Македонија-Унгарија (6.4.2012, 14:45 ч.),Скандинавиум арена-Гетеборг

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
25 септември 2011
Мислења
6.439
Поени од реакции
18.279
Борко со интервјуто за Лино и Металург, многу падна во моите очи. Не знам, можда му лупна славата во глава. А ми беше меѓу омилените наши репрезентативци.
Се согласувам со тебе. Борко во клубското натпреварување каде заработува кеш може што сака да прави и со кого сака да се препукува. Но кога игра за репрезентација треба да си го спушти егото и да биде спремен на некој компромис за доброто на сите.
 

M.O.P.

Niggaz were born to kill
Член од
27 јануари 2012
Мислења
1.447
Поени од реакции
1.302
Незнам зошто ама нешто од внатре ми вика дека ке ги поебеме Швеѓаните да не идат а после ке го јадеме од бразил...
па нормално тоа е Македонска работа
 
А

Анноун

Гостин
- пола меч игравме со играч повеќе , а примивме 6-7 гола со играч повеќе :tapp:
- минимум 5 напади со играч повеќе кире шутиаше од 9 метри со двајца играчи до него .
- turnovers МИЛИОН ! не дадовме повеќе од 2 гола на контра , нас не расттурија на тоа поле.

И како да извлечеш поволен резултат?

Фалангата убава за око , нема за УВО. викнаа двапати македонија и толку. Ги здоболи , се прошетаа до Шведска на гага . Па и со Траект се извозеа, којзнаа колку :eek: реакции имало кога пливале . Уаууу . What is this?

Ајде утре нека гледаат да се надминат себеси и да победат 2 разлика барем , па да има некоја надеж..
 
H

HITCH

Гостин
Сакам само една работа: пласман на кошаркарите и на ракометарите на Олимписките игри, само за да има повеќе луѓе под нашето знаме. Мислам дека дечкиве од кои зависи ова треба славата, нервозата и тремата да ги тргнат колку можат на страна и да изиграат со цело срце за Македонија.
 
Член од
25 септември 2011
Мислења
6.439
Поени од реакции
18.279
Значи што има везе интервјуто и како е он у твоите очи со тоа што Борко беше слаб денес...:facepalm: Аман жени веќе што се фаќате за ситници... Голманите у ракомет се сосема различна приказна... тие немора секој ден да тренираат, немoра да имаат убаво тело, битно е да се одморени и концетрирани, ако не е нивни ден го ставаш вториот голман. Аман веќе со тоа интервјуто.

Watching sports with girls is a pain, they don't know the rules, there's no time to explain.:ROFLMAO:
Има голема улога затоа што дембелот е со егото во таван и над него не делува никој. Гледа дека прима голови и го отвараат од сите можни страни а он дреме на гол во стилот, не бе ништо не е ова сеа ќе ми тргне мене, еве сеа уште еднаш само. Немаме авторитет од селектор кој ќе му рече, магаре едно паркирај тоа задникот на клупа Диви ќе влезе а ти олади се малку.
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.595
Поени од реакции
9.771
Абе некако страв ви е на сите да отворите тема за утрешната утакмица а ? :D
 

M.O.P.

Niggaz were born to kill
Член од
27 јануари 2012
Мислења
1.447
Поени од реакции
1.302
Ни рукометарите ни клошаркарите нема да биде ништо штета плоштадот кени биде празен
 
Член од
29 март 2012
Мислења
1.370
Поени од реакции
1.234
Абе нашиве дресови нели треба да стојат како на Бразилциве? Нашиве сите носат 1/2 броја поголеми :)
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.535
Поени од реакции
4.026
Шведска води 2 разлика на полувреме, ама некако ми делуваат како да не играат ни со 80% од силите !?
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
1.180
Поени од реакции
1.642
Мене ми мириса дека Шведска и Бразил ке изиграат нерешено
 
Член од
19 февруари 2011
Мислења
465
Поени од реакции
457
Изгубивме во еден машки цврст меч,Унгарците можеби и прегруби и неслучајно имаа толку исклучувања(иако уште неколку пати им прогледуваа низ прсти ).Пресудија многуте технички грешки кои можеби и беа резултат на грубата игра .Судиите како и против Металург, во првото полувреме си судеа како што треба каде разликата и може да се стигн ама кога ќе дојде финишот тие ќе свирнат против нас и веќе нема време за да се надокнади.На Унгарците им дозволуваа да кружат подолго време а на нашите во одлучувачкиот напас со играч повеќе пребрзо ја кренаа раката па Наум беше приморан да влегува на сила.Сепак сум оптимист утре да победиме со 3 разлика и потоа Унгарците и Швеѓаните нека си вадат очи ,оти ако тепаме само со 1 разлика последно коло ќе гледаме пародија во салата.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.810
Поени од реакции
25.407
Значи што има везе интервјуто и како е он у твоите очи со тоа што Борко беше слаб денес...:facepalm: Аман жени веќе што се фаќате за ситници... Голманите у ракомет се сосема различна приказна... тие немора секој ден да тренираат, немoра да имаат убаво тело, битно е да се одморени и концетрирани, ако не е нивни ден го ставаш вториот голман. Аман веќе со тоа интервјуто.

Watching sports with girls is a pain, they don't know the rules, there's no time to explain.:ROFLMAO:
Оф леле.:facepalm: Зборев ОПШТО за моето ОПШТО мислење за Борко. Имаше над мене МАШКИ кои искоментираа нешто што немаше врска со денес, ама нив не ги цитираше пошо се машки. И извини, ама егото и лупањето слава во глава и те како ЗНАЕ да влијае на играта на играчот, без разлика за кој спорт се работи, посебно во Македонија.

За жал, денес го пропуштив мечот, затоа што не бев во можност да гледам, се надевам ќе има реприза па ќе можам да погледнам. А јас за разлика од некои што ги знам, не зборам на негледано и не можам да го критикувам, само читам дека бил слаб, а и не се сомневам, сите имаат слаби денови. Не се правам експерт, ниту зборам дека кај мене во фамилија од пред 30то колено се играло ракомет.

Ама да ме нападнеш врз основа на пол, а врска немаш ни што сум, ни зашто сум, и дали ги знам правилата во спортот е навистина апсурдно и непотребно.

Али у реду е...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom