Мажите прашуваат, жените одговараат

Член од
11 септември 2007
Мислења
188
Поени од реакции
10
Зошто 90% од девојките,кога ке видат некоја убава девојка викаат,ај види ја дрољана?
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Зошто 90% од девојките,кога ке видат некоја убава девојка викаат,ај види ја дрољана?
Ljubomora...:toe:
Ima takvi napateni,isfrustrirani,iskompleksirani zencinja,na koi im doagja ubavo da dusickata koa ke kazat nekoj nevkusen komentar za nekoja kade-kade bolje od niv.
Procitav deka grupa na TAKVI (pogore navedeni) sustestva,se sobrale i pratile na intenzivna nega devojka koja imala ubavina 100 pati poveke od niv zaedno i po koja seknuvale skoro site maski od skoloto...pusta ljubomora sto pravi znaci...:tapp:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Зошто 90% од девојките,кога ке видат некоја убава девојка викаат,ај види ја дрољана?
Затоа што имаат некој проблем во главата.Башка што се љубоморни.Едноставно не сакаат да признаат дека девојката е убава,па мора да ја наречат со погрдни зборови,за да направат да се чувствуваат они убаво.Бог да чува и да брани.
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Во кого имате повеќе доверба во женско или во машко?
Во машко,зашто женско може да ти се прави блиска и да ти го одглуми цело пријателство и на крај да ти забие нож во грб,додека кај машките...сметам дека не се замараат со глумење,со лажни пријателства,кога се дружат со некој...е искрено и вистинско и нема да го/ја предадат пријателот/пријателката ноу метр уат.
Машките се каде-каде подобри пријатели,генерално земено.Никогаш не би се скарале со другар за женска,туку и двајцата ќе ја баталат зашто не ја сметаат дека е толку битна за да си го уништат пријателството,додека женските се во состојба да се испоколат з едно машко...:toe:
 

MoNa`

Do you believe in perfection ?
Член од
18 април 2006
Мислења
1.702
Поени од реакции
6
Зошто 90% од девојките,кога ке видат некоја убава девојка викаат,ај види ја дрољана?
Љубомора.Им смета ако друга е поубава од нив,мора да најдат погрдни зборови за неа за да ги смират своите чувства.
 

[MkD]Scout

~Fade to Black~
Член од
28 јануари 2007
Мислења
1.485
Поени од реакции
9
Во машко,зашто женско може да ти се прави блиска и да ти го одглуми цело пријателство и на крај да ти забие нож во грб,додека кај машките...сметам дека не се замараат со глумење,со лажни пријателства,кога се дружат со некој...е искрено и вистинско и нема да го/ја предадат пријателот/пријателката ноу метр уат.
Машките се каде-каде подобри пријатели,генерално земено.Никогаш не би се скарале со другар за женска,туку и двајцата ќе ја баталат зашто не ја сметаат дека е толку битна за да си го уништат пријателството,додека женските се во состојба да се испоколат з едно машко...:toe:
УАУ ... ако генерализираш , тогаш можеш и лошата страна на машките да ја кажеш.. Дека во последно време се случува многу обратно , машките за да ја фатат таа што им се допаѓа (а воедно и на нивните најдобри другари) се користат со се за да ја освојат. Пример , Еј Х збореше за тебе ова , она ти не треба да му веруваш и такви муабети. А вистината е дека тој сирот ни збор не кажал.
А како пријатели , сепак мислам како тебе. Дека машкото може да биде поголем пријател со девојче одколку женско-женско.. ОД искуство сум заклучил.
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
[MkD]Scout;891383 напиша:
УАУ ... ако генерализираш , тогаш можеш и лошата страна на машките да ја кажеш.. Дека во последно време се случува многу обратно , машките за да ја фатат таа што им се допаѓа (а воедно и на нивните најдобри другари) се користат со се за да ја освојат. Пример , Еј Х збореше за тебе ова , она ти не треба да му веруваш и такви муабети. А вистината е дека тој сирот ни збор не кажал.
А како пријатели , сепак мислам како тебе. Дека машкото може да биде поголем пријател со девојче одколку женско-женско.. ОД искуство сум заклучил.
Добро,и кај машките има вакви испади,ама генерално земено,кај машките се многу...мноооогу поретки отколку кај женските,зашто меѓу нас има каде-каде женски што знаат да бидат болно љубоморни и завидливи,а кај машките ретка е ваквата љубомора...:smir:

И јас исто,затоа можам со сигурност да го потврдам мојот одговор.:)
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Во кого имате повеќе доверба во женско или во машко?
Генерално земено,машките се подобри другари,затоа што помалку љубоморат и не се толку завидливи.
Но,сепак имам и блиски најдобри другарки,за кои знам дека никогаш нема да ме разочараат и во кои имам 100% доверба.
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
Зошто 90% од девојките,кога ке видат некоја убава девојка викаат,ај види ја дрољана?
Љубомора. Не ми се десило. Но понекогаш колку и да е убава некоја може да изгледа премногу ефтино, тогаш знам да дадам таков коментар, ама не ми се дешава често.

Во кого имате повеќе доверба во женско или во машко?
Во машко дефинитивно. Женски најмногу пробувале да ме заебат до сега. Затоа и сум повеќе во машко друштво. Едноставно повеќе работи љубомората кај женско спрема женско. "Другарка" ми има дадено и летс сеј СОВЕТ да раскинам со дечкото. Не ја послушав, а причината на крај испадна дека неа и се свиѓал година дена пред ние воопшто и да се запознаеме, но и било тоталка ЏАБЕ. И како да верувам? :tapp:
 
Член од
15 септември 2007
Мислења
136
Поени од реакции
0
eden daskal(doktor na nauki) mi go ima kazano slednoto:
"site zeni vo princip se isti i potencijalni teroristi"
me interesira zensko mislenje za ovaa negova izjava
 

ANDZI

Fashion is my opsession
Член од
5 февруари 2007
Мислења
833
Поени од реакции
6
Во кого имате повеќе доверба во женско или во машко?

Во машките тие знаат да бидат подобри другари....Иако јас си имам и другарки во кои имам мнооогу доверба.
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Во машко дефинитивно. Женски најмногу пробувале да ме заебат до сега. Затоа и сум повеќе во машко друштво. Едноставно повеќе работи љубомората кај женско спрема женско. "Другарка" ми има дадено и летс сеј СОВЕТ да раскинам со дечкото. Не ја послушав, а причината на крај испадна дека неа и се свиѓал година дена пред ние воопшто и да се запознаеме, но и било тоталка ЏАБЕ. И како да верувам? :tapp:
Како што после испаднало дека советот бил затоа што и` се допаѓал дечкото нејзе, што ако испадне отпосле дека некој од другарите ти го рече истото затоа што му се допаѓаш?
Не си помислила дека и другар на кој му се допаѓаш (а ти не знаеш) може истото да ти го каже?
Ако е за така на никој не треба да му дозволиш да ти кажува дали да раскинеш или не, без разлика дали е машко или женско. Таква одлука треба сами да си донесеме:smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom