Македонија - Црна Гора | 04.09, среда 17:45 часот |

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.083
Поени од реакции
10.854
Ова е јако, преигрување на 1,6 секунди. Да не беше жална ситуацијава, ќе беше за смеење. Иначе, прашав и претходно, ај пак: Кој судија досуди кош за Македонија, а кој досуди топка за Црна Гора (не знам што беше судено, пошто топката отиде на една страна, а Црногорците изведуваа од другата)?
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.574
Поени од реакции
55.277
Ajде не бидете веќе досадни. Нема да добиеме натпревар. Точка.

Во најдобар случај, ќе бидат парично казнети судиите и за ова ФИБА ќе компензира со тоа што во некој од наредните дуели ќе ни се суди „полабаво“. ;)
Ова е нормално, логично и очекувано, но се работи за нас, така да нема да ме чуди и сосема обратно да биде да удрат уште побетер. :icon_lol:
 

Cassaro

Паразит
Член од
15 февруари 2012
Мислења
2.785
Поени од реакции
9.566
MIE SPORTISTITE OD AUSTREJLIA GO PRIZNAVAVME KOSOT NA NAS TIMOT,A VIE MONTENEGRO POSTOITE NE !!!
 
Член од
25 април 2012
Мислења
443
Поени од реакции
578
Ајде бре доста више, бидна што бидна. неможе ништо да се поправи. Утре нека изиграат со срце и нека докажат дека заслужуваат да одат натака.
Само не сфаќам што е работава со тие спамови по сите кошаркарски страници. Малце дебилна е таа работа, ок е да се искоментира ама не да се претерува до толку.
 
N

Nicky Santoro

Гостин
Ова е јако, преигрување на 1,6 секунди. Да не беше жална ситуацијава, ќе беше за смеење. Иначе, прашав и претходно, ај пак: Кој судија досуди кош за Македонија, а кој досуди топка за Црна Гора (не знам што беше судено, пошто топката отиде на една страна, а Црногорците изведуваа од другата)?

Италијанецот досуди против нас, Пољакот или што и да беше досуди за нас.Се е наместено бе СЕ.Гледајте вие само какви се резултативе денеска, па после видете од балич изјавана.Арно си кажа човекот,нека се договорат кладилниците и судиите кој да биде и крај.Нема спорт повеќе.А особено ЕХФ И ФИБА се апла мафија.Се впичка да им изнаебам џабе нерви си губиме.Ко можи германија отепанана да победи против франција...Велика британија против израел и што останува за другото.
 
M

Mario Gómez

Гостин
Спортски неправди се дешаваат, дали намерно или ненамерно судиите грешат. Ако мислите дека ние бевме ограбени вчера, сетете се на црвениот картон на Нани.:icon_lol:
*hides*
 
N

Nicky Santoro

Гостин
сети се на челзи - барса и овербо.А не на нани.ТОа не беше грабеж.Тоа ти беше исто како нас да ни признаеја кош прееска а црногорците да се бунат и да кажуваат дека е грабеж.:D
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
26.636
Поени од реакции
28.733
А само што сакав тоа да пишем,ама мислим дека и овде имаа право,или грешка сум?
Ej, a pamti li nekoj Partizan - Barselona, pred 3 godini mislam bese, deka se pregleduvase snimka na kraj i Partizan pobedi, za slicna situacija, ali ovoj pat zasto Barselona go barase toa, mada, imaa osnova i te kakva ali pak izgubija, na kraj sudiite ja potvrdija prvicnata odluka ali pregleduvaa snimka.

Neka me popravi nekoj ako sum greska ali ete 90% sum ubeden i pamtam deka snimkata se gledase edno dobri 5 minuti.

Poentata mi e deka se pravat isklucoci, i tamu ko i tuka, shansa za popraven nemase pa ete se dade shansa preku snimka da se vidi dali e ispravna odlukata ili Barsa e bajagi oshtetena.
--- надополнето: 5 септември 2013 во 07:07 ---

Eve ja cela utakmica, izmotajte na kraj zasto ne mozev isecok da najdam, vo pravo sum bil, Snimkata se pregleduvase !

Krv neka sere cela ebana FIBA, toa se tie dvojni ebani standardi, a i nie be vo ovoj pogled sme apla neiskusni, abe udri Barsa taktika be, cel tim, od igraci do medicinski lica, okupiraj zapisnicka masa bre, napravi pritisok, neka pregledaat snimka.

FIBA, za edni majka, za drugi makjea.
 
Член од
19 март 2013
Мислења
1.140
Поени од реакции
668
Италијанецот досуди против нас, Пољакот или што и да беше досуди за нас.Се е наместено бе СЕ.Гледајте вие само какви се резултативе денеска, па после видете од балич изјавана.Арно си кажа човекот,нека се договорат кладилниците и судиите кој да биде и крај.Нема спорт повеќе.А особено ЕХФ И ФИБА се апла мафија.Се впичка да им изнаебам џабе нерви си губиме.Ко можи германија отепанана да победи против франција...Велика британија против израел и што останува за другото.
Е колку имало вакви ко тебе шо се чуделе Македонија кога догура до 1/2 финале и ко тебе ваљда си викале местено е.
Израел не се ништо посебно,не е кузнај какво изненадување.
 
P

PewDiePie

Гостин
Маме им ебам педерско ја одбиле жалбата,уште еднаш ќе им посакам се најмило да им умре на судиите вчера и на мафијашите од фиба.
 

Милојко

Идем Куме Кући
Член од
17 ноември 2008
Мислења
3.072
Поени од реакции
552
Пичурник мајчин да им ебам, жена му место три аутобуса три кура да мења до работа.
 
Член од
21 февруари 2011
Мислења
65
Поени од реакции
21
Заедно со пријателските натпревари, Антиќ има 4/35 за шут за три, рекордни 11.4%.
На Чековски да му се каже дека Европско не е МК лига.
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
26.636
Поени од реакции
28.733
Маме им ебам педерско ја одбиле жалбата,уште еднаш ќе им посакам се најмило да им умре на судиите вчера и на мафијашите од фиба.
Жалбата немаше теоретска шанса да биде прифатена, незнам у кој свет живеете, па макар и Шпанија се бунеле, немаше да им ја прифатат, не па ние, једини начин за да успееа да победат со тој кош беше да се направи притисок за да се види снимката, ко погоре што тоа го направиле Барселона. Тоа е, работава е deal with it, идемо даље.
 
Член од
5 февруари 2011
Мислења
233
Поени од реакции
28
Decki da mi dadete nekoj strimovi za da mozam da gi sledam natpreavrite vo zivo poso mi e dosadno, a nemozam na tv t.s nemam takvi kanali ?
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom