Мажите прашуваат, жените одговараат

Член од
20 септември 2007
Мислења
50
Поени од реакции
0
:pos:
А си помислила некогаш дека можеби твојот иден сопруг може нема да се согласи со ваква варијанта? Или сметаш дека спалната соба е место за кое што само ти одлучуваш? Сама ке спиеш таму?
САМА во спална соба??????:vozbud: СКРАЈА ДА Е.............!
А зошто да не се согласи мојот иден сопруг на такво нешто?!Ти не би сакал со сопругата да спиеш(и поминуваш добар дел од денот) на црвен или евентуално црн сатен?:) -
Кој не сака нешто вакво нека крене два прста...........:pos:
 
С

Сатори

Гостин
[MkD]Scout;886911 напиша:
Зошто мора се да се врти околу вас?
Затоа што како човечки суштества имаме потреба од внимание, сакаме некој да не мази и да не пази и да не третира како принцези, затоа!:pipi:
 
Член од
8 април 2007
Мислења
725
Поени од реакции
6
[MkD]Scout;886911 напиша:
Зошто мора се да се врти околу вас?
А зошто да не? Да и ја се сложувам со постот над мене дека ни треба внимание, така се чувствуваме заштитени и срекни :back:
 

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
Dali jogirate ili nesto slicno? Oti povekete devojki sto gi znam, najdobriot sport im e ogovaranjeto :)
Порано одев на вежбање, ама го запоставив. Зошто? Не знам. Одев и на ракомет едно 5-6 години, ама и то пропадна во вода, се распадна тимот.
А то со оговарањето..Даај бе, вие машките некогаш сте полоши од нас.
Еднаш се најдов во машко друштво..БОЖЕЕЕЕ, БЕТЕР СТЕ!:)

[MkD]Scout;886911 напиша:
Зошто мора се да се врти околу вас?
Затоа што сакаме повеќе внимание, заштита и грижа.:)И одговорите над мене се доволни:):salut:
 

BuSarCe

See My Profile
Член од
4 август 2007
Мислења
1.726
Поени од реакции
33
кога ќе добиете корпи,плачете,сечете вени,пиете лексилиумчиња или веднаш наоѓате утеха во некое друго машко?онака прашувам зашто повеќето ги применуваат овие работи.ги има и оние кои се издржливи и го имаат сватено животот таков каков што е. Али останатите???
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
кога ќе добиете корпи,плачете,сечете вени,пиете лексилиумчиња или веднаш наоѓате утеха во некое друго машко?онака прашувам зашто повеќето ги применуваат овие работи.ги има и оние кои се издржливи и го имаат сватено животот таков каков што е. Али останатите???
Па ако добијам корпа се разбира дека ќе ми биде тешко,ама па сега да се трескам од земја и да сечам вени и да кубам коси е нелогично и е нешто што никогаш нема да ми се случи!
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
кога ќе добиете корпи,плачете,сечете вени,пиете лексилиумчиња или веднаш наоѓате утеха во некое друго машко?онака прашувам зашто повеќето ги применуваат овие работи.ги има и оние кои се издржливи и го имаат сватено животот таков каков што е. Али останатите???
Прво ќе се осигурам дали не би била одбиена,а после превземам иницијатива...
А и да ме корпоса,он губи...:pipi:
 

Slatka mala

*** unique ***
Член од
10 јули 2007
Мислења
652
Поени од реакции
2
кога ќе добиете корпи,плачете,сечете вени,пиете лексилиумчиња или веднаш наоѓате утеха во некое друго машко?онака прашувам зашто повеќето ги применуваат овие работи.ги има и оние кои се издржливи и го имаат сватено животот таков каков што е. Али останатите???
Речиси никогаш не почнувам прва, па со оглед на тоа шансите да добијам корпа се минимални, ако не и никакви.
Но, ако веќе добијам корпа сигурно дека ќе се запрашам кој е проблемот поради кој сум ја добила, но сигурно дека нема да паѓам во депресии. Како па тој да е единствен. Всушност со самото тоа што ќе ме одбие ми дава на знаење колку е празен во главата, штом одбива таква како мене (леле нарцисоидност).
 
Член од
8 април 2007
Мислења
725
Поени од реакции
6
кога ќе добиете корпи,плачете,сечете вени,пиете лексилиумчиња или веднаш наоѓате утеха во некое друго машко?онака прашувам зашто повеќето ги применуваат овие работи.ги има и оние кои се издржливи и го имаат сватено животот таков каков што е. Али останатите???
Ја искрено, паѓам во депресија, пошто сум таква. Просто и едноставно е..тешко ми е кога некој толку многу го сакаш и би направила се за него, а он те третира како да не постоиш во неговиот живот. Практично не ми се случило, ама туак беше негде на некоја неизвесна граница. Иначе си плачам онака сама в соба, али како што и постирав на другите теми за депресија, многу брзо ми поминува, така да нема од тоа корнење коси и мавање у ѕид условно кажано. Лајф гоус он !:pipi:
 
Член од
8 април 2007
Мислења
725
Поени од реакции
6
Cindy Lauper - Girls Just Wanna Have Fun.

Девојките сакаат само забава ??? :) Како вие се забавувате

Е па и ти сега...ние девојките сме толлу специфични што сакаме многу работи во животот а не само забава..лол. Шала на страна.
Имам многу убави моменти кога да не речам ептем ми било супер забавно. Како на пример, откривање на некои непознати нешта кои подоцна стануваат познати (да наведам...јавање на коњ или испитување на морскиот и подводен свет), многу непроспани ноќи со друштво и гитари, ноќе под ведро небо на плажа, многу забави по дискотеки. Забавно ми беше секој ден да киснам во три исти кафичи да ги гледам луѓето наоколу и да се смеам со другарки ми за некои и не толку битни работи, онака само зезања. Истоа така, собирање на цело друштво и прекрасните викенди во викендичките на планина, па кафиња низ дома и тоа...Супер живот :pipi:
 

[MkD]Scout

~Fade to Black~
Член од
28 јануари 2007
Мислења
1.485
Поени од реакции
9
Што значи фразата: Не сакам дечко во моментов? (после 29837492834792873 месеци врска...)
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
[MkD]Scout;888476 напиша:
Што значи фразата: Не сакам дечко во моментов? (после 29837492834792873 месеци врска...)
Скаут познато е тоа дека тоа е еуфемистичка варијанта на не ми се допаѓаш или пак разочарана сум пошот знам дека можам поубав и попаметен дечко да си фатам од тебе.

Него ме интересира дали ви паѓа во очи и ви е битно ако некој има широки или тесни раменици?
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Него ме интересира дали ви паѓа во очи и ви е битно ако некој има широки или тесни раменици?
Хм...знаеш дека никад не сум заприметила некој какви раменици има?
 

Mandy

~Carpe florem~
Член од
26 февруари 2006
Мислења
1.578
Поени од реакции
23
Него ме интересира дали ви паѓа во очи и ви е битно ако некој има широки или тесни раменици?
Па у принцип тешко е да се промаши тип со тесни раменици или некој со слизнати(ко да нема)...ама мислам дека не е пресудно,мене барем не ми е нешто ПРЕмногу битно...
У секој случај никоја не би погледнала на другата страна ако помине некој со широки раменици,така помажествен:baeh::pipi:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom