Македонија-Унгарија (6.4.2012, 14:45 ч.),Скандинавиум арена-Гетеборг

Статус
Затворена за нови мислења.

M.O.P.

Niggaz were born to kill
Член од
27 јануари 2012
Мислења
1.435
Поени од реакции
1.302
Нека не ве носи еуфиријата од Србија таму имавме предност бидејки имаше 10 000 публика наша а за противниците 3 ца сосе тренерите и донекаде успехот дојде од еуфоријата што владееше тогаш а сега мислам дека немаме шанси (немој да ме сватите погрешно дека нејкам да се квалификуваме туку не можеме)
ке наведам една причина 70 посто од репрезантацијава е резерва у Металург со одиграни од Јануари до сега 4 натправари зборам за реервите на Металург а кај нас првотимци у репрезантација епа не може така бе В.Марковкси у Металург резерва го става коњон Козина ,Миркуловски и тој така така игра за Металург ,Н.Мојсовски си игра ама не показува нешто јаки игри у Металург незнам што поише да бараме ни Шундовки ни Мундовски не ни е крив кога ке си го средиме домот тогаш може на гости да играме ..
 
М

Мартин`

Гостин
Искрено после натпреваров не сум ни малку оптимист дека можеме да ги добиеме Швеѓаниве утре, ми се чини дека они се класа повеќе од Унгарците од кои ние успеавме да изгубиме. Со ваква игра реално нема што да бараме на олимписки игри, толку напади/одбрани со играч повеќе и не успеавме да реализираме доста па дури и примавме голови што не е дозволиво ако сакаме да одиме на ОИ во Лондон. Главниов виновник нормално за играва денеска е пред се е кај Шундовски што за ништо не го бива!
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Борко со интервјуто за Лино и Металург, многу падна во моите очи. Не знам, можда му лупна славата во глава. А ми беше меѓу омилените наши репрезентативци.
 

M.O.P.

Niggaz were born to kill
Член од
27 јануари 2012
Мислења
1.435
Поени од реакции
1.302
Искрено после натпреваров не сум ни малку оптимист дека можеме да ги добиеме Швеѓаниве утре, ми се чини дека они се класа повеќе од Унгарците од кои ние успеавме да изгубиме. Со ваква игра реално нема што да бараме на олимписки игри, толку напади/одбрани со играч повеќе и не успеавме да реализираме доста па дури и примавме голови што не е дозволиво ако сакаме да одиме на ОИ во Лондон. Главниов виновник нормално за играва денеска е пред се е кај Шундовски што за ништо не го бива!
Како го виде Шундовски крив кога 70 посто од играчите се резерви у Металург поточно 9 играчи од кои само Н.Мојсовски игра стандардно у Металург а Ф.Миркуловски е резерва и влага само у одбрана за Металург незнам каде го виде тренерот крив виде ли што праве играчите срамота нека не ве носи еуфоријата од Србија
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
единствен авторитет кај играч може да биде тренер што го учи играчот да игра ракомет од мали нозе. така се стекнува авторитет. тоа беше случај со докузовски со повеќето кошаркари, затоа сите го почитуваат, затоа имавме резултат.

во репрезентацијата повеќе е на другарско ниво, иако и тоа даде резултат во србија.
борко иако е прљав на јазик, што до некаде оправдувам, он кога го критикуваше червар уствари ги бранеше нашите играчи т.е. македонските интереси.

утре нема да имаме фактор судија на наша страна, утре шведска игра на домашен терен. навистина треба да се надминеме

мојсовски изигра добро, според мене најдобро оваа утакмица, според мене ни последното пробивање не беше пробивање. за разлика од србија, неговиот учинок во голови па и во игра беше слаб. сега имаме една обратна ситуација каде сите потфрлуваат, а он игра добро, плус со повреда
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.728
Поени од реакции
9.837
Дали Шведска е толку слаба,или Бразил се јаки ?
 
M

Mario Gómez

Гостин
\. Зашто наместо Никола Маркоски не се зеде еден Кукоски на пример, со кого би имале уште еден човек во дефанзивна ротација. Друго, премногу бавна е транзицијата, се менуваат 3 од 6 ракометари што е премногу против една Унгарија, а камоли за скандинавска Шведска....
Тоа е, со Шведска одсега нека спремаат тактика како ќе менуваме напад-одбрана, пошто 3 е многу, а еден период мислам дека и 4ца се мењаваа.:facepalm: На крајот дури и Мојсо играшее одбрана, а кога Маркоски доби 2 исклучувања, два напада Митков и Ангелески беа на 3ка и 4ка у дефанзива.:facepalm: И затоа Кривокапиќ растур не праеше...:facepalm: Изгубивме од многу слаба репрезентација на Унгарија, не ми се верува дека они ќе одат на олимпијада.
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.495
Поени од реакции
4.058
Како бе ние со играч помалце неможе да одбраниме еден напад, а кога имаме ние вишок играч, неможе еден гол да дадеме, ало бе ВАНЧНО, абе 10 години ги правиш истит прекршоци у напад, нема некој да ти каже дека ова Е ФАУЛ У НАПАД, значи нема натпревар да не направи 2-3 неправилни блокови, не му замерувам на Кире, на 1 гол што ја шутна таа од 7-8 метри, за него тоа е како пенал, ама ете имаше среќа голманот му одбари.

Не сум песимист, напротив.Но жал ми е шо вака добра генерација има таков шупак на клупата, не го зеде Гоце, а немаш ни буда ни Златко да го стаи, го стаи и дадовме голови.И дај ве молам не сме ние аматери, Златко бе пријателе, ќе те научи некој дека несмееш да стапнеш во голманско поле пред да ја шутнеш топката, абе уште 1-2 гола беа со чист престап, ти неписмен си :D ?
Нека се одморат денес, па утре со сите сили, гледам Швеѓаните имаат и малце публика и се, можеме против секој, докажавме.АЈДЕ !!!
 
R

Rigel Kent

Гостин
Prvo gledajte kako igra Svedska so Brazil , potoa krojte strategii:D.Inaku se znae deka ne ni odgovara agresivna odbrana kako onaa na Ungarija..
 

Man-ce-ster

fanatic
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.524
Поени од реакции
707
Незнам зошто ама нешто од внатре ми вика дека ке ги поебеме Швеѓаните да не идат а после ке го јадеме од бразил...
 
M

Mario Gómez

Гостин
Борко со интервјуто за Лино и Металург, многу падна во моите очи. Не знам, можда му лупна славата во глава. А ми беше меѓу омилените наши репрезентативци.
Значи што има везе интервјуто и како е он у твоите очи со тоа што Борко беше слаб денес...:facepalm: Аман жени веќе што се фаќате за ситници... Голманите у ракомет се сосема различна приказна... тие немора секој ден да тренираат, немoра да имаат убаво тело, битно е да се одморени и концетрирани, ако не е нивни ден го ставаш вториот голман. Аман веќе со тоа интервјуто.

Watching sports with girls is a pain, they don't know the rules, there's no time to explain.:ROFLMAO:
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
5.334
Мојсо има во главата, ама нема физички предиспозиции..
Mojсо нема во главата братче дефинитивно... дечкото ем пуши ем пие алкохол ненормално, не води никаков спортски живот и затоа е направен ко свиња.. отиде една сезона во Шпанија и се врати назад, еден збор не успеал да научи шпански.. таа е разликата помеѓу Кире и Мојсо.. Кире води перфектен спорстки живот и затоа е таму кај што е...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom