Македонија-Унгарија (6.4.2012, 14:45 ч.),Скандинавиум арена-Гетеборг

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
14 март 2010
Мислења
16.807
Поени од реакции
15.899
Не го гледав мечот, ај ве молам дајте ми еден пост од некој што убаво го анализирал мечот, да видам што-како се дешавало... Фала :)
Aко имаш Сител 3, снимка ќе има ..
20:40 МАКЕДОНИЈА – УНГАРИЈА ракомет реприза
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Aко имаш Сител 3, снимка ќе има ..
20:40 МАКЕДОНИЈА – УНГАРИЈА ракомет реприза
Јок, сакам ревју, плус што не сакам да гледам утакмица на која и го знам резултатот и кај што сме изгубиле :)
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Јок, сакам ревју, плус што не сакам да гледам утакмица на која и го знам резултатот и кај што сме изгубиле :)
сврти 2-3 страни поназад јеботе... :D

ќе стави некој од битолчаниве ваљда анализа од Тера и Стефановски ако сакаш попрофесионално.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
сврти 2-3 страни поназад јеботе... :D

ќе стави некој од битолчаниве ваљда анализа од Тера и Стефановски ако сакаш попрофесионално.
Можеше само да го цитираш твоето мислење, не да ми викаш сврти 2-3 страни наназад :D
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Можеше само да го цитираш твоето мислење, не да ми викаш сврти 2-3 страни наназад :D
не мислев на моето бе геј, 5-6 души имаат пишано долги постови... :noze:
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Многу лоша игра од комплетната репрезентација.Вака опуштено несмее да се влезе ни против најслабиот противникот зошто со опуштеност во играта неможе да има позитивни резултати.Премногу грешки се направија во напад и ептен слаба одбрана се играше.Унгарците им покажаа на нашиве што значи машка одбрана и се надевам дека колку толку ќе сватат дека треба максимално агресивно да се игра позади.Кире како што го почна европското така продолжува и тука.Јасно ни е на сите дека е еден од најдобрите играчи во свет и дека е играч што треба да ја превземе одговорноста за шут ама онакви избрзани шутеви несмее да си дозволи.Само во 2 полувреме имаше 3-4 апла избрзани шутеви кога се кршеше резултатот иако знаеше дека не му оди шутот.Без потреба форсираа игра по средина и ги запоставија крилата,а кога им текна да пуштат топка на крило веќе беше многу касно.Сега треба да дадат 200% од себе за да влезат на олимпијада.
 

Пратеник

Ала Мадрид
Член од
28 ноември 2011
Мислења
995
Поени од реакции
617
Абееее абееее борко бе една топка да фатеше.Или се продаде за добри пари си ја осигура иднината и к*р те боли сега.
Шо мисли шундо јас незнам.
Еден фластер барем на Кривакапа да му ставеа и на онај нигерон не отепаја стверно.И ако не се реши како со техничките грешки боље да не се надеваме на Лондон.
И Кире Лазаров мен оф да меч.Ма немој да ме јебеш бре...Мојсовци чудо напраеа .Посебно женетион :D Златко алал да му е на детено не изваде иначе со 10 разлика че изгубевме
 

M.O.P.

Niggaz were born to kill
Член од
27 јануари 2012
Мислења
1.435
Поени од реакции
1.302
Ајде бе ако не 1 или 2 за Олимпијада ,барем 3 за Параолимпијада ке идеме мислам дека таму ке брани Борко ,Кир4е ке дава голови не од 9 метри туку од 20 метри
 
Член од
2 јули 2009
Мислења
295
Поени од реакции
158
Таков е бе ГАД. И изјави кога дава,и кога брани арогантен и одвратен.
Ништожник,гледа една топка не може да фати не се трга од гол. Гаден.
од лично искуство можам да потврдам бидејки го запознав уште во средно школо небевме во исти клас али иста година бевме и можам да кажам дека е арогантен и голем провокатор за сеир и тепачки прв :) башка и за малку ке имаше тепа помеѓѕ мене и него али другари не разделија башка не продолжи во истото школо мислам не каде ја завршив човеков дали има завршено средно :) се извинувам за офф топиков
 
Член од
9 април 2009
Мислења
3.183
Поени од реакции
3.830
Утре ни е шансата...
Ако не ги тепаме Швеѓаните нема шо да бараме на ОИ....
Не сме свесни колку сме блиску до победа...
Дали го потценија Бразил не знам.мислам дека не...играа сериозно... со онаква игра ако не ги добиеме утре самите сме си виновни ако не одиме на ОИ....
Бразил изненади со добра игра во одбрана.....да не беа грешките(аматерски)во напад ќе беше поинтересно до самиот крај....
Никаква играа немаат Швеѓаните,ништо,сите голови од контра,полуконтра.........
Каков домашен терен какви бакрачи,нивните навивачи се смешка,нема од шо да се плашиме...каков домашен терен,ни играме "дома"....
Се ќе биди на наша страна....единствено судиите да не не сечат,друга причина не гледам зошто би загубиле од слабата Шведска...:нинџ:
Само треба да се изигра паметно во одбрана,да се затвори единствениот вистински шутер Андерсон....
Швеѓаните немаат на лагер плејада бекови па да ротираат......
Е сеа ако не успееме да најдиме решение за бавната игра на Шведска во напад тогаш сме залутале во Гетеборг..
На маката се познаваат јунаците...
Утре очекувам чиста победа,се освен победа за мене е неуспех....
Сега ни е шансата,мора да се искористи....
се сложувам со тебе, но има неколку, АМА
1. дали можеби шведска намерно играше послабо и криеше адути?
2. дали бразил е толку добар? :D
3. дали шведска е слаба?

утре очекувам сесрдна помош за шведска од судиите, кои денеска судеа реално, а самите сме си криви шо примаме 6-7 гола со играч повеќе, АЛЛЛЛЛООООООООООО... :tapp:
утре наш најголем противник ќе ни биди шундоски и неговите квалитети и самите ние, а не шведска!
толку од мене!!!
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Утре ние ќе изиграме подобро од денес, у тоа сум СИГУРЕН !!! Само утре многу (т.е. повеќето) работи зависат и од противникот... денеска повеќето работи зависеа од нас. :нинџ:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Златко во ракомет е како Чековски во кошарка. :icon_mrgr:
Го нема, го нема, го нема, го нема...го нема уште малце, го нема, го нема, го нема, сите го пцујат и одеднаш ќе никне од некаде и ќе ги изненади сите.:icon_lol:
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Златко во ракомет е како Чековски во кошарка. :icon_mrgr:
Го нема, го нема, го нема, го нема...го нема уште малце, го нема, го нема, го нема, сите го пцујат и одеднаш ќе никне од некаде и ќе ги изненади сите.:icon_lol:
Ај стави и катанец на темава и нека отвара некој за Шведска.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom