Мажачка/Женачка за документи

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.341
Поени од реакции
7.453
Па објаснува колкава е цената во Виена, и од што таа зависи. Објаснува и што се случува откако ќе стапат во брак... а бре гледај го. Да не чинеше немаше да го спомнам во темава. Верувај ми.
 
Член од
3 декември 2010
Мислења
56
Поени од реакции
7
можеш да ни дадеш линк, неможев да го најдам за да го спуштам.
 
H

HITCH

Гостин
Боже, до кое дереџе дојдовме... Македонците да се мажат/женат за странци само за да избегаат од тука. Жално! Зарем некој си мисли дека надвор од Македонија мед и млеко тече по улиците... Секаде е тешко да си странец, никогаш нема да те прифатат за свој. Ќе се убиеш од работа, а некој „нивни“ со многу помалку труд ќе напредува многу побрзо и подобро од дојденецот. Кој мисли дека ќе има убав живот подалеку од Македонија ептен погрешил. Дедо ми велеше дека дома и стреите помагаат!
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Во Америка цената достигнува до 15 000 долари за документи, уште само да ги имаш и бизнис невиден до умирачка ќе си имаш :)
Треба три години формално да си во брак во случај на инспекција.
 
Член од
3 јули 2010
Мислења
1.230
Поени од реакции
1.863
Подржувам иселување од државата и бегање од таа депресивна дупка, но што е претерување е претерување. Првпат слушам дека некои плаќаат и по 15000 долари за документи.
Ова да не се патриотите што не сакаат бугарски пасош?
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
^ Претежно се деца кој останале на црно по завршување на визата која ја добиле преку разни програми.
 

Итар Пејо

Слободен Радикал
Член од
10 октомври 2011
Мислења
736
Поени од реакции
660
За Канада конкретно ако не можеш да добиеш виза за постојан престој или работна дозвола има и друг начин, да покажеш 800 000 канадски долари кои би ги инвестирал таму па ќе ти дадат кандско пемпеле:) Инаку ги разбирам луѓево кои се спремни да платат и 15 000 зошто им е збоктисано од Македонијава(n)
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Инаку ги разбирам луѓево кои се спремни да платат и 15 000 зошто им е збоктисано од Македонијава(n)
Ја па не... никогаш нема да го сфатам тоа брак за документи. Има милион начини да се замине од државава, а ова според мене е најглупиот.
 

lo6ko piratot

безобразно реален
Член од
2 април 2009
Мислења
441
Поени од реакции
56
Ја па не... никогаш нема да го сфатам тоа брак за документи. Има милион начини да се замине од државава, а ова според мене е најглупиот.
а ке не удостоиш да ги прочитаме паметните начини?
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Дрско, дрско и јас би сакал да ги разгледам начините. Ова со брак многу терсене ми изгледат ама на црно уште по терсене.
Работа... пријави се за работа било каква,а и не мора да е Америка. Тоа ти е прв чекор, после ќе се снајдеш.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom