Македонска фудбалска репрезентација

Член од
8 ноември 2012
Мислења
233
Поени од реакции
369
Ne gi potcenvi, istite ovie Farski Ostrovi tepaa 3-1 so Izrael doma, a Izrael (so koj ke se borime verojattno za 2ro mesto) izigra 1-1 so Spanija, jas sum zadovolen od pobedata, imavme dosta sansi no i greski koj ke treba da se popravat, dobro e sho Jani Atanasov potpisha so Hajduk 3 godishen dogovor, i verojatno vo sledninte natprevari ke dobie povik.
Истиве фарски острови што го тепале израел примија 7(седум) гола од Македонија. Така да незнам како може да биде некој задоволен од оваа игра што ја покажаа денес.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.461
Пред Џигаури иде она, аман аман Џигаури :D
Бранче Илиевски како се дереше на ТВ Нова, Џигаури еден едЕЕЕЕЕЕЕн.
И денес мислам Бранче ќе коментира на Спортклуб :D
 
Член од
17 август 2014
Мислења
3.578
Поени од реакции
5.480
Истиве фарски острови што го тепале израел примија 7(седум) гола од Македонија. Така да незнам како може да биде некој задоволен од оваа игра што ја покажаа денес.
Drugo e ko ke igrash na gostinski teren, obicno domakinot igra poagresivno a gostinot porezervirano pa zato i tesko e da ocekuvas 7-1 gosti da tepame, jas sum zadovolen ko so rekov, iako mene pojke me radveshe igrata protiv spanija, dosta disciplinirano posebno vo odbrana ne gi ostevme da se doblizhat do sesnaeterec, a svesni sme so koj igraci raspolaga Spanija, najdobra vo u21.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
749
Поени од реакции
731
Ние Ерменците ѓи изненадиме со дупки на теренот,Грузијците нас со вода (потоп) на теренот шо е следноo_O
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Za koj kur naprai penal ja nz...
Автоматски споено мислење:

Ние Ерменците ѓи изненадиме со дупки на теренот,Грузијците нас со вода (потоп) на теренот шо е следноo_O
Vrnelo dozd, nikoj ne e kriv
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Штом cholismo рече победуваме, знајте дека не ја добиваме оваа. :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom