Македонија - Литванија |1/4 финале|, 67:65, ОДИМЕ ВО ПОЛУФИНАЛЕ!!!

Donald Sikert

Jane Vitington
Член од
28 ноември 2008
Мислења
8.283
Поени од реакции
5.614
Koga se igra so tolku srce i tolku zelba se e mozno, pa i Spanija da padne. PA i tie imaat crvena krv:P
Turcite gi nacnaa, nie kje gi dovrsime.
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Уште ми се тресат рацете но осеќам дека ќе преживеам вечерва.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Нејќам да мешам политика ама твитов ме пресмеа :pos:

ExtremeBt Nikola Vojnovski
Убо ви рече Бранко ќе славиме победа на 15ти септември #makbasket #nostradamus
 
Член од
3 март 2009
Мислења
795
Поени од реакции
702
Мачот се предаваше и преку бугарска телевизиjа и коментаторите беа многу срекни накраjот от победата на Маакедониjа. Во бугарските форуми jа има темата и има само честитки. Браво Македониjа.
 

Belle

A Jedi
Член од
12 април 2009
Мислења
1.006
Поени од реакции
552
Ауууу така им е на тие литванцине шо со потсмев не гледаа цела утакмица и ни се смееа...така им е на крај плачеа и играчи од публика , оној на клупа што беше си се покри неможеше да гледа на крај па така му е...така им е и на полицајцине што од завист не ни дадоа знамето да си го пуштиме ( бтв шо им беше фората, ко затвореници не чуваа).....уффф колку ми се исполни срцево, ми иде сега тамму да им идам и сите да ги гушнам, а и да попарадирам малце со знамето низ литванија :mad:
 

Alan Shearer

Newcastle
Член од
6 јули 2011
Мислења
388
Поени од реакции
136
Па на секунда по 10 мислења се постираат.:D
Toa treba da raduva :D golema euforija e licno jas ocekuvav pobeda cel dena ja zborev :D nekoi me pravea lud ;) ama uste nemozam da se smiram i apce se napiv a poslednite sekundi kako mi bese of lele :D
 
Член од
6 септември 2009
Мислења
2.556
Поени од реакции
867
Игорче затрокира :pos: , а и Владо Илиевски беше јак: Лелееееееее шо напраивме :pos:

Ја него би го предложил за доживотен коментатор на натпреварите од кошаркарската репрезентацијата:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom