Македонија - Исланд 2-0

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
4 јуни 2007
Мислења
2.885
Поени од реакции
189
хахахахах..... Шо може Пандев да научи од Ивановски?
Многу!

Инаку, Јонуз ме изненади пријатно на своите први 2 натпревари со сениорите. Одлична тактика и постава на играчите, конечно нови лица во репрезентацијата од кои ниту еден не е промашен, Георгиевски, Ивановски, Деспотовски се полн погодок!

Илчо Наумовски еден од двигателите на атмосферата во екипата, еден од моите омилени фудбалери, Стојков денеска беше ОК, Пандев се повеќе и повеќе ме разочарува, Шумуликовски се докажа како голем тремаџија, јас како голем анти-талент за фудбал би одиграл подобро од него во такви ситуации пред голот.

Играта денес беше просечна само поради некои поединци, но други поединци како Деспотовски, Ивановски го дигаат нивото!

Сега имаме 7 поени од 6 натпревари, исто и Шкотска ама од 5 натпревари, тие имаат -2 гола разлика, ние -3, значи ни требаат две победи во гости над Шкотска и Норвешка, а Шкотска да изгуби два натпревари, еден од нас и еден од другите преостанати натпревари и се гледаме во Африка. :vozbud:
 
V

Viktoranius

Гостин
Кој има повеке голови дадено????
Пандев.

Али не е тоа тоа, цела игра ја изигра себично, на секој контакт паѓаше, дриблаше а имаше шанса пак на два пати да асистира.

Пандев изиграва ѕвезда, а мислам дека е преценет многу.
 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
Преценет е точно...... Бидејки е најдобриот македонски фудбалер во историјата:smir:
 

CopyOfDeath

Die Die My Darling!!!
Член од
30 ноември 2005
Мислења
4.186
Поени од реакции
48
е веке година време го пцујам пандев али нема везе
едноставно можеме само да жалиме за поразот со исланд и нерешеното со норвешка на домашен терен
али секој поен е злато вреден така да се најдобро
требаше пандев да го извади манесто Стојков
али то је то
 
V

Viktoranius

Гостин
Дарко Панчев е најдобар.

Кога ќе освои Пандев ЛШ тогаш ќе може да конкурира.:)
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
Браво за нашите одлична игра можеа уште некој гол да дадат:helou:
секоја чест значи честитки
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Браво за момците денеска го оставија срцето на теренот,така требаше да се игра до сега и треба да се продолжи така да се игра.

За утакмицата.....сите изиграа на ниво,Наумовски малку се изнапромаши,две чисти шанси кој и слеп можеше да ги погоди.
За Фичо немам зборови,си изигра перфектно,не себичеше во ниеден момент од утакмицата.
Не знам Катанец зошто до сега се правеше слеп и не сакаше да го земе во составот,туку се потпираше во таканаречените најдобри според него.
Ебате слепецот Словенски,црпка невидена......
Фичо го заслужи местото во првиот тим со оваа игра,прв официјален настап за Македонија и оп гол даде.
Пандев се повеке ме разочарува,со неговиот стил на игра ала Марадона и Кристијано Роналдо во едно,сака да ги помине сите играчи,па и голманот за да даде гол.
Па мајку му стара имаш околу тебе уште играчи подај на некој друг,не можеш сам да завршиш акција ебате.
Може слободно да учи од Фичо како да не себичи....:smir:
 
Член од
4 јуни 2007
Мислења
2.885
Поени од реакции
189
Преценет е точно...... Бидејки е најдобриот македонски фудбалер во историјата:smir:
Пандев на последните 3-4 натпревари е КАТАСТРОФА!

Ми е омилен играч од Македонија, навивам за него кога игра во странство, ама да бидеме реални.
 

P-S-G

ЃОРЧЕ НАД СЕ ДРУГО...
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.087
Поени од реакции
20
Браво новајлии , пикажавте како се иигра со срце за земјата . Деспотовски , Ивановски и Георгиевски само си се потврдуваат дека се играчи на кој може да се с,ета сериозно во иднина . П.С. Ако го стаеше Ристиќ наместо Фичо на Јонуз влагање на шамари од терен надвор . Браво Фичо . Се гледаше колку се залагаше на терен и колју имаше желба да постигне гол . Со Норвешка на клупата јас мислам повеќе од сите играчи имаше желба за победа . Браво Мајсторееее , Ѓорче се гордее со тебе :helou:
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
После долго време да бидам задоволен од играта и залагањето. Нека е честита победата и нека се множат. Големо Браво за сите репрезентативци и за публиката.

Филип Ивановски,Звер:)
 

Enis_gv

Dictator.
Член од
17 март 2009
Мислења
353
Поени од реакции
9
Одлична утакмица за нашите...
2-0 е Супер резултат !!
Браво за Деспотовски и Грозданоски...
И тука е Иваноски со својот деби=настап + Гол !!:helou:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom