Македонска берза

Xibalba

Corona Australis
Член од
24 јануари 2012
Мислења
5.938
Поени од реакции
11.002
RIP AJ, RIP MPT

МВР: Кривична пријава за првиот човек на Макпетрол и уште 20 лица
МВР поднесе кривична пријава против 21 лице поврзани со незаконско прелевање капитал од Aкционерското друштво Макпетрол во Командитното друштво со акции Оилко. Десетте членови на Управниот одбор, осумте членови на надзорниот, како и тројца одговорни во Централниот регистар, Централниот депозитар за хартии од вредност и Комисијата за хартии се товарат за „злоупотреба на службена положба и овластување“.
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.830
Поени од реакции
2.031
RIP AJ, RIP MPT

МВР: Кривична пријава за првиот човек на Макпетрол и уште 20 лица
МВР поднесе кривична пријава против 21 лице поврзани со незаконско прелевање капитал од Aкционерското друштво Макпетрол во Командитното друштво со акции Оилко. Десетте членови на Управниот одбор, осумте членови на надзорниот, како и тројца одговорни во Централниот регистар, Централниот депозитар за хартии од вредност и Комисијата за хартии се товарат за „злоупотреба на службена положба и овластување“.
Ова ми личи како да ќе ја гасат Телма пред избори.
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.830
Поени од реакции
2.031
Зошто да ја гасат кога може фино лепо да ја продадат на инвеститор од Белизе.
И тоа може, мислам дека тоа е главната цел во моментот. Не верувам дека не знаеле ~10 години дека некој правел измама.
 
Член од
19 февруари 2009
Мислења
1.345
Поени од реакции
1.852
Туку, да видиме како ќе се движат акциите на МП по случкава, можеби ќе има некоја шанса за лов во матно :)
 
Член од
20 декември 2010
Мислења
12
Поени од реакции
2
здраво, имам акции од мпт кажете ми мислење после случкава што искочи со оилко дали има некој ризик или ке остане акцијата стабилна или може па да се зголеми? да ги чувам уште или? дајте некој предлог. фала
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
15.965
Поени од реакции
7.754
Пада светска берза ко падавица да има, и нашава иди на ред...

 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
15.965
Поени од реакции
7.754
Па зарем има подолу од дното за паѓање ? :icon_lol:

Има има ехееееее рано е ништо уште од криза немаме видено ова досега песна е, полошо секако ќе биде само колку не знам :icon_lol:.
 

SF

Член од
4 октомври 2010
Мислења
290
Поени од реакции
142
Dali nekoja znae uste kolku vreme kje trae osloboduvanjeto od plakjanje danok na kapitalna dobivka. Osloboduvanjeto bese za 3 godini koi mislam deka istekuvaat na 31 dek 2015. Ima li prodolzuvanje ili ako nema kako kje se odrazi toa na berzata kje ima li prodazba kon krajot na godinata ili nema poradi toa sto malku akcii se vo plus.
 

ceasar

надеж, страв и алчност
Член од
2 април 2009
Мислења
1.133
Поени од реакции
573
Знае некој кога гранит ке ја исплати дивидендата за 2014г ?
 
Член од
21 ноември 2013
Мислења
5
Поени од реакции
0
Dobro vecer
Da ve prasam mislenje primer so nekoj 30000evra da gi pretvoram vo denari i vo banka da gi stavam citav na drugiot forum ne se isplati stedenje sega i ako e 4,1 % za 36 i 60 meseci?Ili da se vlozi vo nasava berza i ako rabotive so momentalnava i politicka kriza i dr raboti ? Kazete mislenje
 

Kajgana Shop

На врв Bottom