Мажите прашуваат, жените одговараат

S

Stef Bachatero

Гостин
Кој пристап повеќе го сакате на пример јас имам два пристапи еден е за заебанција а ако навистина ми се свиѓа и приоѓам и велам:Јас и другар ми отворивме дискусија за една тема,па ми треба мислење од понежниот пол,и ќе отворам некоја тема на пример Колку е висока или тешка една македонка,нешто колку да почнам муабет,а овој со финта не баш успева али сепак идам на ризик,па и викам девојче едно сериозно прашање,нема да трае многу 20 секунди.Знаеш дека машките спијат со мечиња во рака или онаа финтата со еурокремот за заебаниција тоа правам а не прашувам никад на пример еј девојче може да се запознаеме кога више зборам со нејзе зашто да ја прашувам,мислам дека испаѓам слабак така па не го пробувам тој пристап ваше мислење?
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Кој пристап повеќе го сакате на пример јас имам два пристапи еден е за заебанција а ако навистина ми се свиѓа и приоѓам и велам:Јас и другар ми отворивме дискусија за една тема,па ми треба мислење од понежниот пол,и ќе отворам некоја тема на пример Колку е висока или тешка една македонка,нешто колку да почнам муабет,а овој со финта не баш успева али сепак идам на ризик,па и викам девојче едно сериозно прашање,нема да трае многу 20 секунди.Знаеш дека машките спијат со мечиња во рака или онаа финтата со еурокремот за заебаниција тоа правам а не прашувам никад на пример еј девојче може да се запознаеме кога више зборам со нејзе зашто да ја прашувам,мислам дека испаѓам слабак така па не го пробувам тој пристап ваше мислење?
Опуштен и природен пристап.Пред се,без пување и извештаченост.Не сакам сеа ни да филозофира многу,ама па не ни да земе да ми глуми нешто.Една обична насмевка на лицето и едно здраво јас сум тој и тој е најубаво.
 
Член од
3 октомври 2007
Мислења
22
Поени од реакции
0
gledas i toa si zavisi jas licno sakam koga deckite imaat smisla za humor pa takov pristap i sekogas bi mi odgovaral!
 

SWEDEN

38ca ama nikoj ne verue
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.531
Поени од реакции
34
Кој пристап повеќе го сакате на пример јас имам два пристапи еден е за заебанција а ако навистина ми се свиѓа и приоѓам и велам:Јас и другар ми отворивме дискусија за една тема,па ми треба мислење од понежниот пол,и ќе отворам некоја тема на пример Колку е висока или тешка една македонка,нешто колку да почнам муабет,а овој со финта не баш успева али сепак идам на ризик,па и викам девојче едно сериозно прашање,нема да трае многу 20 секунди.Знаеш дека машките спијат со мечиња во рака или онаа финтата со еурокремот за заебаниција тоа правам а не прашувам никад на пример еј девојче може да се запознаеме кога више зборам со нејзе зашто да ја прашувам,мислам дека испаѓам слабак така па не го пробувам тој пристап ваше мислење?

Стево ... а коа прашуеш за тоа колку е тешка и висока носиш кантар и метро да премериш ... да биде поавтентично ???

мислам ако веке замишљаш како треба тој пристап да изгледа бар замисли пофраерски земи и метро со тебе , а за кантарот снајди се :pos2:
 

зунза

Модератор
Член од
27 јануари 2006
Мислења
3.301
Поени од реакции
59
Понекогаш, ко ќе се има време и ко ќе нема ништо друго на телевизија!

Мене омилен ми беше Dexter's Laboratory и Powerpuff girls :pipi:
 

Emma

Supergirl.
Член од
7 јуни 2006
Мислења
3.045
Поени од реакции
157
Gledate li crtani filmovi, koj vi e omilen, zosto? :yupi:
Гледам цртани филмови. На Дизни долгометражните сите ги имам, а и од поновиве ги сакам Toy story (не толку нов), Ice age, Shrek (сите деолви), Madagascar, Finding Nemo... Сакам цртани бе. Aма oд CN не ми се баш омилени. Ок, Скуби Ду.:pipi:
 
Член од
8 април 2007
Мислења
725
Поени од реакции
6
Gledate li crtani filmovi, koj vi e omilen, zosto? :yupi:

Гледав порано а омилени ми беа...сите со том и џери, нинџа желките, по патот со облаците, летачките мечиња и онај еден со еден научник со беше со тој градот со една капа де, со праеше машини на пр за проблемот во градот...ич не ми теквит као се викаше..ама мн паметно мало човече беше..Упс и ке ги забораев најважните...Штрумфовите:pipi:
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Гледав порано а омилени ми беа...сите со том и џери, нинџа желките, по патот со облаците, летачките мечиња и онај еден со еден научник со беше со тој градот со една капа де, со праеше машини на пр за проблемот во градот...ич не ми теквит као се викаше..ама мн паметно мало човече беше..Упс и ке ги забораев најважните...Штрумфовите:pipi:
Балтазар:vozbud:
 

Potato

Cold hearted
Член од
18 мај 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
86
Koga eden den ke se omazite... Kako planirate da go uredite vasiot nov dom? Ke stavate luster vo boja? Kako ke izgleda vasata spalna soba =))
 

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
Кој пристап повеќе го сакате на пример јас имам два пристапи еден е за заебанција а ако навистина ми се свиѓа и приоѓам и велам:Јас и другар ми отворивме дискусија за една тема,па ми треба мислење од понежниот пол,и ќе отворам некоја тема на пример Колку е висока или тешка една македонка,нешто колку да почнам муабет,а овој со финта не баш успева али сепак идам на ризик,па и викам девојче едно сериозно прашање,нема да трае многу 20 секунди.Знаеш дека машките спијат со мечиња во рака или онаа финтата со еурокремот за заебаниција тоа правам а не прашувам никад на пример еј девојче може да се запознаеме кога више зборам со нејзе зашто да ја прашувам,мислам дека испаѓам слабак така па не го пробувам тој пристап ваше мислење?
Добро ти е то со заебанцијата, само гледај да не претераш..Сакам заебанции и такви работи, ама се си има мера..Некогаш ме нервират некој типци шо си мислат дека премногу се смешни, а уствари станват патетични. За мене еден шмек во текот на запознавањето би бил доволен(онака со погледот да те освој)

Gledate li crtani filmovi, koj vi e omilen, zosto? :yupi:
Гледам како не гледам..Го сакам Декстер, Павер Паф Грлс, Едовците, најјаки ми се:)..А од долгометражните ги сакам Заспаната убавица, УБавицата и Ѕверот и Пепелашка:pipi:

Koga eden den ke se omazite... Kako planirate da go uredite vasiot nov dom? Ke stavate luster vo boja? Kako ke izgleda vasata spalna soba =))
Си имам напраено едно филмче во главчето..Си имам замислено се до детаљ како ќе биди..Дневната, терпезаријата итн би биле на кремово и плаво..И да, ЌЕ ИМАМ лустер во боја:). Спалната би била на кремово, кон бело, со огледало на таванот, а креветот со онакви завесчиња.:pipi:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom