Маици: Македонец до коска - на штандовите на МЦИ

Член од
13 октомври 2007
Мислења
3.175
Поени од реакции
434
Мора да им се прај конкуренција,убави пари направија.Новото мото ќе биде МАКЕДОНЕЦ ДО СРЖ!Сепак жално е кога некој профитира на патриотизмот.
После ке се чуди некој дека си љубоморен на Миле.Ти си од таа сорта на луѓе кои солзи леат за тоа што отишло во кенев после страчка.Нека профитира кој колку сака на ваква работа , и алал да им се парите , кои искрено и не се многу па макар и евро да кошта една маица. Тебе да ти текнеше да купиш гуми за пливање по 10 центи кинески ,ке ќареше многу пари кога се исподавија овците во мариово , ама јеби га не ти текна:toe:
 

Ѕвер

Перфекционист
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.223
Поени од реакции
28
Деновиве ќе се снабдам со една маица.:helou:
 

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.433
Мора да им се прај конкуренција,убави пари направија.Новото мото ќе биде МАКЕДОНЕЦ ДО СРЖ!Сепак жално е кога некој профитира на патриотизмот.
Капитализам е бре братче , снаџи се па живи. Или ти е криво што тебе не ти текнало. Од љубов и патриотизам само не се живее. секоја чест на кој му текнало. алал да ви се парите само паметно трошете ги, немој да ги валнете на комаро и курви.:pos2:
И зашто уствари да не биде ова комерцијално??? на некој му текнало, се нагажирал, рекламирал....бравос бравос.
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
Јас дса си резервирам една од црните... некое од најмалите бројчиња...
е сега за земање или наредна недела ке дојдам ск или Зевсус ако иде накај гв нека ми ја смлкне
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.340
Поени од реакции
21.838
Во Кичево ќе се продаваат овие маички?
Супер се и 250МКД е многу фер цена, нема што.
 
P

Princ

Гостин
Околу 200 денари е маица со толкава количина на принт, за големи количини (преку 1000).
Ти ABC ептен курназ. Да ми простиш, колеги сме и двајцата, ама пак не можам да сватам како можеш само да треснеш нешто и да те снема повторно да реплицираш. Ти рече дека 1 евро е маица. Зевсус рече дека ќе купи 1000 парчиња и ќе ти ги плати по 2.5 евра од парче, ако ги исполнуваат овие предуслови
црвени,произведени во Македонија,100% памук,добра обработка и со три штампи напред,една на рамото и една на грбот.
Ќе биде бизнисот?
 
А

Ајсшутер

Гостин
Нема Велешани на форумов многу така да тешка идејата за купување маичка иначе би купил,ако има велешани нека пишат тука па да е договориме.
 
Член од
29 февруари 2008
Мислења
370
Поени од реакции
13
Дечки абе кај у Ск да најдам ваква маица? Малце сум си торко јас :kesa:
 

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
250 premija e, во другите продавници за Македонски работи кај нас се по 350-400 о.0
 
Член од
1 декември 2007
Мислења
39
Поени од реакции
0
Ај подетално кај се купуваат маичкиве во Велес оти стварно се кул и сакам да си земам.
 
N

n/a

Гостин
Нема Велешани на форумов многу така да тешка идејата за купување маичка иначе би купил,ако има велешани нека пишат тука па да е договориме.
Ај подетално кај се купуваат маичкиве во Велес оти стварно се кул и сакам да си земам.
Штандот им е некаде по центар.
Во Велес има веќе маички и тоа во сите величини.
Јавете се на овој број и договорете се кога и каде да ви бидат доставени:
071 669 226
 
N

n/a

Гостин
Во Кичево ќе се продаваат овие маички?
Супер се и 250МКД е многу фер цена, нема што.
У Кичево... за цел срам :kesa:-немаме наш штанд за собирање потписи.
Мада многу би сакал лично да дојдам на два дена,затоа што ги почитувам кичевци.

До тогаш,остави на привате тел.број,величина(размер) и колку комада и веќе во понеделник ќе ти бидат испорачани. :wink:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom