Македонија - Црна Гора | 04.09, среда 17:45 часот |

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Помалку од три дена до почетокот на шампионатот.
Првиот меч на Македонија, воедно и голема шанса за одмазда од минатото историско првенство за нас, кога токму првиот меч го игравме со нив и го загубивме, тесно, на разлика.

Тогаш бидна што бидна, по првенството Докузовски и тимот беа едногласни оти тој пораз од Црна Гора им бил отскочна даска за следните мечеви.

Сега во овие нови историски моменти за Македонија и Македонскиот спорт, капитенот Перо Антиќ и Пипан со изјава оти овојпат првиот меч и те како може да биде најважен.
Овојпат победата би била многу послатка, во моменти кога Македонија е веќе четврта во Европа. И тоа како важна за во продолжение за следните два тешки меча во наредните два дена што следат.

На списокот на Павичевиќ се наоѓаат:

Тајрис Рајс (Макаби)
Никола Ивановиќ (Будуќност)
Суад Шеховиќ (Будуќност)
Бојан Бакиќ (Металац)
Алекса Поповиќ (Будуќност)
Сеад Шеховиќ (Солнок)
Марко Поповиќ (Будуќност)
Владимир Дашиќ (Металац)
Милко Бјелица (Лаборал)
Никола Вучевиќ (Орландо „Меџик“)
Благота Секулиќ (Тенерифе)
Бојан Дубљевиќ (Валенсија)

Тоа се Црногорците ние си ги знаеме нашите херојчиња...

Што ги еб*м ќе ги сечам!!!!... Одиме на победа!!!! Хејтери стоп. :)


Црна Гора - Македонија ЕП Литванија 2011
 
Член од
6 ноември 2008
Мислења
1.115
Поени од реакции
1.370
Идеме на психолошки притисок врз нив! Четврти во Европа, освоен куп во Германија без ниеден пораз, наши се шо ги ебам ;)
 

WalterWhiteTheMethKnight

Генијалец
Член од
19 мај 2010
Мислења
407
Поени од реакции
292
Член од
8 декември 2009
Мислења
2.706
Поени од реакции
2.181
По газењето во Германија бев убеден дека и Црна Гора ќе ја прегазиме со +10 али откако се вратија во Македонија и си се журкаа до вчера ( на журкање не мислам на нормално искачање со 1-2 пијачки, туку на дрва праење ) мислењето ми се промени.
Сега шансите според мене се 50-50 па ќе видиме што ќе се случи во среда.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Конечните 12 кошаркари кои ќе ја претставуваат Македонија на Евробаскетот во Словенија се: Александар Костоски, Владо Илиевски, Дарко Соколов, Лестер Бо Мекејлеб, Војдан Стојановски, Дамјан Стојановски, Владимир Брчков, Тодор Гечевски, Перо Антиќ (капитен), Стојан Ѓуроски, Ѓорѓи Чековски и Предраг Самарџиски.
Каде со овој ќе одиме бе, каде? :facepalm: Бар да објават која пара им ја фрлаат во федерација за да го земат типчево. Ако е добра сумата, нека крши глава. :confused:
 

Amaterasu

123123113
Член од
17 април 2012
Мислења
1.141
Поени од реакции
1.085
Абе најдобро да изгубиме, па како прошлото да биде.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Се надевам на победа секако, али ние сме посебен народ, знаеме да победиме секого и да изгубиме од секого... Не сакам да давам претпоставки, најбитен е фокусот и што би рекле Американците: eyes on the prize. :icon_mrgr:

Еден пријател од екс-ју државите (не би рекла од каде е) пиша на ФБ дека ќе сме доживееле фијаско на првенството од кое нема да сме се опоравеле во наредни 100 години.:icon_mrgr:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Се надевам на победа секако, али ние сме посебен народ, знаеме да победиме секого и да изгубиме од секого... Не сакам да давам претпоставки, најбитен е фокусот и што би рекле Американците: eyes on the prize. :icon_mrgr:

Еден пријател од екс-ју државите (не би рекла од каде е) пиша на ФБ дека ќе сме доживееле фијаско на првенството од кое нема да сме се опоравеле во наредни 100 години.:icon_mrgr:
Не е тешко да се погоди, глава на гилотина ставам дека е Србија :icon_mrgr:
 
Член од
6 ноември 2008
Мислења
1.115
Поени од реакции
1.370
По газењето во Германија бев убеден дека и Црна Гора ќе ја прегазиме со +10 али откако се вратија во Македонија и си се журкаа до вчера ( на журкање не мислам на нормално искачање со 1-2 пијачки, туку на дрва праење ) мислењето ми се промени.
Сега шансите според мене се 50-50 па ќе видиме што ќе се случи во среда.

Поредовни се во дискотекиве од сите нас заедно... (ова ќе биде муабетот за плачење ако изгубиме)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom