Мажачка/Женачка за документи

lo6ko piratot

безобразно реален
Член од
2 април 2009
Мислења
441
Поени од реакции
56
Пред некое време имав прилика да го слушнам ова дирекно од прва рака. Се работеше за Канадски документи а девојката бараше 30 000 ЕУР за да склучи брак чија крајна цел е стрикно добивање на Канадско државјанство. Верувам дека вакви случаеви има секаде па ме интересираше за каде, по која цена и кои се условите.
 

Seniorita

џм..
Член од
11 април 2011
Мислења
1.344
Поени од реакции
681
и да се омажиш/ожениш за докумети, не е се така розево ко што изгледа.

1. Мора да докажете дека бракот е од ЉУБОВ, а не од КОРИСТ ( фотографии, разговори, патувања и сл. )

2. Во било кое време во ноќта, ќе ви тропнат на врата за да проверат дали спиете заедно во ист кревет ( ако не - значи сумљив си )

3. Мора да си во брак со неа/него најмалку 3-5 години за да можеш да се разведеш после

АКО ти имаш Канадско државјанство, и некој/а ти понуди голема сума на пари за документи, ти сметај дека само неа/него ќе можеш да го одведеш во странство како ТВОЈ/А сопруг/а ( и тоа од љубов ), никој друг. Без разлика дали ќе се разведеш од него/неа, имаш право само 1 личност како брачен партнер да ја спонзорираш ( се вика тоа ) за имиграција во Канада ..
 

lo6ko piratot

безобразно реален
Член од
2 април 2009
Мислења
441
Поени од реакции
56
н
и да се омажиш/ожениш за докумети, не е се така розево ко што изгледа.

1. Мора да докажете дека бракот е од ЉУБОВ, а не од КОРИСТ ( фотографии, разговори, патувања и сл. )

2. Во било кое време во ноќта, ќе ви тропнат на врата за да проверат дали спиете заедно во ист кревет ( ако не - значи сумљив си )

3. Мора да си во брак со неа/него најмалку 3-5 години за да можеш да се разведеш после

АКО ти имаш Канадско државјанство, и некој/а ти понуди голема сума на пари за документи, ти сметај дека само неа/него ќе можеш да го одведеш во странство како ТВОЈ/А сопруг/а ( и тоа од љубов ), никој друг. Без разлика дали ќе се разведеш од него/неа, имаш право само 1 личност како брачен партнер да ја спонзорираш ( се вика тоа ) за имиграција во Канада ..
хехехе
само да те замолам да го наведеш и изворот кој ќе ја потврди точноста на првите две точки од двојот пост :) ...или е проблем?
 

Seniorita

џм..
Член од
11 април 2011
Мислења
1.344
Поени од реакции
681
н


хехехе
само да те замолам да го наведеш и изворот кој ќе ја потврди точноста на првите две точки од двојот пост :) ...или е проблем?
од сестра ми ..зет ми е во Канада, глеам сеа колку имаат мака околу папирологијата, и веќе пола година она чека да и излезат документите спонзорирани од него.

мажени се од љубов , и пак имаат проблеми да го потврдат тоа, а се работи за брак помеѓу Македонец и Македонка, а замисли он ако е Канаганец како би било .. ;)
 

lo6ko piratot

безобразно реален
Член од
2 април 2009
Мислења
441
Поени од реакции
56
од сестра ми ..зет ми е во Канада, глеам сеа колку имаат мака околу папирологијата, и веќе пола година она чека да и излезат документите спонзорирани од него.

мажени се од љубов , и пак имаат проблеми да го потврдат тоа, а се работи за брак помеѓу Македонец и Македонка, а замисли он ако е Канаганец како би било .. ;)
а ако зетко работи на терен пример возач на камион или некоја друга професија дали и тогаш ке мора да седи дома за да докаже дека спие со невестата? :)

точно е дека некаде е построго а некаде полабаво ама неспорно е дека документи се добиваат.
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
од сестра ми ..зет ми е во Канада, глеам сеа колку имаат мака околу папирологијата, и веќе пола година она чека да и излезат документите спонзорирани од него.

мажени се од љубов , и пак имаат проблеми да го потврдат тоа, а се работи за брак помеѓу Македонец и Македонка, а замисли он ако е Канаганец како би било .. ;)
Извини може е лично прашањево ама сепак би те прашала дали они сега се задно таму или сестра ти чека за да може да замине?
 

Seniorita

џм..
Член од
11 април 2011
Мислења
1.344
Поени од реакции
681
а ако зетко работи на терен пример возач на камион или некоја друга професија дали и тогаш ке мора да седи дома за да докаже дека спие со невестата? :)

точно е дека некаде е построго а некаде полабаво ама неспорно е дека документи се добиваат.
реков ја негде " неможеш да добиеш документи " ? - не ..туку едноставно кажав дека не е се така розево :)

Извини може е лично прашањево ама сепак би те прашала дали они сега се задно таму или сестра ти чека за да може да замине?
он е таму, она чека да добие ..
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
30.000 евра? Ако некој даде толку пари тој не е за Канада, туку за во жуто комбе.
 

lo6ko piratot

безобразно реален
Член од
2 април 2009
Мислења
441
Поени од реакции
56
реков ја негде " неможеш да добиеш документи " ? - не ..туку едноставно кажав дека не е се така розево :)
Не, туку јас реков дека се добива зошто знам дека се добива :)
--- надополнето: 17 јануари 2012 во 20:29 ---
30.000 евра? Ако некој даде толку пари тој не е за Канада, туку за во жуто комбе.
па поубаво да си луд отколку глуп ;)
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
па поубаво да си луд отколку глуп ;)
Проблемот во конкретниот случај е дека лудоста е како последица на неизмерна глупавост.
30.000 евра еј!!!
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
Со 30000 евра обезбеден дом да немаш кредити долгови никакви ти си цар, не ти треба никаква Канада :icon_lol:.

Финансиски си независен и не може никој да те дупи :icon_lol:.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.411
Поени од реакции
7.743
Гледајте го Cash and merry на Атанас Георгиев. Човекот отиде во Австрија и се што му се случуваше на него и другарите стави во филмот :)
Толку од мене, секој нареден коментар би бил спојлер :)
 

lo6ko piratot

безобразно реален
Член од
2 април 2009
Мислења
441
Поени од реакции
56
Гледајте го Cash and merry на Атанас Георгиев. Човекот отиде во Австрија и се што му се случуваше на него и другарите стави во филмот :)
Толку од мене, секој нареден коментар би бил спојлер :)
во него има информации за тоа каде, под кои услови и која е цената? или објаснува нешто сосема трето кое нема никаква врска со она што е предмет на темава т.е. претходно наведените 3 работи?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom