Македонска фудбалска репрезентација

Член од
5 март 2018
Мислења
15.132
Поени од реакции
16.636
Gruzijcive mene mi izgledaat poslabi od Ermencite.
Автоматски споено мислење:


Ristovski *
Грузијците се мизерија, проблемот е шо и ние не сме ништо поарни од нив.
Капак на тоа и теренот е срање.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.558
Поени од реакции
8.142
Počnavme epten lošo, ama od sredina na prvo se podopravime. Ne znam što ve čudi potegot na Alioski, tipot ne e baš inteligenten, pokažal puno puti do sea deka e zelka i ne razmisluva baš so glaata. Našive mora da svatat ednaš za sekogaš deka mora da trčaat bez topka i deka na toj način se stvara najgolema prednost. Tipičen primer beše našiot gol koga po osvoenata topka i pasot Ristovski išprinta i fantastično mu se otvori na Pandev. Toa e toa. Gruzija ne e nišo posebno, ja gi mislev mnogu po opasni. Da go eliminirame Kosovo imame golemi šansi za plasman na EP.
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.872
Поени од реакции
7.294
Мрме е најголемиот наш противник.
Пандев на 20 години не играше сам во нападот,сега на 68 ќе игра,и тоа против репка како Грузија.
Плачат за Нестор овие,да се тепа со нив.
Го поштувам,направи добра работа со репрезентацијава,али тактички е еден од најлошите тренери што сум ги видел.


Sent from my SM-A920F using Tapatalk
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.478
Поени од реакции
16.094
Значи теренов е покатстрофален од катастрофа. Добро е што се вративме по примениот гол. И ке се сложам дека Несторовски треба да влезе во игра.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.132
Поени од реакции
16.636
Да не се излажат на калкулации да одат, пошто со Естонија играме наредно коло која најверојатно ќе биди уште вечерва елиминирана па ќе го добијат нашите лесно тој дуел.
Мора да се тепа оваа мизерија наречена Грузија, во одбрана нашите како прв пат да се гледаат, како ги поминуваат по десна страна како никој да нема.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.689
Поени од реакции
6.591
Тешки ропаци Грузија. Технички сме далеку подобри и на долг рок, во оваа група мора да завршиме први, а исто и во евентуалниот бараж.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.733
Поени од реакции
13.358
Да прашам едно, можеби глупо прашање. :) Против Косово Муслиу ќе има право да игра?
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.383
Поени од реакции
7.305
Ова е нова сезона на Лига на нации, не би требало.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom