Македонска фудбалска репрезентација

Член од
13 март 2009
Мислења
1.968
Поени од реакции
1.867
I shupak da otvorat za da se plasiraat na eden golem turnir!!
Usput i mie na site drzhavjani na Makedonija da im se natrtime, za edna pogolema cel I uspeh!!!
I shupak da otvorat za da se plasiraat na eden golem turnir!!
Usput i mie na site drzhavjani na Makedonija da im se natrtime, za edna pogolema cel I uspeh!!!
Јас само пишав каква е реалноста.
А вие интернет хулигани и патриоти слободно оправете ја Македонија.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.191
Поени од реакции
16.089
Јас само пишав каква е реалноста.
А вие интернет хулигани и патриоти слободно оправете ја Македонија.
Реалност е дека све е опраено нема шо да се оправа, уште сеа коај ќе се пласираат на голем завршен турнир ради Адеми, Барди и Муслиу кај ќе ни биде крајот. Треба за божество да ги прогласиме.
 
Член од
13 март 2009
Мислења
1.968
Поени од реакции
1.867
Реалност е дека све е опраено нема шо да се оправа, уште сеа коај ќе се пласираат на голем завршен турнир ради Адеми, Барди и Муслиу кај ќе ни биде крајот. Треба за божество да ги прогласиме.
Не, не туку ние од кајгана ќе ги избркаме од репрезентација, плус ќе ги истепаме сите албанци на Градски.
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.187
Поени од реакции
3.521
Како сега со Косово се очекува 30.000 македонци да присуствуваат на стадион? Од каде таа идеја? Каде беа тие истите против Австрија, Полска, Летонија, Израел? И претходните квалификации? Не и требаат такви квази-поддржувачи. Мора да има засилена полициска контрола, и да се оцени како меч од висок ризик, ја не знам тие од УЕФА, што планираа :)
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.191
Поени од реакции
16.089
Како сега со Косово се очекува 30.000 македонци да присуствуваат на стадион? Од каде таа идеја? Каде беа тие истите против Австрија, Полска, Летонија, Израел? И претходните квалификации? Не и требаат такви квази-поддржувачи. Мора да има засилена полициска контрола, и да се оцени како меч од висок ризик, ја не знам тие од УЕФА, што планираа :)
Мора да има како не, да го прославиме заедно со останатите граѓани на Македонија успехот кој го остварија Барди, Муслиу и Адеми и заедно да пееме Шќипри етнике.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.440
Поени од реакции
22.794
Ти ќе им забраниш да играат !! Па да не беа Барди, Адеми, Муслиу сега немаше воопшто да го играме овај натпревар.
Второ, можеш да им забраниш на тие од Косово да купат карти, не можиш на албанците од Македонија. Тие се државјани на Македонија и имаат право да купат карта исто како јас и ти, и секој друг македонец.
И трето, доста се филмаш, од кого ќе бидат нападнати ?! 3 активни навивачку групи имаме во цела држава, а на народот се виде колку му е до тепање, име ни сменаа 100 души не излегоа на протест.
Така да, да се надеваме дека момците на терен ќе дадат се од себе и конечно да ја видиме Македонија на еден голем турнир

iskreno me boli kur dali ke go igravme ili ne bez niv. ako ne go igavme znaci ne sme dovolno dobri i nema sto da ocajuvame ama bitno toa ke bese makedonska reprezentacija sostavena od makedonci.

od kaj toa seka ne moze da im se zabrani zasto bile drzavjani na mkd? vo prva liga moze. realno da toa e diskriminacija ako im se kaze deka nema karti zasto se sipci AMA organizatorot gi ima pravata na kogo i kako ke prodava karti. ednostavno na natprevar od visok rizik dovolno e da kaze deka ne moze da ti garantira bezbednost i deka se somneva deka ti mozes da ja narusis bezbednosta na drugite. dosuse nemora ni objasnuvanje ednostavno ne ti prodava karta.

jas ne sum da bidat napadnati, jas sum da ne prisustvuvaat. ako ima zakani za haos so ogled deka e pred izbori mvr i vladata ke mora da prezemat nesto a znaejki ja nasata mvr ke baraat nacin kako da ne dojde do sudiri. vo minatoto SEKOGAS zabranuvale gostuvanja taka da i sega ke bide toa, ke najdat model da im zabranat da prisustvuvaa, celta e ostvarena.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.039
Поени од реакции
18.049
Не, не туку ние од кајгана ќе ги избркаме од репрезентација, плус ќе ги истепаме сите албанци на Градски.
Фудбалот е најважната СПОРЕДНА работа во животот.Ниту ќе добиеме нешто од учество на ЕП ниту пак ќе изгубиме како нарос и држава.
Замисли Израел да размислувале вака,сега во Тел Авив ќе им се вееше зеленото знаме со месечина и ѕвезда.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.440
Поени од реакции
22.794
Јас само пишав каква е реалноста.
А вие интернет хулигани и патриоти слободно оправете ја Македонија.

realnosta e deka za sekoj natprevar od visok rizik mvr prezema ekstra merki. ako sega ne prezeme togas vo idnina treba sekoj naptrevar od visok rizik isto da go obezbeduvaat. zosto eksta napor za ovaa utakmica a ne za gostuvanjata na vardar vo te ili na drugi mesta? pa nie sme diskriminirani non stop od mvr, koj gi ebe ednas i niv. jas ne baram da izmislat topla voda nego da gi sprovedat nivnite "genijalni" metodi i sega.

ps. nemam nisto protiv i da gi pustat na stadion, ama da ima normalno bezbeduvanje a ne 2000 zelki da gi cuvaat ko beli mecki.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.191
Поени од реакции
16.089
Јас само пишав каква е реалноста.
А вие интернет хулигани и патриоти слободно оправете ја Македонија.
https://expres.mk/istorija-nemate-i-etnichka-albanija-megju-porakite-od-shvercerite-vo-mnt-video/
Бујрум еве ти ја реалноста, се надам заедно ќе навијате на стадион за Барди, Муслиу и Адеми.
 
Член од
13 март 2009
Мислења
1.968
Поени од реакции
1.867
https://expres.mk/istorija-nemate-i-etnichka-albanija-megju-porakite-od-shvercerite-vo-mnt-video/
Бујрум еве ти ја реалноста, се надам заедно ќе навијате на стадион за Барди, Муслиу и Адеми.
Мешаш баби и жаби. Јас воопшто не ги бранев албанциве.
Прво, јас не го коментирав обичниот албанец, туку фудбалериве. И напишав дека секој од нив си ја стават својата кариера пред Косово.
Второ, кажав дека никој не можит да му забранит на еден албанец со македонско државјанство да си купит карта за натпреварот.
И џабе се палите на интернетов, знаејќи го нашиов народ, само на то и ќе останит. Сите сте гласни на форум и ли на фејсбук а ко ќе требит да се излезит и да се реагират македончето си седит дома. Затоа тие филмој дека ќе тепате албанци на стадион да му го кажвиш на некој друг.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.191
Поени од реакции
16.089
Мешаш баби и жаби. Јас воопшто не ги бранев албанциве.
Прво, јас не го коментирав обичниот албанец, туку фудбалериве. И напишав дека секој од нив си ја стават својата кариера пред Косово.
Второ, кажав дека никој не можит да му забранит на еден албанец со македонско државјанство да си купит карта за натпреварот.
И џабе се палите на интернетов, знаејќи го нашиов народ, само на то и ќе останит. Сите сте гласни на форум и ли на фејсбук а ко ќе требит да се излезит и да се реагират македончето си седит дома. Затоа тие филмој дека ќе тепате албанци на стадион да му го кажвиш на некој друг.
Sekako
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.440
Поени од реакции
22.794
Мешаш баби и жаби. Јас воопшто не ги бранев албанциве.
Прво, јас не го коментирав обичниот албанец, туку фудбалериве. И напишав дека секој од нив си ја стават својата кариера пред Косово.
Второ, кажав дека никој не можит да му забранит на еден албанец со македонско државјанство да си купит карта за натпреварот.
И џабе се палите на интернетов, знаејќи го нашиов народ, само на то и ќе останит. Сите сте гласни на форум и ли на фејсбук а ко ќе требит да се излезит и да се реагират македончето си седит дома. Затоа тие филмој дека ќе тепате албанци на стадион да му го кажвиш на некој друг.

vtoro, REDOVNO im se zabranuva i niv i nas da kupime karti za derbinjata vo prva liga.

treto na stadion ne samo sto sme tepale sipci nego sme tepale/napagale i rusi i bugari pa duri i upravata na skendija.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.039
Поени од реакции
18.049
На Вардар-Слога имаше шипци од Чаир на северна,имаше и мали кошкања,во неколку наврати беа заќутени кога дигнаа глас.

Така да ако на таа џандарите ги пуштат тогаш што остана за оваа утакмица.
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
2.141
Поени од реакции
5.492
На Вардар-Слога имаше шипци од Чаир на северна,имаше и мали кошкања,во неколку наврати беа заќутени кога дигнаа глас.

Така да ако на таа џандарите ги пуштат тогаш што остана за оваа утакмица.
pa normalno gi pustaat, zabranite se samo za organizirano gostuvanje. i tebe nikoj ne ti brani da odis na stadionot na shkupi da go gledas vardar, ama ke treba da si vlezis normalno na tribina.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom