Македонија - Грција, 3. септември, ЦАРЕВИТЕ ПОБЕДИЈА!!!! (72:58)

Статус
Затворена за нови мислења.

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.145
Поени од реакции
18.172
И се е супер уште да не беше некој ваков коментар
Од: zike
Датум: 05.09.2011 12:55:57

taa poltika sto vmro ja vodi uste malku grcite i vojna ve ni objavat pa barame pala grcija be svesni li ste grujo go koristi imato da opstane na vlast nisto drugo.

Добро бе ММЕ ,една мала добра работа не можит да ни се десит без зачини од типот политика бистрење и солење памет.Очи да си ископате сите такви!Ако некој се препозна во коментарот ,сакам јавно да го исповратам :sick:
 

Max Legend

The black swordsman
Член од
27 септември 2010
Мислења
4.339
Поени од реакции
6.478
И се е супер уште да не беше некој ваков коментар
Од: zike
Датум: 05.09.2011 12:55:57

taa poltika sto vmro ja vodi uste malku grcite i vojna ve ni objavat pa barame pala grcija be svesni li ste grujo go koristi imato da opstane na vlast nisto drugo.

Добро бе ММЕ ,една мала добра работа не можит да ни се десит без зачини од типот политика бистрење и солење памет.Очи да си ископате сите такви!Ако некој се препозна во коментарот ,сакам јавно да го исповратам :sick:
На такви грешки на природата ми доаѓа ова да им го направам.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.442
Поени од реакции
58.528
И се е супер уште да не беше некој ваков коментар
Од: zike
Датум: 05.09.2011 12:55:57

taa poltika sto vmro ja vodi uste malku grcite i vojna ve ni objavat pa barame pala grcija be svesni li ste grujo go koristi imato da opstane na vlast nisto drugo.

Добро бе ММЕ ,една мала добра работа не можит да ни се десит без зачини од типот политика бистрење и солење памет.Очи да си ископате сите такви!Ако некој се препозна во коментарот ,сакам јавно да го исповратам :sick:
Јас кога постирав немаше коментари, тазе беше артиклот... додуша на тој налетав на time.mk иначе имаше и други информации.
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.113
Владата ги награди кошаркарите со по 3.000 евра
„Доколку членовите на репрезентацијата на Република Македонија освојат пласман меѓу првите шест репрезентации на Европското првенство во кошарка, со што се дава можност за пласман на Олимпијадата во Лондон во 2012 година, ќе добијат дополнителна награда од по уште 5000 евра“ најавуваат од Владата.
http://kajgana.com/vladata-gi-nagradi-kosharkarite-so-po-3000-evra
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
Можат и мноооооооогу повеќе да им дадат, они се наши амбасадори а не грдите споменици.

А за пречекот, ќе се слави од аеродром, плоштад..цел ден и цела ноќ исто како да се шампиони во светот :)
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.145
Поени од реакции
18.172
Јас кога постирав немаше коментари, тазе беше артиклот... додуша на тој налетав на time.mk иначе имаше и други информации.
He е фрка,битно веста е добра.А такви коментари...за декор :P
--- надополнето: Sep 6, 2011 6:37 PM ---
Владата ги награди кошаркарите со по 3.000 евра
„Доколку членовите на репрезентацијата на Република Македонија освојат пласман меѓу првите шест репрезентации на Европското првенство во кошарка, со што се дава можност за пласман на Олимпијадата во Лондон во 2012 година, ќе добијат дополнителна награда од по уште 5000 евра“ најавуваат од Владата.
http://kajgana.com/vladata-gi-nagradi-kosharkarite-so-po-3000-evra
Требаше да сецнат некој споменик да ги наградеа со по 100.000 евра секого.Моментално заедно со ракометарите најдобри претставници надвор ни се.Можат Пандев и компанија да учат од нив!
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Ма какви бе 3.000евра споменици треба да се дигнат за сите играчи !
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443



Среда, 07 Септември 2011 21:40

Сподели
78

Споделете ја веста со Вашите пријатели

Член на грчката кошаркарска делегација на Евробаскетото во Литванија во пресрет на дуелот против Македонија се обидел да ги поткупи судиите со цел неговата селекција да ја добие наклонетоста на судиите и да дојде до лесна победа против нашата репрезентација, велат неофицијални непотврдени информации.


Според првичните информации, Гркот се обиде да ги поткупи судиите Лујџи Ламоника од Италија, Дејвид Чембон од Франција и Литванецот Јургис Лауринавициус. Судиите категорично го одбиле овој срамен и низок предлог на членот на грчката кошаркарска делегација, по што случајот го пријавиле во ФИБА.
Светската куќа на кошарката по овие сознанија веднаш го суспендирала членот на грчката делегација и му била одземена акредитацијата, а грчката кошаркарска федерација е казнета со 15 илјади евра.
Да потсетиме, Македонија ја декласираше Грција со 14 поени разлика, а ваквиот срамен потег на Грците излезе на виделина. Оваа понуда на Грција доволно говори за тоа колку нашиот јужен сосед ја посакувал победата во натпреварот на кој Грците беа прегазени и клекнаа пред Македонија.
http://www.kurir.mk/sport/kosarka/41603-Grcite-se-obidele-da-gi-potkupat-sudiite-protiv-Makedonija
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Имам информации дека во план е замена на мечот од споменикот на Александар со кошаркарска топка.
 
Член од
30 јуни 2011
Мислења
322
Поени од реакции
196
Секаде се збори дека тргнале 400,500 наши навивачи,но никој не може со сигурност да каже:)Знае ли некој сигурно?:)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom