Мажите прашуваат, жените одговараат

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
што разговори сакате?за комуникација?
веднаш да ве прашуваат дали имате дечко за да се почне комуникацијата,или што учите.:)
Нормални секојдневни муабети,да не биде некој напнат муабет,онака.И само да не биде разговорот во овој правец...
-Имаш дечко?
- Не.
-Зашто?

Леле кога ќе ми го постават тоа зашто ми се превртуваат црева и ми се ствара инстант одбивност.
 
Член од
8 април 2007
Мислења
725
Поени од реакции
6
Прекинувате некое важно пријателство, како ке го проживеете, тој прекин на коминикацијата, мегу вас и тој ???
Најпрво реакцијата и како ке го поднесам тоа зависи од блискоста со таа личност и каква значајна улога играла тој/таа во мојот живот.
Мразам вакви караници и фала богу досега не ми се случило ваво нешто, ама да би, тогаш напрво би ја пртеиспитала ситацијата, ако се најдам крива, знам да одам и да се извинам, не сум од оние кои го креваат носот, па сега се скаравме - ја сум кривата и се праам на мутава демек тој/таа бил/а. Ако веке тој цовек ептем ме повредил (тој/таа е кривиот) во оваа ситиација, ништо не би направила, не би се карала веке со него/неа. Едноставно е - го/ја бришам од листата на постоечки луѓе околу мене, не контактирам воопшто повее никогаш. Ако таа личност ми била блиска, сигурно ке има посследици кај мене, ке бидам разоцарана, што со некоја непромислена грешка се растурило важно пријателство ама тоа е тоа, животот ке си тече понатамум, со сите оние другите кои ги сакам, кои ми се важни и кои ми се вистински другари/ки. :pipi:
 

Ashley

بين الحياة والموت
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.043
Поени од реакции
35
Koga eden den ke se omazite... Kako planirate da go uredite vasiot nov dom? Ke stavate luster vo boja? Kako ke izgleda vasata spalna soba =))
Спалната соба може со некоја комбинација од црно-црвена боја. Лустер секако црвен ќе е :)

Прекинувате некое важно пријателство, како ке го проживеете, тој прекин на коминикацијата, мегу вас и тој???
Зависи поради што прекинало пријателството. Ретко прекинувам пријателство, па затоа не ми е баш едноставно кога дојде до тоа.
Ако сум прекинала поради некоја глупа причина тогаш многу ми е криво и ќе гледам да ги расчистам работите за да не остане како што е. Но има некои љутковци кои се љутат за секакви ситници е тогаш веќе неможам и оставам како што е. Како ќе преживеам? Веројатно ќе си купам чоколади, кои ќе ми ја засладуваат тажната душа :)
А доколку личноста ми погрешила многу нешто и едноставно веќе не сакам со неа да комуницирам тогаш среќна сум што прекинало тоа пријателство.
што разговори сакате?за комуникација?
веднаш да ве прашуваат дали имате дечко за да се почне комуникацијата,или што учите.:)
Сите теми за разговори ги сакам, само да се искрени и спонтани.
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Gledate li crtani filmovi, koj vi e omilen, zosto? :yupi:
Гледам цртани кога имам време, значи ретко, го обожавам Dexter's Laboratory и неговата сестра, после Simpsons, Томи и Џери обавезно:pos2:
Koga eden den ke se omazite... Kako planirate da go uredite vasiot nov dom? Ke stavate luster vo boja? Kako ke izgleda vasata spalna soba =))
Домот ќе ми биде уреден така да се ми е на дофат:pos2: обавезно светли бои, ма одредени места потемни за да не биде монотоно, сепак де е едноставно пред се. Лустер? Паа од кај да знам за лустер:pos2: , а спалната соба хмм да преовладува хармонија, мир, поѓто во таа соба се одмараш, спиеш. Светла нијанса и таму или крем.:toe: Ама колку е рано денес мислам тоа, а утре друго:helou:
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
што разговори сакате?за комуникација?
веднаш да ве прашуваат дали имате дечко за да се почне комуникацијата,или што учите.:)
Се` може да биде тема за муабет доколку е правилно и спонтано поврзано со дотогашниот тек на муабетот.Мразам онака,само набапкани прашања ко да ме привеле у станица,и одма прекинувам муабет и си одам.
 
Член од
8 април 2007
Мислења
725
Поени од реакции
6
Оф топик - А кај е темата жените прашуваат мажите одговарат??
 

Potato

Cold hearted
Член од
18 мај 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
86
ANgelce... page 2,3 ... ne ste aktivni, tipicno za zenite =))

Dali ponekogas koga gi gledate poznatite dzvezdi na televizija, ste posakale da ste na nivno mesto? Sto bi izmenile dokolku ste vie " dzvezdi "?
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
ANgelce... page 2,3 ... ne ste aktivni, tipicno za zenite =))

Dali ponekogas koga gi gledate poznatite dzvezdi na televizija, ste posakale da ste na nivno mesto? Sto bi izmenile dokolku ste vie " dzvezdi "?
Не,не би сакала да бидам позната или да се менувам со нив,затоа што не сакам да отидам во ВЦ и тоа утре во сите весници да го има.Сакам да си уживам.На пример би се сменила на еден - два саати да можам,чисто колку да видам како е чувството,али не би сакала постојано да бидам позната.
Што би сменила?Ништо.И на нив не им е лесно да го живеат тој живот,а на нас обичните луѓе лесно ни е да критикуваме и да кажуваме што би смениле,а што не,затоа што не знаеме како е да се биде под таков притисок.
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Dali ponekogas koga gi gledate poznatite dzvezdi na televizija, ste posakale da ste na nivno mesto? Sto bi izmenile dokolku ste vie " dzvezdi "?
Да...како мала многу сакав да бидам Ариел,Заспаната убавица,Пепелашка:pos::pos:
Нема некој што во некоја ситуација не рекол "Леле,сакам да сум како оваа/овој",па ни јас.
Ама таквиот живот воопшто не е лесен,а не ни сакам толкаво форсирање и експонирање...не е се` така розево како што го прикажуваат,така да...си го сакам ова што ми го дал Господ:)
 
Член од
8 април 2007
Мислења
725
Поени од реакции
6
ANgelce... page 2,3 ... ne ste aktivni, tipicno za zenite =))

Dali ponekogas koga gi gledate poznatite dzvezdi na televizija, ste posakale da ste na nivno mesto? Sto bi izmenile dokolku ste vie " dzvezdi "?
Их ја па реков сте ја избришле.
Иначе никогаш не сум ни размислувала на тема да бидам селебити а не пак да сум посакала. Не сакам дефинитивно, водат мн напорен и стресен живот, немаат своја интима, неможат да уживаат додека пијат кафе или се сунчаат на плажа пошто папараците неуморно си работаат...Единствено шо сум посакала кога ке ги гледам (посебно манекенките), да бидам слаба ко нив, пошто патам од комплес Ниже Вриједности, со би рекол татко ми :pos2:
 
Член од
8 април 2007
Мислења
725
Поени од реакции
6

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
Cindy Lauper - Girls Just Wanna Have Fun.

Девојките сакаат само забава ??? :) Како вие се забавувате
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Cindy Lauper - Girls Just Wanna Have Fun.

Девојките сакаат само забава ??? :) Како вие се забавувате
Фала Богу дека сакам забава,ама не ми се врти само животот околу тоа.
Како се забавувам?Во зависност од расположението.Дефитивно најубаво си поминувам кога сум кај некоја другарка дома или кога ќе дојде друштво кај мене,па се зафркаваме,се глупираме.
Сакам да отидам и во дискотека,ама не сум баш и некој голем љубител на дискотеки,така да не ми е тоа најдобар начин за забавување.
Кога ќе седнеме на кафе,па малце муабет,малце оговарање,кој со кого,зашто како и така...:a.a:
 

Potato

Cold hearted
Член од
18 мај 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
86
Dali jogirate ili nesto slicno? Oti povekete devojki sto gi znam, najdobriot sport im e ogovaranjeto :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom