Македонија А Супер-лига

Man-ce-ster

fanatic
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.524
Поени од реакции
707
PRE SEASON KUP КЕ ТРАЕ 16 ДЕНА. КЕ СЕ ИГРААТ СИТЕ НАТПРЕВАРИ ВО ЕДНА НЕДЕЛА, ПОЛУФИНАЛЕТО И ФИНАЛЕТО ВТОРАТА НЕДЕЛА.
АЈДЕ СИТЕ ЧЛЕНОВИ НА МАКЕДОНИЈА А СУПЕРЛИГА И ОСТАНАТИТЕ КАНДИДАТИ ДА ЈА ЗАВРШИМЕ ФИФА 2010 СО ЕДНО ЈАКО ДРУЖЕЊЕ.
ПОТРЕБНА Е МАКСИМАЛНА РЕДОВНОСТ ВО ВИКЕНДОТ КОГА КЕ СЕ ОДИГРААТ КУП НАТПРЕВАРИТЕ.
ПРВОПЛАСИРАНИОТ ДОБИВА 30 РЕЈТИНГ ПОЕНИ, ВТОРИОТ ФИНАЛИСТ 20.

--- надополнето ---

 

Man-ce-ster

fanatic
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.524
Поени од реакции
707
ПРИЈАВУВАЊЕТО ОФИЦИЈАЛНО ЗАПОЧНУВА ОД 10.06.2010 ГОД.
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.433
Поени од реакции
9.670
Ајде и официјално нека започнат пријавите за купот со мене.

Значи :
Се пријавувам ! ! !
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.433
Поени од реакции
9.670
Ајдете бе луѓе, што вие што не се пријавувате ????????
 

Man-ce-ster

fanatic
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.524
Поени од реакции
707
ПОРАДИ ЛЕТНИОТ ОДМОР ФИФА PRE SEASON KUP КЕ СЕ ПОМЕСТИ ДО 1 СЕПТЕМВРИ.
 

Daniel.

Juventino per sempre
Член од
18 август 2009
Мислења
620
Поени од реакции
356
Izvinete malku :eek:ftopic: ama:
Daj ako znae nekoj kazete mi od kade mozam da najdam patch za squad update na fifa 08 i kako treba da go instaliram.
Znae nekoj?
Ako nekoj znae pisete ovde ili pisete mi poraka(privatna ili na profil, seedno)
Fala odnapred
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
5.346
Поени од реакции
6.417
sakam da se prijavam za predsezonata moze poke informacii..fala
 
Член од
21 јуни 2010
Мислења
192
Поени од реакции
13
ПОРАДИ ЛЕТНИОТ ОДМОР ФИФА PRE SEASON KUP КЕ СЕ ПОМЕСТИ ДО 1 СЕПТЕМВРИ.
Тоа е одлична идеја, бидејќи тој шо ќе биде на одмор нема да го одигра својот натпревар и ќе изгуби службена!!! Инаку според мене би можел да се премести и до 1 Август!!! АААА азборавив најглавно СЕ ПРИЈАВУВАМ!!!:vozbud:
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.433
Поени од реакции
9.670
Тоа е одлична идеја, бидејќи тој шо ќе биде на одмор нема да го одигра својот натпревар и ќе изгуби службена!!! Инаку според мене би можел да се премести и до 1 Август!!! АААА азборавив најглавно СЕ ПРИЈАВУВАМ!!!:vozbud:
Не бе кој 1 Август. Убо си е од септември. Август уште траат одморите :)

--- надополнето ---

sakam da se prijavam za predsezonata moze poke informacii..fala
Рано е друже за пријавување ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom