Македонска фудбалска репрезентација

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Немам многу информации за противникот и затоа пред се сме фокусирани на нашата игра која ќе ја градиме без стардардниот Горан Попов кој поради трансфер во нов клуб е ослободен од обврските. Нема да навлегуваме во тактичките новитети и составот со кој ќе настапиме до стартот на утрешниот дуел, за нас е најважно максималното извршување на обврските и задачите кои ќе ги поставиме пред фудбалерите бидејќи ова е последна проверка пред стартот на квалификациите за следното СП во Бразил“, изјави Седлоски за сајтот на ФФМ.

хм, дали е за новиот клуб или Попов нејќе да се „поднесе“ со Седло заради шамарот !? :cautious:
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Jaс како што знам, Попов ќе отсуствува заради медицински прегледи во Стоук.
да де, глеаш дека и у постот мој така вели Седлоски! :D

Да беше некој друг на клупата освен Седло, немаше да пишам но вака знаеме што се деси меѓу нив.

Малку конспираси теори. :D
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.810
Поени од реакции
15.916
да де, глеаш дека и у постот мој така вели Седлоски! :D

Да беше некој друг на клупата освен Седло, немаше да пишам но вака знаеме што се деси меѓу нив.

Малку конспираси теори. :D
Па Седло и пред тоа не беше во стручниот штаб на Тошак?
Не менува нешто многу тоа, секако е привремено решение и безгласна буква Седловски, се додека не се најде некој друг .
Не ми е верно дека заради тоа го нема Попов.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.953
Поени од реакции
5.515
Па Седло и пред тоа не беше во стручниот штаб на Тошак?
Не менува нешто многу тоа, секако е привремено решение и безгласна буква Седловски, се додека не се најде некој друг .
Не ми е верно дека заради тоа го нема Попов.
Мислам дека Попов и не настапи под водство на Тошак (откако е Седлоски дел од стручниот штаб)... не сум сигурен само.
 

Чичко Кумплунг

деца на транзицијата
Член од
3 декември 2011
Мислења
4.194
Поени од реакции
4.400
Ви се наоѓа некој стрим за нашава млада селекција со Португалија ?
Јас барав ама нигде не најдов...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
На сајтот на Стоук си пишуваше дека Попов ќе ги заврши обврските околу прегледите и ќе биде слободен за репрезентативни обврски. Е сеа ако бркаат работни дозволи, глупости, тоа е друго.
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.810
Поени од реакции
15.916
Ви се наоѓа некој стрим за нашава млада селекција со Португалија ?
Јас барав ама нигде не најдов...
Во 19 часот е утакмицата, може пред почетокот на мечот ќе се најде некој стрим, сеа за сеа нема.
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
1.963
Поени од реакции
1.239
br 2 I 3 kaj nas odbrana sto igraat uste od mali kikseri, sreka stole ke prerasne vo dobar golman imase odlicna odbrana. kaj nas vo odlicna sansa se najde Tairi no golmanot mu ja fati.
 
Член од
29 јануари 2008
Мислења
821
Поени од реакции
410
добро почнаа во второ нашиве силно...
--- надополнето: 14 август 2012 во 20:38 ---
Bravo za Dragan Gjorgiev :)) se isplatese opsadata nad golot na portugalija celo vtoro poluvreme.. ajde sea uste eden i pobeda...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom