Македонија А Супер-лига

Man-ce-ster

fanatic
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.524
Поени од реакции
707
РАСПОРЕД ЗА 5 и 6 КОЛОМАКЕДОНИЈА А СУПЕРЛИГА ФИФА 2010
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
вака заличи на нешто

два супер тешки дуели, ова е вистински момент да се покажам :helou:
 

Man-ce-ster

fanatic
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.524
Поени од реакции
707


КУП НА МАКЕДОНИЈА Е СОСТАВЕН ДЕЛ ОД МАКЕДОНИЈА А СУПЕРЛИГА.
КЕ СЕ ИГРА СИСТЕМ НА ЕЛИМИНАЦИИ СО ПО ДВА НАТПРЕВАРА И КЕ СЕ РАЧУНА ГОЛ ВО ГОСТИ.
ДВОЈКИТЕ ЗА КУП НА МАКЕДОНИЈА КЕ СЕ ФОРМИРААТ ПО ЗАВРШУВАЊЕТО НА 5 и 6 КОЛО, ТАКА ШТО ПРВИОТ НА ТАБЕЛА ИГРА СО ДЕСЕТИОТ, ВТОРИОТ СО ДЕВЕТИОТ и тн.

ПОСЛЕДНИОТ НА ТАБЕЛА (што ке биде по завршувањето на 6-то коло) НЕ ИГРА ВО КУП НА МАКЕДОНИЈА.
НАТПРЕВАРИТЕ ЗАПОЧНУВААТ ОД 26.11.2009 И КЕ СЕ ИГРА СЕКОЈ ВИКЕНД ПО ЕДЕН НАТПРЕВАР заедно со натпреварите од лига.
НАТПРЕВАРИТЕ ОД КУП НА МАКЕДОНИЈА КЕ МОЖАТ ДА СЕ ИГРААТ ОД ЧЕТВРТОК ДО НЕДЕЛА - ЕДЕН ДЕН ПОВЕЌЕ ПРОСТОР ЗА ОДИГРУВАЊЕ НА ЕДЕН КУП НАТПРЕВАР.
 
Член од
8 февруари 2009
Мислења
3.833
Поени од реакции
1.325
Занимливо--- Интересно.... :):):) браво за организацијата на Тише и МАН-ЧЕ-СТЕР :smir:
 

Tise_MKD

Sir Tishe_MKD
Член од
11 февруари 2009
Мислења
931
Поени од реакции
11
Momentalno tesko da se prijavis za vo ligata ali moze nekako da te vklopime vo kupot pa dokolku si uspesen i stignes do polufinale ili finale bi mozele nekako da te vklopime i vo ligata :)
 

ViktorRedDEvil

Red Army
Член од
10 октомври 2009
Мислења
383
Поени од реакции
8
sakam da se prijavam za igranje
Ke treba da pocekas da zavrsi ligata pa potoa imas sansi da vlezes na mestoto na onie sto ke ispadnat od ligata.Moja idea do organizatorot neka ima vo prvata liga 10 ekipi po zavrsuvanjeto na sezonata a ako ima novi prijaveni neka se formira vtora liga pa da ima ispaganje i taka.Inace onie sto ke ispadnat kade ke igraat i kolku ke ostanat vo ligata?
 

Man-ce-ster

fanatic
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.524
Поени од реакции
707
sakam da se prijavam za igranje
Прво влези во мрежа - Macedonia B1
pass - 0000

Биди редовен 2 недели, па ке видиме за куп, а за лига ако си редовен ке играш во PLAY OUT натпреварите кои ке започнат некаде крај на декември - почеток на јануари.
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
хехе добра идеја со купов, ако остане вака при завршување на 5-6 коло со Новица ќе се вкрстам :helou:
 
Член од
8 февруари 2009
Мислења
3.833
Поени од реакции
1.325
Поради новоимента лига ... корисниците и играчите нека влезат во оваа мрежа---

Network --- Macedonia A Superleague
Password -- 0000
 
Член од
8 февруари 2009
Мислења
3.833
Поени од реакции
1.325
Баже и Олитеа јас сум уклучен после 17:00 па не знам до колку вероватно до кај 18:00-19:00.....
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
има време, цел викенд е пред нас :icon_lol:
сеа сум слободен ќе играме уживај..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom