Македонија - Србија [25.01.2012 - 20:15 ч.]

Forrest Gump

низа1
Член од
12 ноември 2009
Мислења
7.038
Поени од реакции
29.618
Ете кој гледа ракомет Србија - Шведска слушна дека Игор(че)
Трпевски ве искара да престанете со комбинаториките по форуми и да уживаме во играта на нашата репрезентација. :D
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
Мора Германија да загуби против Полска за 2дена.

Најповолно ќе биде Шведска сега против Србија да тепа со 2 (или повеќе). Тоа би значело дека ние ќе треба србите да ги тепаме со 2гола, и единствено ќе чекаме победа на Полска.

Дотолку победи Србија вечер, ќе ни треба било каква победа против нив, а ќе чекаме победа на Полска против Германија и победа на Шведска против Данска.

И најнеочигледното сценарио за кое не треба победа на Полска против Германија е: Србите да губат вечер, ние нив да ги тепаме, а Данска и Норвешка да играат нерешено. :)
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.200
Поени од реакции
14.512
оти мислиш ревијални ? :)
Ако изгуби Шведска денес просто е
Прва утакмица ќе биде Полска - Германија - доколку таму Германија победи све ќе се знае другите ќе бидат ревијални на некој начин пошто ќе се знаат полуфиналистите.

Доколку Германија не победи ондак:
Србија е квалификувана, нема зашто да ги замара играчите со нас и да ризикува повреди.
Шведска нема да има мотив а сите знаеме колку добри соседи се со Данска (хинт светското 2002), ќе им пуштат победа која би ги однела у полуфинале

Лесно ќе биде за типување следното коло доколку победи Србија...
 
Член од
4 декември 2007
Мислења
515
Поени од реакции
22
Одимеее на 25 цела екипааааа. Најдовме карти и превоз за убави пари. 1900 денари атлантис. Знамето е спремно одиме на победа :)))
 
Член од
9 април 2009
Мислења
3.183
Поени од реакции
3.830
ајде да ги тресниме србиве малку на нивна земја!!!
секако веќе салата ја нарекуваат МАКЕДОНСКА, па од среда и државата да ја нарекуваат Македонска Република Србија!!!
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.262
Поени од реакции
3.613
тукуууууууууууууууууууу

Вакво додавање само Меџик Џонсон во најдобри денови" --

Игор Трпески LIVE - SRB-SWE
 

DarkLord

Невиден малер
Член од
27 јануари 2007
Мислења
941
Поени од реакции
247
Дали одговара ако победи Шведска?
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.737
Поени од реакции
1.490
Тешко ќе биде без Миркуловски еден одличен играч секако и без Јоноски во одбрана навистина голем недостаток за натпреварот со Србија ни избегаа во Литванија со кошаркарите епа ќе играт со ракометарите па да видиме како ќе биде чуствувам ќе има тепачка
 

Тетекс фан ^

100% МАКЕДОНЕЦ
Член од
24 јануари 2009
Мислења
2.394
Поени од реакции
881
Марковиќ, левото крило на Србија што се изнапромаши сеа со Шведска му е резерва на Ојлески у РК Вардар :D
2 разлика за Србија, се изнафати Даре у пичку матер :mad:
Незнам зошто нашиве навиваат за Србија кога не ни одговара тоа :mad:
 
Член од
12 јуни 2011
Мислења
551
Поени од реакции
297
Ако завршат вечерва Србиве нерешено дали е тоа поволно за нас ?
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.109
Поени од реакции
84.772

23.1.2012.
Predsednik Srbije Boris Tadić dobio dres makedonske rukometne reprezentacije od predsednika Makedonije Đorđa Ivanova. Ivanov je došao u posetu Beogradu kako bi pratio utakmicu rukometnih reprezentacija Makedonije i Poljske u okviru evropskog prvenstva FOTO TANJUG / NENAD MILOSEVIC / tj TANJUG
 
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.498
Поени од реакции
2.779
Искрено сметај те ме за што сакате ... ама послатко ќе ми биде денес Србите да изгубат од Шведска а ние да ги тепаме ...ни ние Полуфинале ни они :D
 

Forrest Gump

низа1
Член од
12 ноември 2009
Мислења
7.038
Поени од реакции
29.618
Глава ми пукна од комбинации. Стварно не можам више да се замарам. Ете нели фуравте да тепа Данска и Србија, на добар пат е тоа да се оствари и после? Додека да ми одговори некој еве една добро замисла

 

Jimmy

Организатор
Член од
26 мај 2006
Мислења
927
Поени од реакции
312
Дали е официјално потврдено за Миркуловски дека нема да игра или новинариве си играат пак сензација ?
Да, Миркуловски се здобил со скршеница на раката, а Јоноски скршеница на носот. И двајцата нема да играле за Македонија на мечот со Србија. :(
Извор.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom