Македонска фудбалска репрезентација

Чичко Кумплунг

деца на транзицијата
Член од
3 декември 2011
Мислења
4.194
Поени од реакции
4.400
И Јани Урдинов е исто ѓубре како Попов.

И стварно незнам што е со критиките на адреса на Тричко?
Или некој мора да е жртвено јагне?
Го критикувате Тричко, а Јахович требал да се адаптира :facepalm:

Нека ви текне само кога го имавме Тошак за тренер, кога Пандев со го ладеше, Ибраиме тогаш беше анонимен. И Тричко беше единствената светла точка во тоа време, и нема потреба од јадење буреци за него, имајте респект спрема вашето ;)
 
G

Geezer

Гостин
И Јани Урдинов е исто ѓубре како Попов.

И стварно незнам што е со критиките на адреса на Тричко?
Или некој мора да е жртвено јагне?
Го критикувате Тричко, а Јахович требал да се адаптира :facepalm:

Нека ви текне само кога го имавме Тошак за тренер, кога Пандев со го ладеше, Ибраиме тогаш беше анонимен. И Тричко беше единствената светла точка во тоа време, и нема потреба од јадење буреци за него, имајте респект спрема вашето ;)

Тричко игра пола живот, Јаховиќ три утакмици. Респект, да. Одма предавници, никако критика. Абе какви партии пружал, жити мајка, даде еден гол против Ирска и одма најјак го прогласија. Кажи ми ЕДНА партија што изиграл добро, ЕДНА, без да ми инсинуираш, ќе речам ете, добро.

И цитирај другпат, пичкарски е вака. Иако реков дека не враќам на Тричко фанови.
 

Чичко Кумплунг

деца на транзицијата
Член од
3 декември 2011
Мислења
4.194
Поени од реакции
4.400
Радлер
Неможам да цитирам, форумов нешто не е арен.

А Јахович едни партии што пружи, шта да ти причам, даде 2-3 гола лешперски, на пријателски утакмици, и одма свршавање.
Тогаш не пишувавте дека не бил адаптиран, сега изигра 2 утакмици по ред катастрофа, и одма оправдувањее не бил адаптиран :facepalm:
На што да биде адаптиран? Репрезентациај е ова, не е на клубско ниво, па да тренира со иститте играчи секој ден ;)

Додека за Тричко, јас ги знам деновите квалитети многу убаво, и да изигаше вчера лошо, и јас ќе го искритикував.
Тричко фан? :facepalm:


П
 
G

Geezer

Гостин
Радлер
Неможам да цитирам, форумов нешто не е арен.

А Јахович едни партии што пружи, шта да ти причам, даде 2-3 гола лешперски, на пријателски утакмици, и одма свршавање.
Тогаш не пишувавте дека не бил адаптиран, сега изигра 2 утакмици по ред катастрофа, и одма оправдувањее не бил адаптиран :facepalm:
На што да биде адаптиран? Репрезентациај е ова, не е на клубско ниво, па да тренира со иститте играчи секој ден ;)

Додека за Тричко, јас ги знам деновите квалитети многу убаво, и да изигаше вчера лошо, и јас ќе го искритикував.
Тричко фан? :facepalm:


П

Aбе слаб е Јаховиќ, ама тој дојде во репрезентација пред 5 дена што се вика. Не заебавај. 4 утакмици има изиграно, тоа е . Ама зад Јаховиќ не се дига толкава прашина, како кај овој вечниот талент Тричко, туку си дојде човекот, што направи - направи. Ги знаеш неговите квалитети, од Работнички. За репрезентација не изиграл на ниво, ниеднаш. Крај на муабетот.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.105
Поени од реакции
84.766
За тие што мислеа дека твитерот на Пандев е вистински.Веќе еднаш и си кажа човекот дека нема твитер ама ај.




:cuc: :pos: :pos:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Женски ракопис е она.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Спомна некој и како реагираше Пачовски за првиот гол? Каков аматер, му остави празна прва статива за да брани подавање :pos:
ај Лазевски ја посра ама овој си тргна пред време на друга страна ја остави прва статива празна секоја чест :tapp:
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.185
Поени од реакции
34.416
Гарант некој од ФФМ и рекол на жена му: "Дај потпиши тука, да не ме познаат мене“... :)
 

Чичко Кумплунг

деца на транзицијата
Член од
3 декември 2011
Мислења
4.194
Поени од реакции
4.400
Aбе слаб е Јаховиќ, ама тој дојде во репрезентација пред 5 дена што се вика. Не заебавај. 4 утакмици има изиграно, тоа е . Ама зад Јаховиќ не се дига толкава прашина, како кај овој вечниот талент Тричко, туку си дојде човекот, што направи - направи. Ги знаеш неговите квалитети, од Работнички. За репрезентација не изиграл на ниво, ниеднаш. Крај на муабетот.
За Јахович не се дигало прашина?
Што збориш бе?
Кога дибитираше со Словенија, имаше, Јахович :vozbud: :drk: :drk:, момакот е цар ааааа :drk:

Квалитетите на Тричко ги знам уште кога играше во Вардар ;)
И имам верба во него, додека во Лазевски, Јаховиќ, немам. Исто верба имам и во Хасани, го имам следено уште од пред да заигра за репрезентација, и допрва треба да дојде и најдоборо од него, исто ко со Тричко.

Вие стварно незнам што очекувате?
Да земе Тричко топка од Пачовски и во стилот на Меси, да дрибне 5-6 души и да даде гол?
Исто ко што незнам и што очекувате од Пандев, да има волшебно стапче и резултатот да го направи во наша корист?

Преголеми очекување имате од сите наши играчи, очекувате да се пласираме на некое натпреварување? :)
Јас не :)
И нема потреба што да се криви Лазевски, Пачовски, петко станко за вчерашниот пораз. Едноставно толку ни е капацитетот.
Среќа ни фалеша малце да, ама па и знаењето е толку, така да неможе да се вадиме, среќата не не сакаше.
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Па цар е бе. Вчера да немаа толку среќа во прва минута, пак ќе беше цар.

Него прашање е, што корист има ФФМ со фалфисикување на потписот на Пандев?
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.185
Поени од реакции
34.416
Па цар е бе. Вчера да немаа толку среќа во прва минута, пак ќе беше цар.

Него прашање е, што корист има ФФМ со фалфисикување на потписот на Пандев?
Може лапнале пари за гласовите?
 

Rale

Crno Beli Svet
Член од
14 април 2012
Мислења
809
Поени од реакции
723
Mene najvise mi e krivo sto edna Crna Gora koja e skoro troduplo pomala i troduplo pomlada(vo odnos na nejzinoto osamostojuvanje) od nas tolku mnogu naprednale i se borat bre za prvo mesto pored edna Anglija vo grupata.
Alal da im e,so srce igraat...Moldavija ne e kojznae kolku jaka ali ti so crven karton da gi pobedis na nivni teren bogami treba da si fakman za toa.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom