Маици: Македонец до коска - на штандовите на МЦИ

Член од
2 октомври 2007
Мислења
19
Поени од реакции
0
Зевсус, друже, има ли некаде у Тиквешијата од маичките, у Неготино, па макар и у Кавадарци, ќе скокнам и до таму блиску ми е, а и да се потпишиме на петицијата, да не се акам по жештините низ Македонијава
 
Член од
27 мај 2008
Мислења
1.025
Поени од реакции
41
овие дена ќе одиме Прилеп да си ги земиме маиците кои си ги порачавме
фала МЦИ
 
N

n/a

Гостин
Вчера си дојдов дома кај 20:00 и кога поминував кај центарот не видов кај продаваат,може не седат до 20:00 али денеска,ке наминам :smir:
Види ја сликата и ти би требало да знаеш кај е тоа место,јас жими се не знам:
http://www.milenko.com.mk/forum/forum_posts.asp?TID=1342&PN=63

 
N

n/a

Гостин
Зевсус, друже, има ли некаде у Тиквешијата од маичките, у Неготино, па макар и у Кавадарци, ќе скокнам и до таму блиску ми е, а и да се потпишиме на петицијата, да не се акам по жештините низ Македонијава
До Петок ќе има.:wink:
 
Член од
9 октомври 2007
Мислења
1.126
Поени од реакции
24
А, може да се исштампаат ознаките и на гаќи ( долен веш) . Сакам да бидам македонски патриот и ноќе, а не само дење.
 
N

n/a

Гостин
А, може да се исштампаат ознаките и на гаќи ( долен веш) . Сакам да бидам македонски патриот и ноќе, а не само дење.
Ти појави се да ти `земам мерка`....
И на глава дури ако сакаш ќе ти иштампам,нема проблем.
 
Член од
31 јули 2007
Мислења
1.580
Поени од реакции
39
Ја денеска се добавив до маица, само фиктивно:) ми купија у скопје... ко ќе си дојдам мк ќе ја сефтосам :)
 
Член од
9 октомври 2007
Мислења
1.126
Поени од реакции
24
Ти појави се да ти `земам мерка`....
И на глава дури ако сакаш ќе ти иштампам,нема проблем.
Ти тоа официјално земаш мерка ( мислам платен си за тоа), или така волонтерски. Прашувам, зошто во овој општествен систем- време е пара. А, ако си официјален ( овластен), да прозбориш кај шефовите да ни ги покачат платите. Мали се брате.:wink:
 

karan

бивш поет, плукач, вљубеник во слободата
Член од
31 мај 2006
Мислења
3.595
Поени од реакции
2.719
Абе ти си бил сериозно болен.
Ти се свртело од српско колО, па сега реши да слушаш само бугарски завивачки.
Ако ти се повраќа, поврати Викторе, не туку ја тупи.
 
А

Ајсшутер

Гостин
Член од
14 март 2008
Мислења
574
Поени од реакции
14
од мене ќе добие поклон една ваква маичка, кој ќе дојде пред канцеларијата за врски на грците во Скопје, и пред главната им порта, на сет глас ќе вика “грците се педери“ и “ова е Македонија“ во рок од 5 минути...
 

Станоја

The Patriot
Член од
31 јануари 2008
Мислења
1.322
Поени од реакции
29
Ај некоја маица нафрлете и накај Кичево,да му се сневиди...
 
А

Ајсшутер

Гостин
од мене ќе добие поклон една ваква маичка, кој ќе дојде пред канцеларијата за врски на грците во Скопје, и пред главната им порта, на сет глас ќе вика “грците се педери“ и “ова е Македонија“ во рок од 5 минути...
Ја ке викам и без да ми даеш,само да доам у Скопје
 

Kajgana Shop

На врв Bottom