Македонија-Унгарија (6.4.2012, 14:45 ч.),Скандинавиум арена-Гетеборг

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.150
Поени од реакции
8.958
Прв натпревар од квалификацискиот турнир во Гетеборг - Шведска на нашата ракометна репрезентација и тоа против незгодните Унгарци. Нашиот тим оди со големи амбиции и со силни мотиви да обезбеди учество на олимпијадата во Лондон. На чело со капитенот Кире Лазаров,Мојсо,Боро,Дивиот,Стојанче и секако легендарниот покер фејс Шундо очекуваме пласман :свиркам:.
Иначе маџариве ќе ги правиме ГУЛАШ
Одиме на победа со Господ напред и 300 чекори ... За кого..ЗА МАКЕДОНИЈА!

И на крај..што ги ебам, ќе ги сечам :vozbud:

 

Forrest Gump

низа1
Член од
12 ноември 2009
Мислења
7.038
Поени од реакции
29.616
Лазаров: „Време е да го разбиеме комплексот од Унгарија“. Стварно ни се големи должници, ДОСТА беше! Од се срце се надевам дека ќе го исполни она шо го вети на плоштад. Не само ради нас, ради Македонија туку најмногу ради нив самите, оти проклето многу го заслужуваат тоа. Среќно момци!

 

Плавиот^

London is blue!
Член од
3 октомври 2011
Мислења
930
Поени од реакции
1.462
Ќе платат за сите баражи!
Ќе им се врати за сите натпревари!
Ќе зажалат што се родиле!
Македонија памти, Македонија враќа!

Да живее Македонија!
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.877
Поени од реакции
57.548
Одиме на победа со Господ напред и 300 чекори ... За кого..ЗА МАКЕДОНИЈА!

чекај, не ви беше преродбава у 100 чекори бе, или ова е таа надградена и проширена !? :icon_lol:
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Ајде ајде со победа да го почниме патот за Лондон.

Само напред момци !
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.268
Поени од реакции
17.952
Ќе платат за сите баражи во петок. Одиме во Лондон па што сака нека биде:vozbud::vozbud:
 

Пратеник

Ала Мадрид
Член од
28 ноември 2011
Мислења
995
Поени од реакции
617
Имам некое чувство дека ова ќе биди и во Лондон
:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
Само шо прајме за визи овие инглишмениве тешко даваат визи за Англија ???
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.058
Нема да можам да го гледам мечов :(
Со среќа момци, израдувајте не пак!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom