Мажите прашуваат, жените одговараат

Emma

Supergirl.
Член од
7 јуни 2006
Мислења
3.045
Поени од реакции
157
Него ме интересира дали ви паѓа во очи и ви е битно ако некој има широки или тесни раменици?
За паѓање во очи - паѓа, да, ама не е и првото нешто што ќе го забележам.
Дали е битно... Не. Иако широки раменици ми делуваат далеку попривлечно, воопшто не е пресудно.
 

Slatka mala

*** unique ***
Член од
10 јули 2007
Мислења
652
Поени од реакции
2
Него ме интересира дали ви паѓа во очи и ви е битно ако некој има широки или тесни раменици?
Широките раменици ми се многу попривлечни, особено ако има и мускулче подоле мх...мх....е сега не де билдери, таквите па одвратни ми се. Онака умерено
 
Член од
4 февруари 2007
Мислења
1.640
Поени од реакции
16
кога ќе добиете корпи,плачете,сечете вени,пиете лексилиумчиња или веднаш наоѓате утеха во некое друго машко?онака прашувам зашто повеќето ги применуваат овие работи.ги има и оние кои се издржливи и го имаат сватено животот таков каков што е. Али останатите???
Ништо од тоа.Ми даде корпа ми даде,нема да умираме сеа.Си го прифаќам тоа најнормално пошо може не му се свиѓам на човекот.:helou:
 
Член од
4 февруари 2007
Мислења
1.640
Поени од реакции
16
што разговори сакате?за комуникација?
веднаш да ве прашуваат дали имате дечко за да се почне комуникацијата,или што учите.:)
Сакам се да почне на заебанција.Тоа за дечковци и за школо сите го зборат така да е здосадено...сакам нешо поинакво и по инТЕРесанТно:pipi:
 
С

Сатори

Гостин
[MkD]Scout;888476 напиша:
Што значи фразата: Не сакам дечко во моментов? (после 29837492834792873 месеци врска...)
Тоа значи упм остави ме на мира сакам слобода!
 
Член од
8 април 2007
Мислења
725
Поени од реакции
6
Него ме интересира дали ви паѓа во очи и ви е битно ако некој има широки или тесни раменици?
Па сметајки го фактот дека отсекогаш спортистите ми се слабост :vozbud: го приметувам тоа, али не е пресудно да речиме да го одбијам само заради тоа што има тесни раменици. Не би ми сметало воопшто..
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
Како треба машкото да се обиде, и како да пристапи до вас, за да го добие вашиот број од мобилниот или од дома ?
 

Вампирката

Well, I tried to say there's nothing wrong with me
Член од
20 мај 2006
Мислења
3.819
Поени од реакции
95
кога ќе добиете корпи,плачете,сечете вени,пиете лексилиумчиња или веднаш наоѓате утеха во некое друго машко?онака прашувам зашто повеќето ги применуваат овие работи.ги има и оние кои се издржливи и го имаат сватено животот таков каков што е. Али останатите???
јас не сум една од тие што сече вени и плаче и се треска од земја итн.Зашто да се ресам од земја заради една корпа...ништо си продолжувам понатамо онака :toe:
 

Вампирката

Well, I tried to say there's nothing wrong with me
Член од
20 мај 2006
Мислења
3.819
Поени од реакции
95
[MkD]Scout;888476 напиша:
Што значи фразата: Не сакам дечко во моментов? (после 29837492834792873 месеци врска...)
сакам време сама за себе...и сакам да сум слободна и не ме замарај...
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Како треба машкото да се обиде, и како да пристапи до вас, за да го добие вашиот број од мобилниот или од дома ?
Не е потребен посебен пристап за да го добие мобилниот, доволно е да сакам и јас да излезам/контактирам со него.:)

А домашен не давам ако не сум во врска. Јебига, не сакам секој да ми се јавува дома.:)
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Како треба машкото да се обиде, и како да пристапи до вас, за да го добие вашиот број од мобилниот или од дома ?
Ако јас сум желна да му го дадам бројот од мобилниот,не треба премногу да ме фрапира,а домашниот...е богами ќе треба да си го заслужи.:)
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
[MkD]Scout;888476 напиша:
Што значи фразата: Не сакам дечко во моментов? (после 29837492834792873 месеци врска...)
Во моментот мисли дека и треба слобода,дека не и е потребен оној на кој му го кажува тоа,најфин начин за крај.Ако тоа го побара некоја,дајте и целосна слобода,дајте и филтер,не ја замарајте со муабети со телефони,со цимолења.Ослободете ја во буквална смисла.
Или ќе се врати или ќе си фати друг поинтересен за неа:) Важно 50% од шансите остануваат.
 

зунза

Модератор
Член од
27 јануари 2006
Мислења
3.301
Поени од реакции
59
Како треба машкото да се обиде, и како да пристапи до вас, за да го добие вашиот број од мобилниот или од дома ?
Се се врти околу моментот на дешавање.
Не е потребна филозофија,не се потребни пристапи,едноставно уз муабет можеш да го извлечеш и со некоја „наивна’’ причина. :)
А за домашен е веќе посериозно. За домашен чекаш да видиш како се одвиваат работите, па после ако треба таа сама ќе ти го даде. :)
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
Koја е вашата недоживеана сексуална фантазија ??? :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom