Македонска берза

По добивањето датум за преговори:

 • МБИ10 ќе порасне најмалку за 20%

  Гласови: 7 14,6%
 • Ќе порасне до кај 10%

  Гласови: 13 27,1%
 • Акците кои ги имам во портфолио ќе пораснат најмалку за 20%

  Гласови: 5 10,4%
 • Нема да добиеме датум

  Гласови: 18 37,5%
 • Јас немам акции, јас сум од Пехчево

  Гласови: 5 10,4%

 • Вкупно гласачи
  48
Член од
11 јули 2017
Мислења
449
Поени од реакции
174
Mnogu jako MPT eve ja veke na 60.000 . Odma se naredija grevcinjata sto kupile na 50.000 !!! Ke se poserat od sreka :) :) : )
A samo 48 akcii pominaa ???
Cim gi sobraa vo petokot 85 akcii na kraj kako od sala na 55.000 ke da bide mojata teza dobra za 90.000 kao na outlet im se videlo
 
Член од
5 април 2012
Мислења
7.124
Поени од реакции
7.776
МБИ10 го помина врвот од пред неколку месеци
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
3.151
Поени од реакции
1.391
Mnogu jako MPT eve ja veke na 60.000 . Odma se naredija grevcinjata sto kupile na 50.000 !!! Ke se poserat od sreka :) :) : )
A samo 48 akcii pominaa ???
Cim gi sobraa vo petokot 85 akcii na kraj kako od sala na 55.000 ke da bide mojata teza dobra za 90.000 kao na outlet im se videlo
Ako stigne do 90.000 za godina dena da mozam bi go Shortal MPT.[DOUBLEPOST=1557745328][/DOUBLEPOST] upload_2019-5-13_13-3-40.png
Биткоин повторно скока...Изгледа следи нова турна на дување.
 
Последно уредено:

ceasar

надеж, страв и алчност
Член од
2 април 2009
Мислења
1.059
Поени од реакции
478
Објаснување денес за Макпетрол и Гранит има некој ?
 
Член од
15 август 2018
Мислења
23
Поени од реакции
18
Објаснување денес за Макпетрол и Гранит има некој ?
Im dojde vreme brokerive da gi svrtat eden krug.
Na slabi rezultati i slaba devidenda na MPT nema druga logika.
Za Granit nema nishto (ni objava za devidenta ni tromesechen rezultat), nekoj moze pod rakav neshto dobil.
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
3.151
Поени од реакции
1.391
Im dojde vreme brokerive da gi svrtat eden krug.
Na slabi rezultati i slaba devidenda na MPT nema druga logika.
Za Granit nema nishto (ni objava za devidenta ni tromesechen rezultat), nekoj moze pod rakav neshto dobil.
Нема заговор само некој увидел дека каматата на парите му е 0.7% годишно.
 

Xibalba

Punctum vivimus
Член од
24 јануари 2012
Мислења
5.713
Поени од реакции
10.179
Уринирање од керамиди врз акционерскиот плебс:
Учество во добивка на Прв извршен директор во бруто износ изнесува 72.352.941,00 ден.
 

Toma

Антист
Член од
22 април 2014
Мислења
2.669
Поени од реакции
1.034
:shook:
Учество во добивка на Прв извршен директор во бруто износ изнесува 72.352.941,00 ден.

дали ова значи , дека првиот извршен директор ќе си земе награда од 72 милиони.
 
Член од
10 април 2013
Мислења
510
Поени од реакции
202
Ima li nekoj rok do koga firmite mora da go objavat rezultatot za q1 ?
 
Член од
10 септември 2011
Мислења
12
Поени од реакции
9
Nekoj komentar za finansiskiot izvestaj na MTUR za Q1? Mene mi izgleda dosta los
 
Член од
5 април 2012
Мислења
7.124
Поени од реакции
7.776
Објаснување денес за Макпетрол и Гранит има некој ?
Трговците една недела самите ќе ја одредуваат малопродажната цена на нафтените деривати.

Новата методологија на пресметка не беше потпишана од довчерашниот претседател на држвата Иванов.

Сега се очекува тоа да го стори новиот претседател Пендаровски.
 
Член од
19 мај 2018
Мислења
17
Поени од реакции
27
Уринирање од керамиди врз акционерскиот плебс:
Учество во добивка на Прв извршен директор во бруто износ изнесува 72.352.941,00 ден.
Прасецот со прасињата ќе лапаат 1м евра нето...а за јадните акционери...кур од овца. Само јак акционерски активизам за вакви, бар да му се испосерете и вие што сте акционери. И на собрание и по медиуми и во КХВ. Дибек
 
На врв Bottom