, сите изгледаа многу добро (освен Билјана).
Мики испеа најдобро, доста солидни беа и Иван, Ивица и Дејан (стандард се веќе дечкиве).
Виктор после катастрофалниот настап претходно испеа екстра. The crowd loves him.
Многу позитивно ме изненади Хихо, кој испеа прилично добро и за чудо се однесуваш доста спуштено на земја, само што тоа цвикерите не му требаа. Нека не го глуми Тони Зен, никогаш нема да го стигне.
Пишав претходно за Нико дека ми беше потапа од минатиот пат, чим на Beatles night пее толку досадна песна нека иде нека се убие со тоа што бил рокер во душа.
Билјана ме разочара. Ај што изгледаше ко курва од 70тите, ама па и многу повеќе се фокусираше на сценскиот настап отколку на пеење, па затоа испеа катастрофа.
Јана и Јуле беа добри, ама доста далеку се од другите кандидати.

Според мене, овојпат заслужува да излезе Билјана, ама и Нико да излезе нема да биде грешка. Хихо дужи за претходните 2 вечери, ама сеа беше ОК, па може пак ќе се спаси.
дечкоооо која телевизија си ја гледал ти ? :D
Виктор испеал добро ? виктор беше најкатастрофа , Никој покажа дека знае да пее , а дали песната е досадна тоа е друг муабет веќе
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.151
Поени од реакции
5.915
дечкоооо која телевизија си ја гледал ти ? :D
Виктор испеал добро ? виктор беше најкатастрофа , Никој покажа дека знае да пее , а дали песната е досадна тоа е друг муабет веќе
True. Не ги слушам битлси и не знам како звучи оригиналот (не ме ни интересира), али тоа што го слушнав ми се свиѓеше.

И сите знаеме дека Нико има добар ГЛАС, но НЕ и дека знае да пее. До сега од сите концерти само кога настапи со "It's My Life" и со "Luna Tu" до негде видовме дека знае да пее нешто.
 
Член од
12 октомври 2008
Мислења
1.945
Поени од реакции
89
True. Не ги слушам битлси и не знам како звучи оригиналот (не ме ни интересира), али тоа што го слушнав ми се свиѓеше.

И сите знаеме дека Нико има добар ГЛАС, но НЕ и дека знае да пее. До сега од сите концерти само кога настапи со "It's My Life" и со "Luna Tu" до негде видовме дека знае да пее нешто. Ама на големиве концерти само го дрви курот.
Нико испеал лошо, оди убиј се чоече...
 
Член од
3 април 2010
Мислења
260
Поени од реакции
41
Мики и Иван се фанови на Манчестер :wink:
Баш мислев да гласам за Мики, ама откако го прочитав ова нечу мочи...хаха шала нормално, Мики е звер сто посто мојот глас оди за него...
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.151
Поени од реакции
5.915
Нико испеал лошо, оди убиј се чоече...
Нигде не реков дека испеал лошо, туку дека воопшто не испеал. Он ме купи уште на аудицијата во Охрид со неговите вокални способности, ама пеење какво што доликува на еден пејак (или човек што сака да стане пејач) уште не покажал. Значи он цело време се декларира како рокер што станал оперски пејач, доаѓа beatles night и он пее балада. Ај најди ми НЗС. Првичната замисла на идолот била "Pop Idol". Видовме дека во тој жанр Нико не се снаоѓа најдобро. Ова му беше шанса да покаже дека може да пее барем рок песни (иако знаеме дека може), ама он пак си тера по свое. Епа не бива така.
 
Член од
12 октомври 2008
Мислења
1.945
Поени од реакции
89
Нигде не реков дека испеал лошо, туку дека воопшто не испеал. Он ме купи уште на аудицијата во Охрид со неговите вокални способности, ама пеење какво што доликува на еден пејак (или човек што сака да стане пејач) уште не покажал. Значи он цело време се декларира како рокер што станал оперски пејач, доаѓа beatles night и он пее балада. Ај најди ми НЗС. Првичната замисла на идолот била "Pop Idol". Видовме дека во тој жанр Нико не се снаоѓа најдобро. Ова му беше шанса да покаже дека може да пее барем рок песни (иако знаеме дека може), ама он пак си тера по свое. Епа не бива така.
Ако не ти се допаѓаат тебе балади тоа е друга работа... ама да кажеш дека воопшто не испеал нема смисла, мене еве ме наежи со настапот, а ете и покажа дека знае да свири и на гитара. Што има врска што е балада песната, рок си е рок, не постојат рок балади? И за тоа дека покажал пеење само на Luna и It's my life пак е твое мислење, што и фалеше на Сонце за три светови или All by my self?? Според мене само кај По тебе потфрли.
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.543
Поени од реакции
14.677
трет пат среќен викаат дека е :)
 

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
Сеа сакам да излезе овој. Сите овие 3 слабо испеаа. НО САКАМ КИКО ДА ИЗЛЕЗЕ!„!!
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Каков Кико не зезајте, поголеми се шансите Мики да испадне него Кико.
 
M

Mario Gómez

Гостин
Де бе гласајте некое девојче да поминит. :pos: Освен Хихо.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom