Македонска фудбалска репрезентација

Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592
Лол дносперти колку сакаш на темава. Требало да бркаме докрај. А да се повредеше некој против аматериве ќе беше што не излезе со фтора постава.
За утакмицава, рутинирана победа со 80% посед и шоу на Алиоски сељандурата. Давајте други деца. :kafence:
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.160
Поени од реакции
107.607
WOW каква статија, Спортклуб се ОПАМЕТИЛ :pos::pos::pos: Ги заболе кур за нас, ако сакаат можат до крај на циклусов ниту еднаш да не ја пренесуваат Македонија и позз. Ни излегле у пресрет пошо ептен сме греота, а не е дека се опаметиле.
 
Член од
11 јануари 2014
Мислења
489
Поени од реакции
757
Можеа барем до кај 60минута да го чува Пандев и да пробат да дадат уште еден гол, па потоа нека си подаваат колку сакаат.
Вака можеа да примат некој глуп гол и да се тресат до крај.
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.607
Какви 10.000 луѓе не се заебавајте се знае кај нас со Шпанија само кога се игра цела Македонија е у Скопје.
Се согласувам со тебе, меѓутоа овој меч можеби е еднакво важен на тој против Шкотска У21 кога младите се пласираја на Euro U21, а колку и да беше мечот неатрактивен за око имаше 20к+. Не верувам дека би можеле да изгубат бодови во некој друг меч освен против Ерменија, а доколку победат, по можност и со повеќе разлика, тогаш ќе се во голема предност за првото место пред реваншот на гости.
btw. Ако нема сега, сигурно нема да има повеќе против Гибралтар во ноември.

Kога игра Шпанија, Италија се курчат со карти од 500-1000 денари што не може секој да си ги дозволи, а како што нема саглам пренос, немаат ни ТВ права нашите, не знам зошто едноставно луѓето не инвестираат 2 часа, барем тие од Скопје, 2 часа и 100 денари за да го гледаат мечот. Јас не сум од Скопје, доаѓам во понеделник, но ако по некоја случајност дојдам ден порано, сигурно ќе го гледам мечот на стадион.
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.279
Поени од реакции
1.728
Се согласувам со тебе, меѓутоа овој меч можеби е еднакво важен на тој против Шкотска У21 кога младите се пласираја на Euro U21, а колку и да беше мечот неатрактивен за око имаше 20к+. Не верувам дека би можеле да изгубат бодови во некој друг меч освен против Ерменија, а доколку победат, по можност и со повеќе разлика, тогаш ќе се во голема предност за првото место пред реваншот на гости.
btw. Ако нема сега, сигурно нема да има повеќе против Гибралтар во ноември.

Kога игра Шпанија, Италија се курчат со карти од 500-1000 денари што не може секој да си ги дозволи, а како што нема саглам пренос, немаат ни ТВ права нашите, не знам зошто едноставно луѓето не инвестираат 2 часа, барем тие од Скопје, 2 часа и 100 денари за да го гледаат мечот. Јас не сум од Скопје, доаѓам во понеделник, но ако по некоја случајност дојдам ден порано, сигурно ќе го гледам мечот на стадион.
Тој е менталитетот наш затоа сме последни во се.Сакаат успеси,а ги нема на утакмици, вчера се двоумеа дали да ги гледале Германија-Франција или Македонија,па то е резил бе јас сум одел во Скопје со Литванија да ги гледам,навивачите можат да го сменат целиот тек на натпреварот,замислете 30.000 на стадион против Ерменија да викат да се дерат,па ќе се посерат Ерменците уште невлезени на терен.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Ок што победија, само кога го дадовме вториот гол очекував да ги полниме и да стигнеме барем до 5-0. Нормално е тоа што на полувреме се договориле да се чуваат за Ерменија ама барем Гибралтар можевме да го растуриме и да набилдаме гол разлика. Убедливо најслаба репрезентација во Европа се, може единствено Сан Марино да им конкурира.

Како и да е очекувам победа против Ерменија во Скопје. Како што гледам се помачиле да го победат Лихтенштајн. Ако прикажат нашите партија како во вториот дел на прошлите квалификации мислам дека можеме да ги победиме и со 2-3 гола разлика.
 
Член од
29 јануари 2008
Мислења
821
Поени од реакции
410
Додека има куртони шо се двоумат дали да гледат на тв Германија - Франција или Македонија со Гибралтар се ќе биде празно. Ако сака и на БеИн спорт нека дават и со Арапски комемтатор фудбалот се гледа и Македонија треба да се поддржува!
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592
Секој си има свој памет и преференци, не сме во камено доба, ако сакам јас слободниот дел од денот да го поминам вака или онака на никого не треба да го занима тоа, па и да попува. Форумот е за пишување коментари, кој не е антички како вас слободно игнорирајте го.
А тоа дека овие грешнициве кои глумат фудбалери требало и во добро и во зло да ги гледам никој нема да ме убеди. Пример дур беше Катанец и гризевме против секој противник скоро секогаш беше полн стадионот. Гарантирам дека публиката бар за фудбал е напалена кога работите се прават добро, а не како што обично бива, со земање на играчот кој ќе фрли повеќе кеш. Да гледам некој инвалид кого татко му му платил да поигра фудбал, па уште да плаќам пари и да го губам цел ден, не фала. Нема ни на ТВ да го гледам, ни него ни репрезентацијата.
Така што, о вие патриоти најголеми, поштедете не од тоа дека и во добро и во зло и да врне и да вее треба да сме на стадион. Прво нека заслужат и без око да ми трепне ја палам колата и плаќам карта.

Иначе да појаснам пред да влезе некој клизачи муабетов не е стрикно за генерацијава, напротив мислам дека оваа ќе ни биде една од подобрите и по стилот и по резултати, па ај да видиме што ќе испадне.
 
Последно уредено:
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.461
WOW каква статија, Спортклуб се ОПАМЕТИЛ :pos::pos::pos: Ги заболе кур за нас, ако сакаат можат до крај на циклусов ниту еднаш да не ја пренесуваат Македонија и позз. Ни излегле у пресрет пошо ептен сме греота, а не е дека се опаметиле.
Тоа воедно ќе биде голема шанса за промоција на нашиот јазик и држава. :pos::pos::pos:

Отварајте школа за курсеви по македонски у Белград, после ваква промоција, најпрофитабилен бизнис за 2019та е овој.
Какви легенди..
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.009
Поени од реакции
6.040
Кај има карти да се купат, освен на билетара?
Штанд некаде има? Сити Мол или слично?
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.872
Поени од реакции
7.295
Има штанд у City Mall.
Премија.
Мене од Аеродром боље ми е да идам у Куманово да си купам карти него у СЦМ.
Ебате неписмените кретени што се у државава.

П.С си купив карти на нет,да нема коментари:
Hhhhh ti ako ja potrzuvasreprezentacijata ke odis vo skopie citi mol i ke si kupish.
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.009
Поени од реакции
6.040
Ај ќе преќутам, ако се однесува на вториот дел од мојот пост.
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.607
Ќе може да се влегува со принтани листови од онлајн нарачките или ќе мора да се менат пред билетара?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom