МРТВ - Македонска радио телевизија

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.912
Поени од реакции
84.320
Bucket list (y)
Баш сакам да го гледам филмот а до сега се некако го заборавам и еве сега ако ништо друго на ТВ ќе го гледам :D
 
Член од
25 септември 2009
Мислења
793
Поени од реакции
368
Ај ај само вака нека продолжат МТВ.Со ваква понуда би требало да се намали гледаноста на турските серии, а со ваква конкуренција би требало и останатите булшит телевизии да ја сменат програмата!
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.902
Поени од реакции
7.570
МТВ има доста работа за да смени се од темел во таа зграда ,студиата за Ѕвон ,Иселенички Џубокс па и за утринска им се заникаде
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
МТВ има доста работа за да смени се од темел во таа зграда ,студиата за Ѕвон ,Иселенички Џубокс па и за утринска им се заникаде
Мој предлог, Иселенички џубокс да биде на тројка, или да го изменат концептот на емисијата. Емисијата стварно не ми се допаѓа.
Прочитав, МТВ ќе се обидела да си ги поврати просториите, секако кои и се окупирани од МВР, Лустрациска итн итн
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.902
Поени од реакции
7.570
дали тоа во новово студио за вести ќе биде и Метео и спортот или тие ќе си останат со виртуелно студио ?

пошо гледам на сликата погоре има ставено и човек покрај големиот екран ,или можеби тој е за глувонеми ставен таму


мој предлог е на почеток при секое почнување на вестите на тој голем екран да биде прикажан плоштадот на Скопје со споменикот Александар Македонски ,нормално кога се вечерни вестите да оди ноќна снимка а преку ден денска снимка oд плоштадот:)
 
Член од
25 септември 2009
Мислења
793
Поени од реакции
368
На нив останува дали ке биде најгледана телевизија од "многуте" тв во Македонија!
 
Член од
24 мај 2012
Мислења
52
Поени од реакции
12
Е тоа за глувонемите многу ме нервира кога мавта со рацете на екранот(без навреда)пуштиму титл ако сакаат да гледаат,али првин треба да направат телетекст,нешто како Хрт.
 
Член од
25 септември 2009
Мислења
793
Поени од реакции
368
Да не чекаат сега 30ти да дојде или пак можеби ке направат промоција за денот на независноста.Има некакви информации?
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.902
Поени од реакции
7.570
на форумот на ТВ ПАКЕТ прочитав дека на 8ми септември ќе имало старт на новиот редизајн на МТВ ,со новото студио за вести,ново лого и др
 
Член од
25 септември 2009
Мислења
793
Поени од реакции
368
на форумот на ТВ ПАКЕТ прочитав дека на 8ми септември ќе имало старт на новиот редизајн на МТВ ,со новото студио за вести,ново лого и др
Така се збори они уште не кажале што како и кога ќе е
 

baksterski

Националист тип 500
Член од
22 февруари 2010
Мислења
431
Поени од реакции
277
Од кога ја нема емисијата "Гласот на народот" МТВ не е тоа што беше :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom