МРТВ - Македонска радио телевизија

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.737
Поени од реакции
1.490
Сe надевам ќе ја прочешлат архивата и ќе ги пронајдат сите приказни со Колозов и куп серии кој не ги ни знаеме
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
дај прикачите слика за ние шо сме на кабловска
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
Ајде ајде само да не биде ко за 24 и Акординк ту Џим промовираја па снема тоа :D
 
Член од
10 ноември 2011
Мислења
120
Поени од реакции
56
МТВ пуштиле со ХД.До прееска беше тест ама сега имаат пуштено програма.Има некоја емисија и изгледа не е во ХД ама после ќе гледам тротоар мислам тоа во ХД го емитуваат.
 

Jimmy

Организатор
Член од
26 мај 2006
Мислења
927
Поени од реакции
312
Ајде некој нека стави "скриншот" од програмата...да видиме и ние, обичните смртници...
 
Член од
10 ноември 2011
Мислења
120
Поени од реакции
56
Ајде некој нека стави "скриншот" од програмата...да видиме и ние, обичните смртници...
За коja,обичната или за ХД сликата.И како да ставам да го сликам или незнам.Некој ако има тв картица може да ги фати и screenshot да направи.
 
Член од
10 ноември 2011
Мислења
120
Поени од реакции
56
Да ја има,ако си во скопје и имаш телевизор што може да фати дигитален сигнал или dvb-t барај ја на uhf канал 52 или на фрекфенција 722.0.
 

Jimmy

Организатор
Член од
26 мај 2006
Мислења
927
Поени од реакции
312
За коja,обичната или за ХД сликата.И како да ставам да го сликам или незнам.Некој ако има тв картица може да ги фати и screenshot да направи.
Наједноставен начин на кој може да ми текни во моментов е ако имаш дигитален апарат или мобилен со камера...да ја сликаш од тв. :icon_lol:
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.106
Поени од реакции
7.688
Да ја има,ако си во скопје и имаш телевизор што може да фати дигитален сигнал или dvb-t барај ја на uhf канал 52 или на фрекфенција 722.0.
За жал не сум од Скопје туку од Тетово ,ама се надевам Mакс тв ќе го пуштат и тој програм
 
Член од
10 ноември 2011
Мислења
120
Поени од реакции
56
Наједноставен начин на кој може да ми текни во моментов е ако имаш дигитален апарат или мобилен со камера...да ја сликаш од тв. :icon_lol:
Малце покасно сега имам работа ама не се секирај ќе поставам слики.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom