Македонија тотално блокирана

SLaCk

Remember me?
Член од
23 ноември 2005
Мислења
1.451
Поени од реакции
18
Ne ne sum od zelenite... poveke sum konzervativec. A ti seuste ne mozam da utvrdam sto si, najmnogu mi licis na onie razocarani SDSfyromovci:) koi donekade se pronagogaat vo strujata na liceto B.C.
 

Jakov

Тато
Член од
24 јули 2005
Мислења
2.360
Поени од реакции
58
SLaCk напиша:
i BTW kazi ti za koja politicka opcija si ili barem sto ti e ideologijata? Defetizam pretpostavuvam.
Tokму така дефетизам од најлош вид. Бегам подалеку од протуѓери, селски викачи, потплатени лежачи на тротоари, штрајувачи со банани, пардон со глад и слични струи во општествово.
 

Jakov

Тато
Член од
24 јули 2005
Мислења
2.360
Поени од реакции
58
Мистичен напиша:
Еве сега ќе излезам:)

Кога сме веќе кај луѓето кои протестираат, некако убави колички ми стојат на блокадите, џипчиња, 206-ки, ретко по некое Југце мамата...сте приметиле какви коли го сочинуваат возниот парк на блокадите? Затоа, ме мава и мала доза на сомнеж во позадината.
Уште еден дефетист од сина провининеција. Помош луѓе....кревајте ги кладите, сега Слак оган ќе донесе....
Човеков зборува за џипови и пежоа.....Запалете го......
Обично вака почнуваат неуспешните револуции, со етикети насекаде.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Jakov напиша:
Бегам подалеку од протуѓери, селски викачи и слични струи во општествово.
Јаков, а бе некако да олабавеше со предизборни пропаганди, а?!! Еве, јас сум за друга политичка опија, па не лаам наоколу апологетизирајќи некои нивни грешки или валоризирајќи ги, за разлика од тебе, тука, каде што го немаш заштитникот (знаеш нанкој мислам) за да ме банира кога ти пречи мое мислење.


Бај д веј, да се разбереме, ако бегаш подалеку од оние цитираните, тогаш бегај, не ги брани со толкав жар како да ти се татко и мајка. ОК. Ова, затоа што земаш многу залет во ова изборна година, исто како за локалните избори, за Пенов.
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Еми...ја не сум дефетист, ја сум андеркавер eјџент, потплатен и тоа. И мисија ми е да ја згаснам револуцијата.:coffee: :)
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Не си андеркавер ејџент заоти си кажа, а мнозина те ЗНААТ! Плус имаш сличе, не за друго, ама дефетизам, и тоа не. Него, револуциите мораат да постојат. Како state of mind барем, ако не во секојдневието.
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Garfield напиша:
Не си андеркавер ејџент заоти си кажа, а мнозина те ЗНААТ! Плус имаш сличе, не за друго, ама дефетизам, и тоа не. Него, револуциите мораат да постојат. Како state of mind барем, ако не во секојдневието.
Aбе тоа е најновата ејџентска тактика, онака, никој да не сумља! :)

Револуции мора да има точно, ама плански, организирано, да се удри со целиот потенцијал во вистинското место.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Така де, на тоа и мислеФФ. Ако е стиијна, неоргнизирана, осуена е на пропаст, а ако е солидно организирана, со добра поддршка и логистика is bound да успее.

Инаку, колку да не мислите дека сме најутепани, овде, кај што сум, при имање, немаат. Не за друго, така г тренира власта, за да не им уарни. Малку, малку, па нема струја, вода, гас....
 

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
Слек, друже, многу лесно некако преоѓаш на етикетирање.. ама како што ти реков, не ме тангира тоа (=

Еве, колку да ти објаснам за понатаму како размислувам, да не се чудиш после..

* СУМ против продажбата на ЕСМ и други компании кои имаат голем удел при креирањето на БДП по жител.
* Не сум член на ниедна политичка партија, никогаш не сум бил (нити во подмладок), нема ни да бидам. Со идеологии и сл. работи не се замарам, значи не знам ништо.
* Плукам по тоа што ме нервира, што не ми чини, од било која партија и да доаѓа, а сум среќен кога ќе ми погодат нешто, колку и да е ретко ова, и оној кој го направил тоа добива "ментално зелено квадратче" од мене, од било која партија и да доаѓа. Сходно на тоа, плукам по ВМРО што го продадоа Телеком, плукам по СДСМ што продаваат се и сешто, а тоа малку што ми останува го трошам на тие што ми го нарушуваат правото за слободно движење низ градот.

Се надевам дека доволно јасно го пренесов начинот на кој размислувам.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
I feel a disturbance in the Force!!

Инаку, наслушнав дека се подготвува изнендување по изборите. За сите шпекулатори да останат со прст в уста. Само толку ќе кажам. Ако се случи ќе бине нешто и од нас.

Дајбоже да сум во право, тешко и горко ако грешам. А, не кажувам што, да не прејудицирам.
 

Jakov

Тато
Член од
24 јули 2005
Мислења
2.360
Поени од реакции
58
Garfield напиша:
I feel a disturbance in the Force!!

Инаку, наслушнав дека се подготвува изнендување по изборите. За сите шпекулатори да останат со прст в уста. Само толку ќе кажам. Ако се случи ќе бине нешто и од нас.

Дајбоже да сум во право, тешко и горко ако грешам. А, не кажувам што, да не прејудицирам.
Го плашиш Слак....за него изненадување е се што ќе го симне СДСМ од власт. Не за друго ќе нема што да прави сам на семафори.
 

Batistuta

..пак од скриен број...
Член од
16 февруари 2005
Мислења
1.945
Поени од реакции
50
Мистичен напиша:
Кога сме веќе кај луѓето кои протестираат, некако убави колички ми стојат на блокадите, џипчиња, 206-ки, ретко по некое Југце мамата...сте приметиле какви коли го сочинуваат возниот парк на блокадите?

Браво за ова, како се сети :wink: Абе си ебале мамата тие што штрајкуваат, ем 200 души, ем некои добри коли, абе све се тоа социјални случаи :) Него баш пресметав сега, 200 души се точно 0,01 процент од популацијата во Македонија. И уште еднаш ќе кажам, биткава е дали едниве или другиве да го лапнат колачот од ЕСМ, а дека ќе се продава кога-тогаш јасно е :)
 
Член од
23 февруари 2005
Мислења
2.460
Поени од реакции
43
humanoid напиша:
Тутунарите со блокади во битолско

Блокада на лозарите од кавадаречко

„Глас на Светлина“ ќе го блокира Скопје

...
Апдејт :icon_lol:

Струмичките тутунари и понатаму со блокади

По вообичаените осумдневни блокирања на магистралниот пат Радовиш-Скопје, тутунарите од општината Конче го преселија протестот во Шума.
(Поради блокадите, радовишката ЕСМ им ја ислучи струјата на сите жители во општината Конче, а ги има близу 5000.)

Тунутнарите со блокади во прилепско.
 

SLaCk

Remember me?
Член од
23 ноември 2005
Мислења
1.451
Поени од реакции
18
Batistuta напиша:
Браво за ова, како се сети :wink: Абе си ебале мамата тие што штрајкуваат, ем 200 души, ем некои добри коли, абе све се тоа социјални случаи :) Него баш пресметав сега, 200 души се точно 0,01 процент од популацијата во Македонија. И уште еднаш ќе кажам, биткава е дали едниве или другиве да го лапнат колачот од ЕСМ, а дека ќе се продава кога-тогаш јасно е :)
Ti ne gleas ubavo izgleda ama nema vrska kako sakas. Sto e smesno samo ne znam vo toa sto go kaza?
 

SLaCk

Remember me?
Член од
23 ноември 2005
Мислења
1.451
Поени од реакции
18
Jakov ubavo te opisal Garfield! A sea mi stana jasno ti si bil od onie sto sega molat boga da im otvori vrata nekoj coek da go prasaat "kako e?". Samo dojdete kaj mene na vrata.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom