Македонската кошарка!

Офчар

The Bite of The Mamba [81]
Член од
24 април 2005
Мислења
3.717
Поени од реакции
57
така е. така е. за малдинците и ја тоа викам - да има услови, да се остане, не ебате, све врскаџии, глеам некои фаци небитни играат.. срамота..

бтњ

о господе..
верувај ми..
го п*шат на работнички..
го п*шат на работнички
аеродромските п*чки..

ама порано беше интересно, више не е :)
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
незнам како се вика еден центар од МЗТ, млад играч, средношколец, отиде да игра у САД за средно школо пред недела две, а после е таксан за некој универзитет, да ја побарам сторијата у Мак Спорт па да видам точно кој е
 

dajdo

The OuTLaW
Член од
17 октомври 2005
Мислења
5.139
Поени од реакции
19
Гижо напиша:
незнам како се вика еден центар од МЗТ, млад играч, средношколец, отиде да игра у САД за средно школо пред недела две, а после е таксан за некој универзитет, да ја побарам сторијата у Мак Спорт па да видам точно кој е
kire kire mnogu dobro drugarche mi e u reprezentacija zaedno igravme i sea pred nekoj den mi se javi dobar e i taka nesaka uopshte da se vracha ubavo mu bilo u usa :):):) u pravo e deteto:pos:
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
dajdo напиша:
kire kire mnogu dobro drugarche mi e u reprezentacija zaedno igravme i sea pred nekoj den mi se javi dobar e i taka nesaka uopshte da se vracha ubavo mu bilo u usa :):):) u pravo e deteto:pos:
кажи ти за тебе кај играш, како шо:)
 

dajdo

The OuTLaW
Член од
17 октомври 2005
Мислења
5.139
Поени од реакции
19
epa vaka ja se u momentov sum na junior college u tulsa oklahoma northeastern oklahoma na junior college sum posho imav 16 boda na sat testot i mora tuka da ja presedam ovaa godina pa posle idam u pensilvania na pitsburg university divizija 1 imam stipendija tamu posho trenerite vishe me gledaa tuka mi gleadaa 4 utakmici igrav solidno imam 13 kosha po utakmica so procent 67 % po natprevar taka da so gospod napred vikaat deka ke bidam eden od najdorite shuteri u divizija 1 ke vidime ps. slednata godina moze da me gledate na ESPN hehehe mora da se falam malce :)
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
епа ај со среќа, многу ми е мило кога ке чујам добри зборови за македонски спортисти
 

dajdo

The OuTLaW
Член од
17 октомври 2005
Мислења
5.139
Поени од реакции
19
Гижо напиша:
епа ај со среќа, многу ми е мило кога ке чујам добри зборови за македонски спортисти
fala mnogu ama neznaesh kolku im e krivo na skopskite pederchinja koi me mrzea dur igrav za mladinskite reprezentacii i bea srekni koa go skrshiv zglobot neigrav tochno 6 meseci i site mislea deka e gotovo i deka ke se otkazam ama samo jas si veruvav u samiot sebe i trenirav i trenirav denonokno za da uspeam i mora da kazam deka sum mnogu gord sam na sebe zatoa sho ne ispadnav otkazuvach!!! moze da mi se fatat za levoto made hehehe :baeh: :baeh:
 

Офчар

The Bite of The Mamba [81]
Член од
24 април 2005
Мислења
3.717
Поени од реакции
57
ја реков негде дека си мрга од 2 метра, брз, солиден со топка и дека ја закуца у финале со орце, онака поштено..

уше цигарите да ги откажеш.. :)
 

dajdo

The OuTLaW
Член од
17 октомври 2005
Мислења
5.139
Поени од реакции
19
ej da da ti tekinja kako ja zakucav hehe toa beshe onaka od srce najubavoto nesho pred 1000 luge site te znaat ti teknua sho sakam da ti kazam ama cigarit probuam probuam kaj da e ke bide!!!! mnogu mi se prai kejf koa ja zdrviv so orce radi kicho ne radi drugo :) hehehe
 

dajdo

The OuTLaW
Член од
17 октомври 2005
Мислења
5.139
Поени од реакции
19

koa ke bide vaka pak be cccc :( :(
i vaka

mnogu ubavi spomeni mi se vratija inaku za tie sho neznaat na gornata slika City Park Boys na dolnata Family Ajrodrom
 

Wolf Pack

ThE ChieF
Член од
24 јули 2005
Мислења
783
Поени од реакции
5
dajdo ќе играш за Pitsburgh University у NCAA division one? Ако е така дај појќе детали, да лобираме на ESPN, ABC, NBC, CBS да дават директен пренос од тие утакмици:)
 

dajdo

The OuTLaW
Член од
17 октомври 2005
Мислења
5.139
Поени од реакции
19
Wolf Pack напиша:
dajdo ќе играш за Pitsburgh University у NCAA division one? Ако е така дај појќе детали, да лобираме на ESPN, ABC, NBC, CBS да дават директен пренос од тие утакмици:)
godinava igram za junior college zdravje boze slednata godina posho na sat testot imav 16 boda a mi trebaa 18 taka da mi treba edna godina junior college slednata godina ke imash i sajt i se i se ke ti kazam sho kako negde u januari posho togash ke potpishuam pa ke znaete se so svoe vreme:wink:
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Дајдо, дојди во Битола ќе видиш кај има таква атмосфера и подобра. На сликите гледам неколку стотици навивачи, ко ќе имаш можност да дојдиш на некое дерби во Битола да видиш неколку илјади како викаат и ја тресат салата.

А, иначе Пелистер до година се очекува да доведе уште некое засилување, стариот тим дефинитивно останува. Се шпекулира дека за плејофот ќе го доведат црномурестиот плеј на Црвена Звезда ама се се то шпекулаци. Мене лично не ми се верва играч од Црвена Звезда да дојди во Пелистер ама да се надеваме.
 

dajdo

The OuTLaW
Член од
17 октомври 2005
Мислења
5.139
Поени од реакции
19
konechno padna rabotnichki vardar go sovlada rabotnichki imashe 2 poraza u red i sega go napravi najgolemiot podvig go pobedi shmpionot dali treba da se zaprasha rabotnichki zashto gubi i dali treba da kazeme deka veke se odbrojani godinite dali ova (a moze i ne e) e poslednata godina koga ke dominira rabotnichki. dimitrovski si ide slednata godina a bez nego edna sredba so pojak protivnik i tolku e izgubija dali pelister ke go napravi najgolemoto iznenaduvanje ke chekame da vidime dali mzt ja gleda svojata shansa za edna ili dve godini da osvoi titula ne se znae ajde malce da zborime za nashata kosharka mislam deka treba !!!!
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
МЗТ ја гледа својата шанса, ама мислам дека пелистер ке му ја лапне :))))
 

Kajgana Shop

На врв Bottom