Мажите прашуваат, жените одговараат

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
[MkD]Scout;876402 напиша:
Зошто кога сте во врска , после одреден период се си ставате пред врската? се ви станува побитно од врската..
Затоа што веќе ни е досадна и напорна. Ако не е така, ништо не е пред врската.:zaljuben:
 

Emma

Supergirl.
Член од
7 јуни 2006
Мислења
3.045
Поени од реакции
157
Zosto poveke sakate odbojka odosto fudbal? :)
E фудбал повеќе сакам.
Zasto tolku veruvate vo tie horoskopski znaci i vi se bitni za vrska?? :) i ako tolku vi se birni sto mislite za strelec ??:):) poz
Читам хороскокоп, ама мало морген дека ми е битна ствар во врска, камо ли пресудна. Ај наместо "како се викаш?", "што си во хороскоп?" да прашувам ако не па.
Како ќе реагирате и што ќе си помислите ако една вечер така од чиста мира без повод дечкото ви подари некое секси проѕирно црвено или црно неглиже или пак некој така поеротски корсет?
Првата соодветна прилика иде на мене тоа...:pipi: Што и да е, нели.
Ситуација:одите заедно на некоја забава или семејна веселба,дечкото пред сите гости го вади прстенот и бе бара за жена,дали прифаќате?
Не баш. Нејќам бре пред публика да е тоа.
 

Slatka mala

*** unique ***
Член од
10 јули 2007
Мислења
652
Поени од реакции
2
[MkD]Scout;877690 напиша:
А зошто не сторите нешто околу тоа?
Ако е веќе таква работата, неможете да очекувате само едниот од партнерите да се обиде да поправи нешто во врската. Двајца се тука во игра.
 

[MkD]Scout

~Fade to Black~
Член од
28 јануари 2007
Мислења
1.485
Поени од реакции
9
Ако е веќе таква работата, неможете да очекувате само едниот од партнерите да се обиде да поправи нешто во врската. Двајца се тука во игра.
А зошто би сторил нешто кога гледам деканејзе се и е побитно од врската? Впрочем , што би сторил? ај предлог :D
 
Член од
20 септември 2007
Мислења
50
Поени од реакции
0
Zosto poveke sakate odbojka odosto fudbal? :)
Е од каде па тоа дека повеке сакаме одбојка...?!
Јас лично обожавам фудбал ,ретко кога испуштам некоја интересна утакмица и да не заборавам да напоменам дека имам тренирано ама одамна...како и да е љубовта останува !
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Дали имате вие некој женски јазик што мажите не го разбираат на преимер суптилно размислувате и оценувате.
Еве вака ако речам на девојка еј многу си убава што помислувате?
Или ако речете сакам да патувам,јас ќе помилсам дека јас треба да ви платам за тоа патување.
Ако речете интиноста е многу важна за врска.Што ви значи тоа да не кажувам дека сте биле на гинеколог?
И други примери што не ми текнуваат.
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Сакате влакнести или депилирани мажи? (раце и нозе)
Депилиран-никако!
Премногу влакнест-грозно!
Малце влакненца на стомачето...мх мх мх...
Абе се знае како треба да изгледа маж,да беше депилирањето наменето за мажи,на опаковката од лентите и депилаторите немаше жена да има.
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
647
Поени од реакции
28
Сакате влакнести или депилирани мажи? (раце и нозе)
Раце и нозе нема потреба и делува неубаво за други делови пожелно е :)

Дали имате вие некој женски јазик што мажите не го разбираат на преимер суптилно размислувате и оценувате.
Еве вака ако речам на девојка еј многу си убава што помислувате?
Или ако речете сакам да патувам,јас ќе помилсам дека јас треба да ви платам за тоа патување.
Ако речете интиноста е многу важна за врска.Што ви значи тоа да не кажувам дека сте биле на гинеколог?
И други примери што не ми текнуваат.
Зависи во која ситуација, што претходело и како е речено.
:pos: тоа што некој спомнувал дека сака да патува значи дека сака да патува а не ти или некој трет треба да го плати тоа, глупости:pos:
Под зборот интимност се подразбираат повеќе работи меѓу кои е вклучено и тоа дека сме биле на гинеколог.
Ако некој ми рече дека сум убава или ќе му речам фала (значи прифатено) или би му се изнасмеала влице затоа што со тоа тој сака да ме прошета до едно место и назад. Значи си зависи од тоа со каква фаца го кажува тоа:smir:
 

Ред хот!

***candy girl***
Член од
6 март 2007
Мислења
593
Поени од реакции
12
Сакате влакнести или депилирани мажи? (раце и нозе)
Не сакам влакнести мажи:nenene:,но не сакам пак ни да се депилираат на нозете и рацете(на другите делови пожелно е:wink:),онака може да има малце доле кај стомачето,не ми смета ама ич:pipi:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom