Македонска фудбалска репрезентација

Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.546
Поени од реакции
21.524
Турци-торбеши се .....Чичко му е оној семкарон кај Рафаело во Нерези,до автобуска станица ....Тројца браќа се .
Епа чичко му и татко ми се другари.
Они се бутелчани.
Имаат и слаткарница во Автокоманда, претходно и семкара ама им ја срушија.
Точно е дека имаат семкара и карши Антико.
Они се декларираат како македонски муслимани (торбеш на душман му викаш)
А за тоа дека он така изјавил, не е ништо чудно зашто ако прашаш, пола македонски муслимани ќе ти го кажат истото зашто они се срамат малце да бидат етикетирани како торбеши.
Јас отсекогаш знам за нив како торбеши ама ќе ти го потврдам ова штом разговарам со стариот мој. Он ти е ко матичар.
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.106
Поени од реакции
3.952
Да бил само македонски муслиман немаше да може да игра и за Турција (нели сакаа да ни го земат пред да дебитира за нашата А репрезентација), очигледно има турско потекло и дека барем некој од неговите баба/дедо е роден во Турција.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Последно уредено:
Член од
23 јануари 2016
Мислења
2.141
Поени од реакции
5.492
Да бил само македонски муслиман немаше да може да игра и за Турција (нели сакаа да ни го земат пред да дебитира за нашата А репрезентација), очигледно има турско потекло и дека барем некој од неговите баба/дедо е роден во Турција.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
po toa ne moze da se znae, vo sojuzite vrie od ljuge koi ne gi poznavaat pravilata.
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.533
Поени од реакции
1.515
татко му не знае турски, ама Елмас знае.

во една прилика баш го прашав менаџерот негов дали се Турци или Македонци, ми рече дека се Турци.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.970
Поени од реакции
17.799
татко му не знае турски, ама Елмас знае.

во една прилика баш го прашав менаџерот негов дали се Турци или Македонци, ми рече дека се Турци.
Нели него татко му му е менаџер?
Ако татко му не знае турски тогаш има голема веројатност да се Македонци муслимани.
Како и да е детето игра со голем респект кон државата и се гледа дека навистина ја сака и го покажува тоа кога ја пее химната.На него треба да угледуваат сите оние кои не се Македонци а не го прават тоа.
 
Ф

Флеш

Гостин
Нели него татко му му е менаџер?
Ако татко му не знае турски тогаш има голема веројатност да се Македонци муслимани.
Како и да е детето игра со голем респект кон државата и се гледа дека навистина ја сака и го покажува тоа кога ја пее химната.На него треба да угледуваат сите оние кои не се Македонци а не го прават тоа.
Татко му до оваа година беше ... Сега Елмас ќе биде застапувам од Георге Гарди,италијански агент кој застапува доста познати фаци .... Ето,Захави итн ...

http://gardimanagement.com/home
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
2.141
Поени од реакции
5.492
Нели него татко му му е менаџер?
Ако татко му не знае турски тогаш има голема веројатност да се Македонци муслимани.
Како и да е детето игра со голем респект кон државата и се гледа дека навистина ја сака и го покажува тоа кога ја пее химната.На него треба да угледуваат сите оние кои не се Македонци а не го прават тоа.
toa e samo za familijata dodatno da lapne pari pri transfer ili prodolzuvanje na dogovor, no najcesto imaat uste drugi ljuge koi toa go pravat profesionalno. celiot biznis e kasha popara, mnogu fudbaleri nemaat cvrst dogovor so agencija pa na kraj se sorabotuva so toj koj ke gi povrzi so dobar klub.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.923
Поени од реакции
10.553
по ново сите торбеши се декларираат ко турци инаку Елмас е торбеш
и циганите и Албанците си се претопија у нешо шо не се ама јбг за нас секад ке се ова


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.546
Поени од реакции
21.524
по ново сите торбеши се декларираат ко турци инаку Елмас е торбеш
и циганите и Албанците си се претопија у нешо шо не се ама јбг за нас секад ке се ова


Sent from my iPhone using Tapatalk
Достате со овие грди називи за тие луѓе.
Немора и они да се грдат за нешто што нивните предци го напраиле.

Иначе да, се распрашав низ бутелчани затоа што многумина во Бутел 1 го познаваат татко му а особено чичко му, дека немаат турско во нив. Сега ако имале некоја пра-пра-пра баба јебеш га, тешко да се докаже сето тоа а нив ако им е мерак нека се преставуваат како такви кога сепак се гледа дека татковина им е Македонија.
Он можно е да го збори турскиот од пред, ништо чудно и албанскиот затоа што Бутел 1 е доста измешана населба, па можно е да пораснал со такви па примил и јазикот.
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
2.141
Поени од реакции
5.492
Достате со овие грди називи за тие луѓе.
Немора и они да се грдат за нешто што нивните предци го напраиле.

Иначе да, се распрашав низ бутелчани затоа што многумина во Бутел 1 го познаваат татко му а особено чичко му, дека немаат турско во нив. Сега ако имале некоја пра-пра-пра баба јебеш га, тешко да се докаже сето тоа а нив ако им е мерак нека се преставуваат како такви кога сепак се гледа дека татковина им е Македонија.
Он можно е да го збори турскиот од пред, ништо чудно и албанскиот затоа што Бутел 1 е доста измешана населба, па можно е да пораснал со такви па примил и јазикот.
ima i druga varijanta, poznavam takvi semejstva koi decata gi prakale na kursevi za turski jazik, pa decata znaat nesto turski, a roditelite ne.
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.533
Поени од реакции
1.515
Татко му до оваа година беше ... Сега Елмас ќе биде застапувам од Георге Гарди,италијански агент кој застапува доста познати фаци .... Ето,Захави итн ...

http://gardimanagement.com/home
не е точно, татко му не му беше менаџер. Никола Ѓошевски му е менаџер и сè уште му е. може да прави соработка со тој Италијанецот за полесно да му договори добар трансфер, ама дека Италијанецот го преземал едноставно не е вистина.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.970
Поени од реакции
17.799
не е точно, татко му не му беше менаџер. Никола Ѓошевски му е менаџер и сè уште му е. може да прави соработка со тој Италијанецот за полесно да му договори добар трансфер, ама дека Италијанецот го преземал едноставно не е вистина.
Ама самиот тоа го кажа во една емисија на телевизијата на Боки 13.
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.106
Поени од реакции
3.952
Елмас учествувал во емисија на Боки 13?? LOL

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.106
Поени од реакции
3.952
Аааа тоа го гледав само не знаев дека тоа е на Боки 13 програма, тек сеа видов дека си пишал "емисија на телевизијата на Боки 13", мислев Боки пак имал некои шоу и Елмас му бил гостин.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom