Македонска фудбалска репрезентација

Член од
1 април 2018
Мислења
2.090
Поени од реакции
4.062
@nsan Да напишеш нешто за првенствово можеш, кај погрешивме, што требаше? Знам дека и ти сакаше да играме со Стефан штопер и Бобан десен бек, па зошто не функционираше? Уживам во твоите анализи :D
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.750
Поени од реакции
6.695
Прав избор е Милевски. Самото тоа што познава голем дел од играчите е голем head start за него. Лесно ќе се вклопи и очекувам на високо ниво да ја води репрезентацијата. Секако очекувам и добри резултати. Пласман во бараж за СП би било одличен резултат. Таму веќе многу фактори се во игра и се е можно.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.410
Поени од реакции
46.986
Честитки за господинот Милевски за заслуженово унапреѓење.

Прва точка, уште неседнат и уште неодржан прв прес мора да биде решавање на онаа катастрофална фризура . Едноставно не смееме како народ да дозволиме оној злостор и обид за коса да не претставува пред светот.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.343
Поени од реакции
37.026
Честитки за господинот Милевски за заслуженово унапреѓење.

Прва точка, уште неседнат и уште неодржан прв прес мора да биде решавање на онаа катастрофална фризура . Едноставно не смееме како народ да дозволиме оној злостор и обид за коса да не претставува пред светот.
Мора една нуларица да мавне кај локалниот бербер па да го пишуваат по порталиве, Македонскиот Пеп Гвардиола.
 
Член од
17 август 2014
Мислења
3.586
Поени од реакции
5.522
Дел од коментарите на навивачите на Спортинг за Димитар Митровски Screenshot_2021-06-25-16-15-23.png Screenshot_2021-06-25-16-09-09.png Screenshot_2021-06-25-16-02-28.png Screenshot_2021-06-25-16-00-23.png
 

madrock

Bogey
Член од
23 април 2014
Мислења
613
Поени од реакции
2.015
Тоа е повеќе така затоа што сега конечно има среден ред со солиден квалитет.
Претходно какви се бош играчи се вртеа низ репрезентација дури и Марио Ѓуровски ни беше ѕвезда еден момент.
Еве една листа на повикани играчи во 2008ма. Па Тихомир Костадинов е Иниеста за пола играчи од средниот ред.
И тоа овие од 2008ма се значително подобри од оние од 2014та, 15та. Абе Муарем Муарем кога ќе ми текне дека беше повикуван за репрезентација. Милован Петровиќ, Артим Положани...бреј бреј кој се не играл за Македонија. :confused:
Борче Маневски играше таму некаде Тајланд или не знам која точно држава азиска кога беше повикан за репрезентација.


Прегледај го приврзокот 299636
The one and only... Legend...Величе Шумуликоски !:D
Поздрав до Питер Крауч и Тони Стојановски englands-peter-crouch-r-shouts-at-macedonias-velice-sumulikoski-during-their-group-e-euro-2008...jpg
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.656
Поени од реакции
8.472
The one and only... Legend...Величе Шумуликоски !:D
Поздрав до Питер Крауч и Тони Стојановски Прегледај го приврзокот 299656
Aшко шестарот ќе го убоде Величе :duel:
Автоматски споено мислење:

Кој е овој Милевски,пак некој анонимус ...Ффм Мафија !!!!! ОСТАВКА ВЕДНАШ !!!!
Така де, поред Џиџи овој лешперов Сер Боранија да го ставиш! Пу!
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.624
Поени од реакции
21.908
The one and only... Legend...Величе Шумуликоски !:D
Поздрав до Питер Крауч и Тони Стојановски Прегледај го приврзокот 299656
Знам дека беше еден од најомразените играчи тој период, и сите вината ја префрлаа на него ама можам да набројам бар 20 покатастрофални играчи од него во средниот ред.
Тупан, Деспотовоски, Гроздановски, Јанчевски беа пола од тоа што беше Величе.
Овој додека играше во Чемпионшиоп, Грозданоски мака мачеше во Војводина за да после отиде во Иран. Величе е и доста поштуван во словачкиот фудбал. Мислам и дека уште е во стручниот штаб на Словачко. Ме мрзи сега да го гуглам...
 

madrock

Bogey
Член од
23 април 2014
Мислења
613
Поени од реакции
2.015
Од постарата генерација во денешниот прв состав би ги ставил Седлоски (место Бејтулаи), Шумуликоски (место Николов) и Христов (место било кого во напад) ... другите се ОК :cool:
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.125
Поени од реакции
11.169
Од постарата генерација во денешниот прв состав би ги ставил Седлоски (место Бејтулаи), Шумуликоски (место Николов) и Христов (место било кого во напад) ... другите се ОК :cool:
Новески, Митрески?
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
2.105
Поени од реакции
2.240
Шаќири,Седлоски, Васоски, Митрески.. Стоперите ни се слаба, алка а мн ме нервира што Велковски можеше и може повеќе

Sent from my MAR-LX1A using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom