Македонска фудбалска репрезентација

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
ma koj go ebe... jas bi porado nikad da ne se kvalifikuvame nego sipovi da ni igraat vo reprezentacijata. toa kopile nikad nema da me reprezentira mene
Нормално дека нема, никогаш нема да игра за Австралија.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.070
Поени од реакции
22.102
Нормално дека нема, никогаш нема да игра за Австралија.

nitu za kosova pa eve ti se javi kako pogoden. vo red e znam deka si go imate, shkendi rucek vi davase a i vie niv, slozni braka ste si, brani si go i cuvaj si go doma, vnuci da imas od nego
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
nitu za kosova pa eve ti se javi kako pogoden. vo red e znam deka si go imate, shkendi rucek vi davase a i vie niv, slozni braka ste si, brani si go i cuvaj si go doma, vnuci da imas od nego
Јас не го прокоментирав потегот кој се случил во ресторанот, туку дека неможи вас од дијаспората да ве репрезентира. Како тој, така и Барди, така и Пандев, така и Дарко Велковски.

Патриоти сме, ама не колку вас од Австралија.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.024
Поени од реакции
36.785
Не ја терајте темата у курац, кој е поголем патриот дискутирајте си по приватни пораки, ниеден од нас не е заинтересиран за тоа.

Се случи што се случи, помина инцидентот, темава е за фудбалската репрезентација.
 
Член од
17 август 2014
Мислења
3.577
Поени од реакции
5.480
Првин не е некој си албанец. Репрезентативец е на Македонија.
Прифати да игра за нас иако е само роден тука.
Второ, ајде замисли на Пандев да му кажат да си оди од ресторан во Тетово затоа што зборел македонски. Не две реченици, сега сите опозициски партии имаше прес конференции да држат.
Колку и да се поголеми националисти од нас, албанците никогаш нема да го направат тоа.
Они се пред се трговци, а не сељаци.
Мал милион пати сум бил муштерија во албански локал и никогаш немало ваква ситуација.
Ама ете,на некој во Прилеп му текнало да изиграва локал патриот. Којзнае колку е горд што избркал албанец од неговиот ресторан. Каква победа за македонците ејјј.

И незнам стварно како почнаа наеднаш да ви пречат албанците во македонска репрезентација, а кур не ви чуеше кога Бо Мекејлеб даваше кошеви и Прибак заедно со Вугринец играа за нас на светското.
Они случајно да не ги знаеа химните и јазикот?
За волја на вистината Прибак ја пееше химната и знеше чисто македонски да зборвит.
Елмас ко ќе го видам химна да пеет мене лично ми го полит срцево.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.507
Поени од реакции
21.280
За волја на вистината Прибак ја пееше химната и знеше чисто македонски да зборвит.
Елмас ко ќе го видам химна да пеет мене лично ми го полит срцево.
Па чива химна да пее Елмас бе?
Македонски муслиман е.
 
Ф

Флеш

Гостин
Турци-торбеши се .....Чичко му е оној семкарон кај Рафаело во Нерези,до автобуска станица ....Тројца браќа се .
 

Kajgana Shop

На врв Bottom