Македонска ракометна репрезентација - (жени)

Член од
4 јуни 2007
Мислења
2.885
Поени од реакции
189
Уште малку тргнуваме накај салата, се надевам на добар натпревар и победа!
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.951
Поени од реакции
5.508
Па кои ќе играат крила ? Ако Пецевска е повредена , Радулович се повлече од репрезентација ... нема кој да игра крило. Туку да се крстиме во Портјанко
Има повикано некои други крила... ама колку се добри ќе видиме на мечот, не очекувам многу од левите крила, ама затоа тука е Тодоровска, Портјанко, Мечевска, Младеновска, Црвенкоска, Кресоја... :) Имаме бе играчи, ај не се жалете, ќе ги минеме Австријкиве како брз воз... Ииииии... тргнувам на кај сала :)
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Јас се надевам на голема победа изразена со повеќе од 6 голови :helou:
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.430
Поени од реакции
13.827
Па што знам, очекувам победа, ама не некоја висока. Кај нас во кладилница, ја даваа со 8 хендикеп, па ја пишав двојка, не верувам дека после овие проблеми девојките би можеле да победат со повеќе од 8 гола разлика. Сепак, сево ова нека не биде вистина, очекувам девојките да се надминат самите себеси, и со одлична игра, да си овозможат мирен реванш.
 

Pinturicio

Forza Juventus !!!
Член од
22 септември 2007
Мислења
1.705
Поени од реакции
109
Има повикано некои други крила... ама колку се добри ќе видиме на мечот, не очекувам многу од левите крила, ама затоа тука е Тодоровска, Портјанко, Мечевска, Младеновска, Црвенкоска, Кресоја... :) Имаме бе играчи, ај не се жалете, ќе ги минеме Австријкиве како брз воз... Ииииии... тргнувам на кај сала :)
Тодоровска ја заборавиви бе ... тука е и Кресоја , Ако и тргне со Портјанко и Црвенковска па и Елена ако шутне 5-6 добри топки сигурно тепамееее :oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe:
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.650
Поени од реакции
9.855
Ајдеее уште малце до почетокот на утакмицата,криво ми е шо не можам да бидам у Борис али тоа е,више срече други пут:toe:
иначе очекувам победа,и тоа не било каква со едни добри 6-7 гола разлика,да си осигураме пласман уше од сеа,иако нели има уше една утакмица тамо
Напред МАКЕДОНИЈААА!!!
:oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe:
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Мораме да тепаме. Уште малку почнуваат едвај чекам ќе биде урнебес по дома:oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe:

П.С. Не дај боже да им тргне на Портјанко и на Кресоја. Каша попара ќе ги направиме.
 
Член од
31 јули 2007
Мислења
1.580
Поени од реакции
39
Како не се знае? Сакате Гунар Прокоп да го победите, а и ракометарките....

Пиши пропало е утакмицава...
 

Pinturicio

Forza Juventus !!!
Член од
22 септември 2007
Мислења
1.705
Поени од реакции
109
Можеме многу подобро ... оваа сестра му на Меси со 1.70 ни дава пет гола во едно полувреме. Мислам дека со фластер цело време на левиот бек и со внимание над „Меси„ ќе немаме проблем да победиме со 2-3 гола разлика
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.650
Поени од реакции
9.855
цццц,многу слабо бе у одбрана,мн голови од 9 метри,мора малце поцврсто да се игра,да не се дозволува така лесно да се дигаат на шут од кај сакаат и кога сакаат
ај ваљда ќе играат поцврсто сеа у 2ро полувреме
:oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe:
 

goodman_91

Бубалица
Член од
2 јануари 2008
Мислења
1.341
Поени од реакции
29
Слаба е репрезентацијата моментално. И да не идат на првенство, не би ме изненадило тоа.
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Светско првенство без Австрија?
Нема шанса!!!

Тука денеска и да победиме сеедно, во Австрија лом ќе не направат.
Австрија и нејзините финансирања се многу по потребни отколку ние и нашата патетична ракометна политика.

Девојкиве можат да изиграт и како шампиони, ама ако решат судииве (и европските и светските федерации) дека Австрија треба да оди и ќе оди и точка.
 

Слепо Црево

Оџачар Грла
Член од
26 мај 2007
Мислења
1.196
Поени од реакции
223
Ајде уште малку 27-23 е засега имаме големи шанси , ја сум оптимист.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom