Македонска фудбалска репрезентација

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.177
Поени од реакции
15.992
Добро, Ѓоко Зајков има 2 настапи во две години за клубот, толку ли нема некој што е подобар од него?

Срамота е, ако се повреди некој од одбрана со Зајков ќе биде смеење.
Да не се расипе хемијата во репрезентација е тоа.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Ете го мастермајндот со Радески, Хасани, Велковски и Зајков.

Да го ебат сите по ред.
 
Ф

Флеш

Гостин
Јас че додадам само .....Мрме те ебо сељако .... И тие твои графирани исчупани веѓи ......
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.810
Поени од реакции
15.908
тие секако нема да се прв состав, така да мање битно. цела среќа не викнал четири голмани..
дајте алтернатива за зајков..
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Браво за Чурлинов, се надевам ќе добие минутажа.

Радески и Хасани се надевам само како туристи ќе патуваат. Или уште подобро, ќе влезат во игра во 93. минута на веќе добиен меч.
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.749
Поени од реакции
12.765
Да, Радевски, Хасани, Зајков и Велковски немаат место во репрезентацијата. Ме интересира кои би ги земале на нивно место?
Со оглед на што ниту еден од овие 4 нема да помириса терен, освен можда зајков, не гледам потреба од толку пцуење и урлање. Се знаеше дека ќе идат тие. Позитивно ме изненади со Чурлинов и Ристевски. Убаво искуство ќе биде за нив.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
А зошто да патуваат испуканиве пушки, ако веќе не играат како што викате?
Нека пуштат млади деца од У-21. И они знаат да седат на клупа, да играат бззз и да се подаваат пешкири, не?
 
Член од
1 април 2018
Мислења
2.056
Поени од реакции
4.031
Да, Радевски, Хасани, Зајков и Велковски немаат место во репрезентацијата. Ме интересира кои би ги земале на нивно место?
Руфати, Серафимов, Ашковски, Атанасов, Здравковски, Ѓоргев, Миовски, па дури и Јахович, кога можеше Дешамп после 6 години да го земи Бензема, можеше и Мрме.
 
Член од
30 ноември 2013
Мислења
2.147
Поени од реакции
4.542
Мање-више битно, очекувано беше да ги собере отпадоциве, ама мене не ми е јасно која е поентата да викне толку офанзивци, за кои се знае дека секако нема да помирисаат терен, а во одбраната да остане без алтернативи? Ќе се повреди не дај боже некој од штоперите или бековиве и нема кој да го смени, ќе треба да игра некој на неприродна позиција. Можеше некој од Амановиќ, Тошевски, Китановски да повика, па и Ашковски може да покрие лево место Алиоски иако и он е по природа поофанзивен играч.. Радески, Хасани и Крсте Велкоски за сликање ќе одат само, по ни еден основ не треба да помирисаат терен пред некој од другите повикани на тие позиции, а ги имаме доста
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.749
Поени од реакции
12.765
Руфати, Серафимов, Ашковски, Атанасов, Здравковски, Ѓоргев, Миовски, па дури и Јахович, кога можеше Дешамп после 6 години да го земи Бензема, можеше и Мрме.
Руфати и Серафимов не се ништо подобри од Зајков. Подобро Зајков за на клупа пошто се знае и има хемија со соиграчите, него нови ликови кои тек допрва ќе се воигруваат.
Атанасов и Здравковски играат на позиција кај што сме одлично покриени, така што немаат што да бараат.
Ѓорѓев и Миовски се слагам дека треба да добијат место пред Хасани, Радевски и Велковски. Не дека првиве се нешто мегајаки таленти, туку вториве се очајни.
Адис Јаховиќ е тешка сељачина и ќе ја наруши тимската хемија.

Е сеа толку викање пцуење за Ѓорѓев од втора швајцарска лига и Миовски од 7 пласираниот во маџарска лига? Не ги потценувам ама секако некоја разлика нема да направат. Можда овие крсте, марјан, ферхан се некои кловнови кои одржаваат атмосфера па добро е да одат. Не дека нивните алтернативи се мбапе и халанд па да плачеме сеа.

Се слагам со @ForzaVardar . Алтернативата на некој од сметалава во напад требаше да биде тошевски кој може да попуни на бек или штопер со тројца позади.


Урлањево за сметалава ме потсеќа како кога се плачеше зошто се вика Филипче лазаров, а никад никој не пиша кој е тој играч што повеќе заслужува место од него. Тие се играчите, секако нема разлика кој и да е викнат.
 
Последно уредено:

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Askovski trebase.. samk toa mi e zamerka
Автоматски споено мислење:

Koj e ovoj Bozinovski od austrelia.. dajte videa, ne mozam na jutib da najdam
 

Kajgana Shop

На врв Bottom