Македонска фудбалска репрезентација

Дискусија во форумот 'Македонски фудбал' започната од meazza, 14 јуни 2007.

1. Ѓорче 1932

Ѓорче 1932 тој сум...

Член од:
    17 февруари 2009
    Мислења:
    13.434
    Допаѓања:
    11.326
    Немојте пак за песните,кој како пеел и зошто пеел,факат факт е дека имало вчера КУРТОНИ во буквална смисла на зборот,што пред тоа не биле на стадион,ама слушнале дека играме со Хрватска,а за Хрватска играат Манџукиќ и Модриќ и ај ќе ги гледаме.Па додајте на тоа сликање за на фејсбук,па чек ин,па јачање на хрватските навивачи ај да се тепаме надвор,а уствари да им се пуштеле хрватите,немаше да знаат кај да бегаат “хулиганите“ наши.

Додајте на тоа и дека нема мењање на таква песна,сигурно нема да се мења после она во 2001 година и ден денеска што се случува против македонскиот народ,се осеќаме во своја држава ко странци,но да беа оние правите навивачи вчера на Запад,значи од сите навивачки групи,сигурен сум дека само 1 до 2 ќе се испееше и толку.
    Не ме цитирајте и не си правете филмови,ова е реалноста која за жал е таква каква што е благодарение на нашите и вашите политичари.
    Поздрав.

На Mr.X и Colt Willcox им се допаѓа ова.
  2. Mr.X

Mr.X

Член од:
    14 април 2010
    Мислења:
    4.616
    Допаѓања:
    5.642
    Додади плус дека на Битпазар тепани 4ца Македонци без потреба и напаѓачите се добро познати на полицијата, едниот од напаѓачите е тој што му вадеа лисици на Кале пред тв камерите, тоа е нормално дека ќе се пее дошол човекот од Кавадарци да си гледа репрезентација они главата му ја дупнале, и тоа после си седат преку улица посматраат што ќе направат со џандарот нашите.

На Rastignac му/ѝ се допаѓа ова.
  3. bobipp

bobipp Let's cook!

Член од:
    15 август 2008
    Мислења:
    10.421
    Допаѓања:
    4.077
    А вака да испадне...ја тепаме Србија, еве и со лоша игра нека е, со пенал, со офсјад, 100-та мин ако сака...Хрватска и Белгија победуваат и ние оп трети исто бодови со Србија...ќе бидете задоволни? :)

На Acid му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Bibo

Bibo

Член од:
    9 април 2006
    Мислења:
    3.033
    Допаѓања:
    1.145
    Пак ништо не ни носи, пак ќе имаме цели 6 бода помалце од Хрватска и Белгија, али да, сепак ќе тргнеме барем во права насока така да во секој случај се надеваме на таков исход, али тешко некако со Тасевски како главен плејмејкер наместо Пандев... :facepalm:

5. DimceY

DimceY Jimmy

Член од:
    20 ноември 2007
    Мислења:
    4.648
    Допаѓања:
    3.003
    кога трубев јас дека Ивановски е каде каде пред Ристиќ луд ме правеа некои од тука :) да, дечкото промаши неколку шанси ама знае да влезе во шанса за разлика од дрвото Ристиќ... како бре човече имаш 2 и кусур метра шо се вика еден ебан воздушен дуел да не добиеш ?? како е можно ?? Чеде требаше да ги менува уште на полувреме Ристиќ и Тричковски со Мирко и Хасани... изгубени во свемирот.. Тричковски нема изиграно 3 ебани минути за Бриж и ми игра прва постава тука.. а па за звездата од ВБА да не праиме муабет.. иако на времето изгледаше најприземен и најмирен од сите сеа е најголемо лигле.. ја посра при првиот гол и уште му вика на Тричковски кај си ти да го покриеш ? ?? ејјјјј топката те прелета имбецилу... па гласот заради вас го изгубив МОРОНИ едни... секоја чест за Георгиевски, детево ќе стане страшен бек , за Ибраими, за Пандев, за Новески... со Србија најмногу ми е мило шо нема Шиков шпагетата да го глеам.. за голманот не вреди да се коментира...

На Acid, Bibo и casual way of life им се допаѓа ова.
  6. Nino Manchester

Nino Manchester Oŋce α RED, αlwαys α RED

Член од:
    4 јуни 2009
    Мислења:
    12.628
    Допаѓања:
    13.188
    Да ќе биде тешко ама не и не возможно,ете ќе го нема пандев па ете им можност да покажат што знаат.Не дека до сеа не можеле,ама самиот факт дека пандев не у игра,ќе допринесе да играат подобро барем таќе се надевам,едноставно ќе не мора секоја топка да иде кон пандев.Е сеа друга работа е што ако јаневски форсира игра со кратки пасови,со многу трчање,отварање на простор,стварно не знам како ристич се укопува у таа игра:confused:.Мора да игра ивановски колку и да промашуа,пак е подобар од ристич у оваа формација.

7. acetetovo

acetetovo Македонец!

Член од:
    1 мај 2007
    Мислења:
    3.994
    Допаѓања:
    2.363
    Пандев и немора да игра, кај е 4 години да даде гол во официјален натпревар за репрезентација, а во Италија се растури голови давајќи. И не почнувајте да го браните, како демек таму имал поинаква улога и асистенции. Од 10 гола во Наполи пола му се индивидуални!
    И што му беше тој жолт картон? За да не се повреди случајно против Србија?
    20% од сегашниве играчи во репрезентација не заслужуваат да го носат најпрестижниот дрес во државава!

На Donatella Versace му/ѝ се допаѓа ова.
  8. kengur34

kengur34

Член од:
    8 јули 2011
    Мислења:
    265
    Допаѓања:
    201
    Само да не доживеме дебакл со Србија
    Според мене нема сто да бараме повеќе од 3 место ????? Во овие квалификации и тоа е далеку од нашио квалитет
    Чеде има шанса против словенија да испроба други имијна
    За голман стопер креативец и напаѓач
    Пачовски Наумовски
    Мојсов Урадинов
    Бабунски Ѓуровски
    Наумоски Ф Иваноски
    Придајте уште некој ака ви текнува

9. Prof.Dr.Beckett

Prof.Dr.Beckett

Член од:
    5 јануари 2009
    Мислења:
    2.654
    Допаѓања:
    80
    vo svoite klubovi site igraat dobro no vo reprezentacijata ne pokazuvaat ni 50% od toa sto go prikazuvaat tamu

На kengur34 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. bobipp

bobipp Let's cook!

Член од:
    15 август 2008
    Мислења:
    10.421
    Допаѓања:
    4.077
    Така де. Не верувам дали некој воопшто и е надеваше на 1/2 место во групава. Далеку сме и од помисла на тоа а камоли од остварување. Трето би било историски успех за нас, а во ваква конкуренција тоа е сосема остварливо. Србите се во пад, Шкотите и Велшаните мене ми се сосема исти екипи. Е сега ние ќе треба од оваа група на слаби репрезентации да испаднеме најдобри?! Не е невозможно, се ќе биде подобро ако ја тепаме Србија. Ако со Хрватска се надевавме на изненадување, ова во вторник е must win утакмица!!! Уште и таму ако изгубиме, готово...Србија ќе избега на 7 бода и ќе остане во живот за 2 место, а ние ќе си останеме заковани со 1 бод од 4 средби.

11. acereal

acereal

Член од:
    5 јануари 2012
    Мислења:
    9.073
    Допаѓања:
    4.764
    Кое тепање бре уште ли се надевате ? 2 коеф ви даваат на 2ка кладилниците а вие бидете патриоти и играјте на 1x на овие телиња наши (со исклучок на 2-3 ) .

На Supervisor му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Windfucker

Windfucker Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат

Член од:
    30 април 2010
    Мислења:
    8.436
    Допаѓања:
    15.302
    Кога се работи за голман барем нека го земат детено од Арсенал Дејан Илиев да брани, и да се избламира како овој кленов Богатинов нема да ми биди мака од причина што е ептен зелено.

13. bobipp

bobipp Let's cook!

Член од:
    15 август 2008
    Мислења:
    10.421
    Допаѓања:
    4.077
    Значи до толку да сум(сме) баксуз не ми се верува...

...Умерено облачно и нестабилно со поинтензивни врнежи од дожд се очекуваат во вторник. Ке дува засилен јужен и југоисточен ветар, а во западните предели ке дува засилен југозападен ветар. Утринските температури ке се движат од 7°C до 15°C, а максималните дневни ке достигнат до 17°C односно до 26°C.

:facepalm:

14. Милојко

Милојко Идем Куме Кући

Член од:
    17 ноември 2008
    Мислења:
    3.068
    Допаѓања:
    544
    Ова значи само едно, облечете се деца затоа што со хрватска ми се еба мамиче кашљам ко да сум бил на скијање со мокри чорапи.

15. Види Фотос

Види Фотос .

Член од:
    14 март 2010
    Мислења:
    15.961
    Допаѓања:
    13.674
    Dobra forma pokretljivog Ibraimija i Ivana Tričkovskog slaba su uteha selektoru Makedonaca.

"Ne treba posebno isticati koliko smo oslabljeni neigranjem Pandeva, a sa druge strane ne znam otkud takva dekoncentracija kod Popova, on igra u Premijer ligi, gde se zatvara prostor, mnogo pažnje posvećuje skok igri, drugoj stativi. Za meč sa Srbijom će sigurno biti promena... jer slabo su odigrala i oba beka. Šikov se nažalost povredio, a dopalo mi se kako je Grnčarov ušao u meč, pa sam tu mirniji. Moraćemo da se stisnemo, prebrodimo poraz od Hrvatske i da se spremimo za meč protiv Srbije", dodao je za "Sport" Janevski.

Selektor Makedonaca je istakao da je iznenadio rezultat na meču Srbije i Belgije.

"Iznenađen sam ubedljivim porazom Srbije, ali to samo govori o velikom kvalitetu ekipa u grupi", dodao je selektor Makedonije.

Сподели преку: