Македонска фудбалска репрезентација

Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.439
Па нели на неутрален ќе беше финалето бе, што замараат сеа со вакви глупости? Ај да ви ебам матер мртва УЕФА, не е фер вака. Стај ги у Словенија да играат финале и нека бркаат работа, а не вака еден од Белорусија и Грузија да има огромна предност во евентуалното финале.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.288
Поени од реакции
22.530
Па нели на неутрален ќе беше финалето бе, што замараат сеа со вакви глупости? Ај да ви ебам матер мртва УЕФА, не е фер вака. Стај ги у Словенија да играат финале и нека бркаат работа, а не вака еден од Белорусија и Грузија да има огромна предност во евентуалното финале.

a da padnese u skopje? 50/50 si bese
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.895
Поени од реакции
17.520
Епа добро сега тоа е а па Косово шо да кажат ако не поминат нас пак ќе играат у гости.Глупо е направено,може најдобро ќе беше сите да се играа на неутрален терен,или дома гости по две утакмици.
 
Член од
17 август 2014
Мислења
3.578
Поени од реакции
5.480
Искрено Белорусија и Грузија се 1 класа под нас и под Косово, Грузија осен шо имат Стопери добри и тој младиот во Гент шо играт, на другите позиции се слаби, Џигуари му е прва постава (поранешниот Вардарец :D) Во полн состав со Алиоски, Адеми, Барди, Елмас, Пандев, Ристовски ќе ги сомелиме, сеа јбг домашен терен си е предност, али ако сме подобри ќе го докажеме и на гостински терен, ко Австријците со нас пример ))
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.288
Поени од реакции
22.530
a ste razmislile li da ja nemase ovaa liga na nacii najverojatno veke ke bevme kvalifikuvani kako 3ti?
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
2.137
Поени од реакции
5.481
a ste razmislile li da ja nemase ovaa liga na nacii najverojatno veke ke bevme kvalifikuvani kako 3ti?
nema da bevme. 10 grupi se, taka sto da imase i 24 mesta (bez kvalificirani domakini, site dostapni preku kvalifikacii) ke odea site prvi i vtori od grupite + 4 najdobrite tretoplasirani od desette grupi. nie so 8 bodovi (nema da se racunaa bodovite protiv najslabata ekipa bidejki imase i grupi so samo 5 drzavi) ke bevme najslabite tretoplasirani zaedno so grcija, znaci daleku ke bevme od EP. po kratkiot pogled koj go imav nad grupite ke ni bea verojatno potrebni uste najmalku 5 boda od duelite so polska, avstrija, slovenija i izrael za da imavme sansa.
 
Член од
8 август 2013
Мислења
1.026
Поени од реакции
1.284
Па нели на неутрален ќе беше финалето бе, што замараат сеа со вакви глупости? Ај да ви ебам матер мртва УЕФА, не е фер вака. Стај ги у Словенија да играат финале и нека бркаат работа, а не вака еден од Белорусија и Грузија да има огромна предност во евентуалното финале.
Hehe a bash me interesira po koj kriter e odluceno vo Skopje a ne vo Prishtina natprevarot MAK-KOS ?! Ako nemal nekoj kriter, dali beshe dobra UEFA za ova odluka ?!
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.439
Hehe a bash me interesira po koj kriter e odluceno vo Skopje a ne vo Prishtina natprevarot MAK-KOS ?! Ako nemal nekoj kriter, dali beshe dobra UEFA za ova odluka ?!
Pa po kriteriumot narecen povekje bodovi. Makedonija osvoi povekje bodovi od Kosovo vo ligata na nacii i zatoa ima prednost na domasen teren. Pojasno e sega? Muabetot bese deka finalniot duel ke se igra na neutralen teren i vo ova sum 100000% ubeden, taka da ne znam sto im tekna sega da menuvaat i da izveduvaat besni glisti.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.433
Поени од реакции
68.568
Pa po kriteriumot narecen povekje bodovi. Makedonija osvoi povekje bodovi od Kosovo vo ligata na nacii i zatoa ima prednost na domasen teren. Pojasno e sega? Muabetot bese deka finalniot duel ke se igra na neutralen teren i vo ova sum 100000% ubeden, taka da ne znam sto im tekna sega da menuvaat i da izveduvaat besni glisti.
Да, најпрвин објавија дека финалето ќе се игра на неутрален терен. Пред некој месец се премислиле.
 
Ф

Флеш

Гостин
Според мене,Косово се комплетна екипа,од тренер до играчи . Прв фаворит ми се зошто организирана екипа се и карактер имаат.Имаат одбрана,средина,напад,воиграни се доста .... Северџанистан се топло-ладно. Ретардата Мрме со исчупани женски веѓи е дубара цела.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.439
Да, најпрвин објавија дека финалето ќе се игра на неутрален терен. Пред некој месец се премислиле.
Nema logika najiskreno. Koga vekje polufinalistite imaat prednost narecena domasen teren, neka bide taka i vo finale, ali ne po pat na zdrepka, nego po plasman. Ako se plasiraat Makedonija i Gruzija vo finale, hipoteticki normalno, finaleto neka se igra na terenot na ekipata sto imala povekje poeni i toa e toa. Vaka e pederski, moze ekipata so najmal broj na poeni da dobie veter vo grb sto ne e vo nikoj slucaj fer.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom