Македонска фудбалска репрезентација

Чичко Кумплунг

деца на транзицијата
Член од
3 декември 2011
Мислења
4.194
Поени од реакции
4.400
Ама не брат... стварно дај објасни ми кој кого сака (наведи ми било каква ситуација земја што сака друга земја) и што е тоа сакање (ваљда не мислиш 12 евровизиски бодови)

Не се прави тоа така. Јас барем по понашање (од субјективно гледање) доколку би ги оценувал балканциве, Хрвативе имаат најслични карактеристики со нас, во поглед на гостопримство култура и други показатели, за разлика од србскиот национализам што е отиден предалеку и мислат дека само они постојат на светов и омаловажување на другите. И не го оправдувам она вчера што се скандираше безпотребно без никаква провокација, и наведов зошто.

Јас не наведов сакање туку кажав почитување. И има разлика. Ете за пример дај ми еден ваков гест од нивна страна. Нема ... епа зошто ние да сме црната офца секогаш? Ова никаде нема да го видиш освен на балканов никако да ја надминеме таа димензија , се замараме за туѓи проблеми а нашиот двор е :tapp:

Мора да се научиме на дипломатија... ова моментално изгледа примитивно
Поедини членови тука потенцираат како не сакале Хрватите,и како ние сме ги сакале нив.

Да ни беше Хрватска исто преку улица као што ни е Србија,Грција,ќе излезеше на виделина тоа што го зборам.Веројатоно и они ќе викаа дека ние сме Хрвати,дека Македонија како држава не постои!

Јас вчера ниту скандирав,ниту го оправдувам тоа...
Мене ме курчи тоа што им се лиже гз,самите себе се омаложуваме со самото тоа.

Јас не сум бил роден додека постоела Југославија.Може тогаш сите биле како еден народ,ама се смени времето...

Јас од бившите држави во Југославија ниту една не поштувам,и не очекувам да ме поштуваат.;)
 
Член од
15 јули 2012
Мислења
571
Поени од реакции
832
^ Дали Хрватска не ни признава име, знаме, јазик, црква (добро, католици се ама сепак), народ, држава...? Ама ај да не одиме оф-топик, јас само бев револтирана од таквите извици кон Хрватска.
 

spaso

Discover the ultimate in relaxed romance with the
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
^ Дали Хрватска не ни признава име, знаме, јазик, црква (добро, католици се ама сепак), народ, држава...? Ама ај да не одиме оф-топик, јас само бев револтирана од таквите извици кон Хрватска.
I jas sum protiv gnasnoto skandiranje na del od nasite navivaci .
 
Член од
25 ноември 2009
Мислења
1.281
Поени од реакции
273
Поради многуте "КОМИТИ" бев приморан да одам на друг блок уште во првите 10мин.Иначе се гледа дека групата е за никаде.Какво несогласување меѓу себе тоа е нешто невидено.Едниот вика ајде сеа сите јависе се јужна другиот цела јужна педери:facepalm:Едниот вика нема свирене на хрватската химна другите кој од кој посилен.Едни викаат уби уби усташа другиве тишина.Иначе за јужна педери два-три пати викаа и мислам дека тоа беше насочено кон стара гарда комити:cautious:Иначе имаше еден дечко мислам дека беше со македонски волци маица и свака му част само он навиваше и викаше за разлика од другите кој само со цигарата и телефоните врака беа како што кажа некој член погоре,ама после виде дека овие другиве си играат курот и вика абе доста само јас ли ќе се дерам и си замина:LOL:Иначе во блокот кај шо бев приморан да одам имаше една мал судир ама не дознав за што се работи???Да не знае некој друг??А за играва само ќе кажам КАТАСТРОФА!!!
 
Член од
15 јули 2012
Мислења
571
Поени од реакции
832
Можеше вчера навивањето да помине и без "усташки пички" зашто хрватите отсекогаш биле пријателски настроени кон нас и не сакале, а и ние нив. Ај сега кога ќе играме со србите гушнете си ги на трибините и викајте "брача смо". Е незнам дали братски народ нема да ни ја признава црквата. Тие не ни се никакви браќа и си се сакаат со грците, тоа е тоа.
 

Donald Sikert

Jane Vitington
Член од
28 ноември 2008
Мислења
8.283
Поени од реакции
5.614
Поедини членови тука потенцираат како не сакале Хрватите,и како ние сме ги сакале нив.

Да ни беше Хрватска исто преку улица као што ни е Србија,Грција,ќе излезеше на виделина тоа што го зборам.Веројатоно и они ќе викаа дека ние сме Хрвати,дека Македонија како држава не постои!

Јас вчера ниту скандирав,ниту го оправдувам тоа...
Мене ме курчи тоа што им се лиже гз,самите себе се омаложуваме со самото тоа.

Јас не сум бил роден додека постоела Југославија.Може тогаш сите биле како еден народ,ама се смени времето...

Јас од бившите држави во Југославија ниту една не поштувам,и не очекувам да ме поштуваат.;)
Абе дете се изнатреска еден куп глупости на последниве страни.

Ако не си бил роден кога постоела Југославија, тогаш најарно ти е да ќутиш а не да делиш ти памет, кој и самиот го немаш.

Ти малечок појм анемаш ни кои се усташи, ни кои се четници, а ги кориситш во своите пцовки оти те научиле дека е тоа навреда за другиот.

Разберете еднаш не не мразат Србите, Хрватите, Црногорците, ниту ние нив.

Народот е една приказна, политиката е друга.

СУм пишувал и порано оди прочетај низ Србија и Хрватска и кај сакаш тропни и види дали ќе ти фали нешто, ИСтото стори го и Бугарија, па и во Грција.

Е потоа дојди тука и иди истото пробај го у Чаир, па у Чегране, Мала Речица, Врапчиште и кажи како си поминал.

Иако е ова оф топик, ама секогаш с епровоцирам од вакви малоумници кои мислат дека со своите 17 години го фтиле Господ з амуда.
 

Сталкерот

Резидентен космонаут
Член од
5 јуни 2012
Мислења
5.734
Поени од реакции
7.547
Можеше вчера навивањето да помине и без "усташки пички" зашто хрватите отсекогаш биле пријателски настроени кон нас и не сакале, а и ние нив. Ај сега кога ќе играме со србите гушнете си ги на трибините и викајте "брача смо". Е незнам дали братски народ нема да ни ја признава црквата. Тие не ни се никакви браќа и си се сакаат со грците, тоа е тоа.
Само шо и со србите сме браќа коа ке видиш. Та усташи/четници, не би требало да излегува од наша уста, бар не на натпревар;)
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Немојте да ме сватите погрешно ниту пак имам намера да вреѓам., но Македонската публика е најгадна, Македонија-Србија пријателски натпревар пред 5-6 години, се беше добро додека непочнаа да скандираат Косово, Готовина... шта ти ја знам, ние секако возвративме со уште понавредувачко и потоа се нормално си беше освен пцуењето меѓу себе, почна една група дојдени од Србија да скандира смрт за Албанци и замисли пак ни се пуштија мислам дека од јужна беа ако не се лажам со навредувачко скандирање кон нас, јас искрено бев запрепастен и за накрај да биде уште поголем циркус на тие што почнаа да скандираат уби уби шиптара и после сите што ги следевме ни се пушти еден Албанец полицец што беше на таа трибина па некако одвај извади жива глава, значи со Србија на пријателски натпревар Македонските навивачи пеат навредувачки песни, со Хрватска натпревар пеат усташки пички, со Албанија, Грција и Бугарија кога би играле кој знае што би се случувало до колење би дошло, и сакав да прашам ако има тука некој Македонски навивач од горе споменати кој не ви смета од соседството ставрно неми е јасно!?
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.523
Кој не планира да дискутира за фудбал на темава слободно нека си замине. Политиките, црквите, поделбите оставете ги за на друго место.
Инаку голот на Богатинов е прогласен за најдобар гол и се врти голем сеир низ интернет, што беше за очекување.
http://www.time.mk/read/68cb20abcd/a7185bb4a0/index.html
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.172
Поени од реакции
4.132
Ибраими најдобар кај нас.Браво.
Пандев.:facepalm:
Голманот ни наш.:facepalm:х100000000000000000
Тhe End!!!
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Апсолутно сте у право за навивањето,ајде тоа што викавмо усташки п*чке.Ама еј да им свириш на химна:eek:,ебати простата маса,и кој мој почнаа пак де пеат нека разберат клетите Албанци,само на време прекинаа.Нема потреба од такво навивање,у репрезентацијата има и албанци така?стај те се у нивна положба.Играш за држава а некој те навредуа,и после сакате да играат со срце,епа нема.
 

Donald Sikert

Jane Vitington
Член од
28 ноември 2008
Мислења
8.283
Поени од реакции
5.614
За утеха ни останува тоа што и Србија е у нокдаун после катастрофата од Белгија, па можеби ќе успееме да ја добиеме у вторник.

ИНаку којзнае кои квлаификации по ред, ги загубивме шансите по првите 2-3 кола:(

Богатинов катастрофа.
Шиков виновник за голот.
Попов катастрофа. Не е се во трчањето и да нафрли било како.
Пандев никаде го немаше.

СО ваква игр амислам дек ани Србија нема да ја добиеме.
 
Член од
25 септември 2011
Мислења
6.448
Поени од реакции
18.281
Не ставајте линкови со играчи кое дете е добро и зашто не го земат. Уште ли не сфаќате дека кај нас во репрезентација се игра со дебели врски. И јас сакам Јован Костовски од Вардар да го гледам во репрезентација ама за жал не го гледам тоа е реалноста наша. Кај нас не важи она правило на талентиран играч и млад играч. Овде Бабунски и таквите како него ќе играат кога ќе остарат. Кај нашите спортски "експерти" 18 или 19 годишен играч е млад за да игра, а голем број селекции во свет се подмладуваат со ваквите играчи.
 

M.O.P.

Niggaz were born to kill
Член од
27 јануари 2012
Мислења
1.435
Поени од реакции
1.302
После вчерашната очајна утакмица на Богатинов очекувам ТОме Пачпвски или Кристијан Наумоски да брани поточно вториов пошто е прогласен за голман на колото во Романија каде на гости го спасило својот тим , а и сум го гледал типот е ѕвер сам се проби од ФК Скопје втора лига па у работнички , па го барра Ливерпул бранеше кај нив на пријателска , и заврши у Романија и таму е еден од најдобрите голмани ,очекувам измена и во одбрана оној Шиков е дрво , и Трчко слабо најслабо , или Георгиев или Хасани за Србија ке видиме
 

Kajgana Shop

На врв Bottom