Македонска берза

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.066
Поени од реакции
3.212
HRISTOS VOSKRESE,za MNOGU GODINI!!!.A, sega realnosta -kako mislite deka ke se odrezat na cenata na NLB banka vo MK slucuvasnjata vo Slovenija i obvrskata da gi prodade filijalite?
Мислам дека нема да се продава тутунска како посебна банка, туку комплет НЛБ групацијата
едно време викаа 50% сега 75% кој ти ги знае како и што ќе биде,
инаку за очекување е пред да ја шитнат да го извлечат целиот расположлив капитал, е сега дали оваа година од ТНБ ќе дадат 2000 ден дивиденда незнам, гледајки по цената што паѓа мислам дека нема да дадат толку, мојата прва проценка беше 1300, па можеби ќе има уште 1-2 стотки плус.
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.120
Поени од реакции
8.909
Мислам дека нема да се продава тутунска како посебна банка, туку комплет НЛБ групацијата
едно време викаа 50% сега 75% кој ти ги знае како и што ќе биде,
инаку за очекување е пред да ја шитнат да го извлечат целиот расположлив капитал, е сега дали оваа година од ТНБ ќе дадат 2000 ден дивиденда незнам, гледајки по цената што паѓа мислам дека нема да дадат толку, мојата прва проценка беше 1300, па можеби ќе има уште 1-2 стотки плус.
Се заострува реториката на ЕУ кон Словенија и НЛБ, можеби овие ризици се причина за чудното движење на цената на акцијата пред дивиденда

Словенија давала незаконска помош за НЛБ - Европска комисија води истрага
 
Член од
10 април 2013
Мислења
1.107
Поени од реакции
705
Мислам дека нема да се продава тутунска како посебна банка, туку комплет НЛБ групацијата
едно време викаа 50% сега 75% кој ти ги знае како и што ќе биде,
инаку за очекување е пред да ја шитнат да го извлечат целиот расположлив капитал, е сега дали оваа година од ТНБ ќе дадат 2000 ден дивиденда незнам, гледајки по цената што паѓа мислам дека нема да дадат толку, мојата прва проценка беше 1300, па можеби ќе има уште 1-2 стотки плус.
Ako mora da ja prodadat do 31.12.2018 togas za ocekuvanje e ovaa godina da dadat najgolema divividenda t.e spomenuvanata suma od okolu 2000den.sto pak ne korespondira so momentalnata cena,ili pazarot ne reagira navremeno ili nekoj drug ima nekoi informacii sto nie ostanatite ne gi znaeme???
 
Член од
30 март 2018
Мислења
1.454
Поени од реакции
1.883
ОКТА дивиденда НУЛА. Грејт.

Од утре распродажба (n)
Да знаеја Грците дека имаат толку малодушни акционери, ќе дадеа 2% дивидендичка од тие 24.000.000 евра што ги држат на сметка :jeeee: Всушност, одвај го чекам акционерското собрание да слушнам за што е наменет тој кеш
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.800
Поени од реакции
15.716
Се заострува реториката на ЕУ кон Словенија и НЛБ, можеби овие ризици се причина за чудното движење на цената на акцијата пред дивиденда

Словенија давала незаконска помош за НЛБ - Европска комисија води истрага
Slovenska vlada želi zaštititi NLB od odluka hrvatskih sudova o prenesenoj štednji
 
Член од
25 август 2016
Мислења
438
Поени од реакции
317
Mi ja zema mislata, objavija data? Dali kje sum tuka da idam...

Да знаеја Грците дека имаат толку малодушни акционери, ќе дадеа 2% дивидендичка од тие 24.000.000 евра што ги држат на сметка :jeeee: Всушност, одвај го чекам акционерското собрание да слушнам за што е наменет тој кеш
 
Член од
30 март 2018
Мислења
1.454
Поени од реакции
1.883
Mi ja zema mislata, objavija data? Dali kje sum tuka da idam...
На 15.5. во 11.00 во Миладиновци.

Инаку, веќе еднаш бев и беше едно од поинтересните собранија со одличен ангажман на претставничката на Пуцко петрол. Има на МојНовац подетално пишувано кого го интересира да чита
 
Член од
17 октомври 2017
Мислења
855
Поени од реакции
1.471
Tnb ke dava dividenda

Uste da vidime kolku?[DOUBLEPOST=1523434363][/DOUBLEPOST]Ako moze nekoj da trkne do centralata da kaze, posto na web nema nisto
 
Член од
15 февруари 2012
Мислења
423
Поени од реакции
516
Auuuu.......kakva panika kaj TNB...c...c...c. 12.610 posledna cena.....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom